Šią minutę mokslininkai kuria naujas priemones, kurios pagerins maisto, kurį valgysime po 50 metų, prieinamumą, saugumą, maistingumą ir poveikį aplinkai. Jie naudojasi žiniomis, kurios siekia priešistorinius laikus, kai pirmieji medžiotojai-rinkėjai pradėjo ūkininkauti.
Nuo pramonės revoliucijos pradžios atradimai buvo greiti ir gausūs:
1784: Miltus pagaminti tapo lengviau. JAV, Filadelfijoje Oliveris Evansas išrado pirmąjį visiškai automatizuotą miltų malūną, varomą vandeniu. Tuo pačiu metu škotų išradėjas Andrew Meikle’as sukūrė pirmąjį mechaninį kūlimo aparatą kviečiams nuimti.
1810: Efektyvus ir veiksmingas maisto produktų konservavimas. Anglijoje išrasta „skardinė talpykla“. 1812 m. JAV atidaryta pirmoji komercinė konservų gamykla. Konservuotais maisto produktais buvo maitinama kariuomenė per XIX a. vykusius didelius karus, o vėliau jie tapo prieinami visuomenei.
1863: Didžiulė pažanga maisto saugos srityje. Louis Pasteur išrado bakterijų naikinimo procesą, kuris vėliau buvo pavadintas jo vardu.
1924: Klarensas Birdseye išrado greitai užšaldytas daržoves.
1927: Šaldytuvas palengvino šaldymą namuose. Nors elektrinis šaldymo įrenginys buvo išrastas prieš dešimtmetį ir buvo keletas namų modelių, prireikė laiko, kol masiškai gaminamas šaldytuvas prigijo. Kai tai įvyko, šaldymo įrenginiai iš esmės pakeitė maisto pirkimo, laikymo ir gaminimo būdus.
1928: Pirmąją mechaniškai pjaustytą duoną pardavė JAV Misūrio valstijos bendrovė „Chillicothe Baking Company“. Tačiau ji netapo įprasta, kol 1930 m. prekyboje pasirodė „Wonder“ – pirmoji JAV nacionaliniu mastu platinama pjaustyta duona.
1950: Žalioji revoliucija. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui prasidėjo nauja ūkininkavimo era, kurioje technologinės naujovės lėmė didžiulį gamybos šuolį. Fabrikai, kuriuose buvo gaminamas amoniakas sprogmenims, buvo pertvarkyti į azoto, skirto cheminėms trąšoms, gamyklas. Nuo 1950 m. iki 1998 m. šių trąšų naudojimas visame pasaulyje išaugo daugiau nei 10 kartų. Per tą patį laikotarpį JAV panašiai tiek pat išaugo insekticidų naudojimas. Ir nors 1945 m. ūkiuose mulų ir arklių buvo beveik 5:1 santykiu daugiau nei traktorių, jau 1960 m. traktorių dirbo daugiau nei gyvulių. Dėl šių ir kitų pasiekimų šiandien Amerikoje yra trečdaliu mažiau ūkių nei prieš Antrąjį pasaulinį karą, tačiau juose pagaminama tris kartus daugiau maisto produktų.
1967: Mikrobangų krosnelė. “Amana” pristatė “Radarange” – pirmąją mikrobangų krosnelę, kuri buvo pakankamai maža ir nebrangi, kad ją būtų galima naudoti namuose. Tai buvo dar vienas būdas palengvinti maisto gaminimą namuose, be to, atsirado visiškai nauja šaldytų pietų rinka. (Mikrobangų krosnelės popkornai rinkoje pasirodė tik 1981 m.).
1992: Klestinti praktika: tikslioji žemdirbystė. Tai palyginti nauja ūkininkavimo praktika, kurioje naudojamos pažangiausios technologijos, kad būtų galima priimti konkrečius ūkininkavimo sprendimus kiekvienam ūkiui ir net kiekvienam laukui. Dėmesys sutelkiamas į penkis kriterijus – tinkamą maistinių medžiagų šaltinį, tinkamą normą, tinkamoje vietoje, tinkamu laiku ir tinkamu būdu – ir taip gaunamas didesnis derlius, naudojant mažiau žemės, vandens ir trąšų, taip pat mažiau herbicidų ir pesticidų.
1994: GMO pasirodo parduotuvėse. Pomidoras tapo pirmuoju genetiškai modifikuotu organizmu (GMO) vadinamu produktu, pateiktu į rinką. Jis buvo sukurtas taip, kad po derliaus nuėmimo išliktų tvirtas, todėl galėjo ilgiau nokti, o gabenant nebuvo pažeidžiamas. Per kelerius kitus metus atsirado genetiškai modifikuoti vasariniai moliūgai, sojos pupelės, kukurūzai, papajos, bulvės ir rapsai.
1999: Ūkininkavimas siekiant tvarumo. Kolumbijos universiteto profesorius, daktaras Dicksonas Despommieras (Dickson Despommier) sukūrė vertikaliojo ūkininkavimo koncepciją. Tikimasi, kad iki 2025 m. šios praktikos, kai augalai auginami patalpose vertikaliai sukrautose, kontroliuojamo klimato pakopose, pardavimai pasieks beveik 10 mlrd. dolerių.
2002: Ateities baltymai? Iš auksinės žuvelės sėkmingai išauginama pirmoji laboratorijoje užauginta mėsa. Nors tai buvo didelis technologinis proveržis, ji nebuvo parduodama viešam vartojimui.
2009: Nenumatytas inovacijų rezultatas. Maisto produktų gamintojams toliau tobulinant savo metodus, jų sukurtiems produktams prigijo naujas terminas: „itin apdorotas maistas“. Jie buvo susieti su nutukimo epidemija ir 2 tipo diabeto augimu, taip pat su kitomis visuomenės sveikatos problemomis.
2019: Veganiškas mėsainis, kuris kraujuoja. Po 5 metus trukusių eksperimentų „Impossible Foods“ pristatė „Impossible Burger“ – augalinės kilmės mėsainį, kuris neįtikėtinai atkartoja maltos jautienos skonį, tekstūrą ir išvaizdą. Jis yra itin apdorotas.