Žarnyno valymas ir būdai
Natūralus žarnyno valymas buvo praktikuojamas dar Senovės Graikijoje. Vėlesniais laikais jis prarado savo populiarumą, tačiau pastaraisiais metais patyrė tikrą atgimimą ir vis dažniau praktikuojamas visame pasaulyje, o daugiausiai dėmesio sulaukia įvairūs natūralūs produktai ir priemonės – fermentai, arbatos, žarnyno plovimas ir t.t.
Dėl kokių priežasčių įprastai rekomenduojama atlikti žarnyno valymą skaitykite kitame mūsų straipsnyje.
KAS YRA NATŪRALUS ŽARNYNO VALYMAS?
Yra du pagrindiniai natūralūs žarnyno valymo būdai. Pirmasis susijęs su žarnyno plovimu, o antrasis susijęs su tam tikrų produktų vartojimu.
ŽARNYNO VALYMAS IŠPLAUNANT ŽARNYNĄ
Pirmas modernus žarnyno plovimo aparatas buvo išrastas maždaug prieš šimtą metų. Šiais laikais, naudodami specialią įrangą, šį procesą įprastai atlieka hidrokolonoterapijos specialistai. Žarnyno plovimas veikia panašiai kaip klizma, tačiau jame naudojama daug daugiau vandens. Kol žmogus guli ant stalo, jam specialia pompa į išangę supilama 10 litrų ar daugiau vandens.
Kai vanduo subėga į organizmo vidų, terapeutas masažuoja pilvą. Vėliau vanduo iš žarnyno pašalinamas įprastu tuštinimosi būdu. Procesas gali trukti iki valandos ir įprastai jį rekomenduojama atlikti apie penkis kartus.
Hidrokolonoterapijos specialistai gali naudoti įvairų vandens slėgį ir temperatūrą, vanduo gali būti praturtintas fermentais, probiotikais ir kitomis medžiagomis arba naudojamas be jokių priedų.
''ENTEROCLISMA''
Dviejų litrų talpos „Enteroclisma“ – namų klizma asmeniniam naudojimui. Bazinė vidinės hidroterapijos sesija namuose.
- Naudojimui namuose
- Su analine ir vaginaline kaniulėmis
ŽARNYNO VALYMAS PRODUKTŲ PAGALBA
Yra įvairių žarnyno valymui skirtų produktų. Pasirinkti tinkamus gali būti sudėtinga. Mes apžvelgsime pagrindinius. Jei turite kažkokių abejonių dėl asmeninės situacijos ir produktų tinkamumo, rekomenduojame pasitarti su savo asmeniniu sveikatos priežiūros specialistu.
RINKINYS ORGANIZMO VALYMUI ''COLON CLEAN''
Healthylife “Colon Cleanser” – sudėtyje esantys natūralūs ingredientai minkština žarnyno turinį, stimuliuoja kepenis ir gerina žarnyno peristaltiką. Tai sukelia žarnyno judesius, kurių metu žarnyno sienelės apsivalo nuo per laiką ant jų susikaupusių medžiagų (atliekų).
Healthylife “Dietary Fibre Complex” – efektyvi priemonė, kuri padeda sureguliuoti žarnyno veiklą ir iš žarnyno pašalinti nesuvirškintą maistą bei toksines medžiagas.
Žolelės
Pagrindinės storojo žarnyno funkcijos yra atliekų formavimas ir išskyrimas bei vandens ir mineralų absorbcija. Storajame žarnyne esančios gerosios bakterijos gamina vitaminus B1, B2 ir B12 bei vitaminą K. Jos taip pat saugo nuo per didelio blogųjų bakterijų kiekio.
Kai virškinimo sistema veikia be priekaištų, organizmas save išsivalo pats. Tačiau dėl įvairių priežasčių (mitybos, streso, maisto alergijų, ligų, vaistų, amžiaus ir kitų) žarnyno sistema gali būti per daug apkrauta.
Tokiu atveju galbūt norėsite jai padėti natūraliomis priemonėmis. Tam tikrų rūšių žolelės padeda virškinimo sistemai, įskaitant peristaltiką. Keleto ir daugiau kokybiškų žolelių mišiniai gali būti parduodami maisto papildų formoje ir yra vadinami žarnyno valymo priemonėmis.
Maistinės skaidulos
Didesnis ir reguliarus kokybiškų maistinių skaidulų vartojimas naudingas žarnyno sveikatai. Tiesa, vartojant daugiau skaidulų – būtina vartoti ir daugiau vandens, nes kitu atveju reikalai gali tapti dar blogesni. Dauguma vaisių, daržovių ir grūdų natūraliai gausūs skaidulų.
Virškinimo fermentai
Virškinimo fermentai yra medžiagos, kurias gamina organizmas arba kurių natūraliai yra šviežiuose maisto produktuose. Jie skaido didesnes maisto molekules į mažesnes, tokiu būdu padėdami organizmui suvirškinti ir įsisavinti maistines medžiagas bei sumažinti fermentacijos tikimybę organizme. Žmonės kurie kenčia dėl blogo virškinimo arba turi mažiau fermentų (vyresni žmonės, sergantys tam tikromis ligomis ar vartojantys kai kuriuos vaistus) turėtų pagalvoti apie papildomą natūralių virškinimo fermentų vartojimą.
Probiotikai
Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai (dažniausiai ir bakterijos, bet kartais gali būti ir kiti organizmai, pvz., mielės), kurių natūraliai yra žmonių žarnyne ir kitose kūno vietose. Jų taip pat randama maisto produktuose, pvz., kefyre, jogurte. Dėl teigiamo poveikio sveikatai jos dažnai vadinamos draugiškomis bakterijomis ir gerosiomis bakterijomis. Jos padeda apsiginti nuo blogųjų bakterijų daromo kenksmingo poveikio organizmui. Jos taip pat palaiko virškinimo proceso sveikatą.