The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Vitamino E toksiškumas

Vitamino E toksiškumas. Ką reikia žinoti?

Vitaminas E yra būtinas vitaminas, kuris atlieka daug svarbių funkcijų organizme. Tačiau kaip ir su daugeliu kitų vitaminų, perdozavimas gali sukelti sveikatos problemų.

Šiuo atveju, tai vadinama vitamino E toksiškumu arba vitamino E perdozavimu.

KAS YRA VITAMINO E TOKSIŠKUMAS?

Vitamino E toksiškumas atsiranda tada, kai organizme susikaupia per didelis vitamino E kiekis, kuris sukelia sveikatos problemų.

Vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris veikia kaip antioksidantas. Jis gali sumažinti širdies ligų, tam tikrų vėžio formų, regėjimo problemų ir smegenų veiklos sutrikimų riziką.

Viena pagrindinių vitamino E funkcijų yra išlaikyti kraujagysles išsiplėtusias ir užkirsti kelią krešulių susidarymui.

Vitamino E paros norma yra 15 mg per dieną.

Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino E:

  • Riešutai ir sėklos. Saulėgrąžų sėklos, lazdyno riešutai, migdolai, žemės riešutai ir žemės riešutų kremas;
  • Aliejai. Saulėgrąžų, dygminų, sojų, kukurūzų, kviečių gemalų;
  • Vaisiai. Mangai, pomidorai, kiviai;
  • Daržovės. Brokoliai, špinatai.

Riebaluose tirpūs vitaminai kaupiasi riebaliniame audinyje, todėl jie gali kauptis jūsų kūno riebaluose ypač jei jų gaunate per daug su maistu ar maisto papildais.

Viršutinė saugi vitamino E riba – kiekis, kurį dauguma žmonių gali vartoti kasdien su maistu ir papildais nepatirdami šalutinio poveikio – 1000 mg.

KAM REIKALINGI VITAMINO E PAPILDAI?

Daugybė žmonių vartoja vitamino E papildus tikėdamiesi pagerinti imuninės sistemos veiklą, sumažinti vėžio riziką arba sustiprinti plaukus, odą ir nagus. Tačiau vitamino E papildai reikalingi tik tada, kai organizme trūksta šio vitamino.

Žmonės besilaikantys mažai riebalų turinčių dietų arba turintys sutrikimų, darančių įtaką jų gebėjimui virškinti ir įsisavinti riebalus, pvz., Krono liga ar cistine fibroze, dažniau susiduria su vitamino E trūkumu.

ŠALUTINIS VITAMINO E POVEIKIS IR SIMPTOMAI

Per didelis vitamino E vartojimas gali skystinti kraują ir netgi sukelti mirtiną kraujavimą. Tai taip pat gali sutrikdyti kraujo krešėjimą, kas yra natūrali organizmo apsauga nuo per didelio kraujavimo po traumų.

Perdozavimas taip pat siejamas su padidėjusia hemoraginio insulto arba insulto, kurį sukelia kraujavimas smegenyse, rizika. Be to, vienas tyrimas parodė, kad per didelis vitamino E vartojimas yra susijęs su didesne mirties nuo bet kokios priežasties rizika, tačiau norint tai patvirtinti reikia atlikti daugiau tyrimų. [1]

Atsižvelgiant į potencialiai didelę šalutinių poveikių riziką, nerekomenduojama vartoti didelių vitamino E papildų dozių.

VITAMINO E SĄVEIKA SU VAISTAIS

Vitamino E sąveikos su kitais vaistais rizika yra maža, kai jis vartojamas įprastais kiekiais. Tačiau didelės vitamino E papildų dozės (daugiau nei 300 mg per dieną) gali sąveikauti su kraują skystinančiais aspirinu ir varfarinu.

Prieš vartodami didesnes vitamino E dozes turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju arba vaistininku.

GYDYMAS IR PROFILAKTIKA

Nedidelio vitamino E toksiškumo gydymas apima vitamino E papildų vartojimo nutraukimą, tačiau dėl rimtesnių komplikacijų gali prireikti medicininės intervencijos.

Geriausias būdas apsisaugoti nuo vitamino E toksiškumo yra išlaikyti kasdienį vitamino E suvartojimą (kartu iš papildų ir maisto) žemesnį nei 1000 mg per dieną.

Be to, vitamino E papildai gali sąveikauti su kraują skystinančiais vaistais, kai vartojami didesnėmis nei 300 mg per dieną dozėmis. Tačiau, tokių dozių žmogui net nereikia, nes rekomenduojama paros norma yra tik 15 mg per dieną.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais