The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kalcis kaulams

Vitaminas D, K2 ir kalcis kaulams

Kaulai nuolat atsinaujina ir kinta visą gyvenimą, priklausomai nuo gyvenimo etapo specifikos. Paauglystėje vyrauja aktyvesnis formavimasis, kuris viršija irimą. Kaulų tankis mažėja su amžiumi, ypač po 30 metų, kai kaulų irimas viršija formavimąsi.

Todėl kaulai tampa jautresni lūžiams ir tokioms ligoms kaip osteoporozė. Tai ypač būdinga moterims, išgyvenančioms menopauzę, kai pradeda mažėti estrogeno kiekis. Iki 30 metų amžiaus žmonės turėtų aktyviai imtis priemonių, kad užsitikrintų gerą kaulų mineralinį tankį, kad, jam mažėjant, poveikis nebūtų toks ryškus.

KALCIS

Kalcis yra ne tik gausiausias mineralas organizme, bet ir labiausiai susijęs su kaulais. 99 % organizmo kalcio yra sukaupta kauluose ir dantyse. Kalcio kristalai suteikia kaulams tvirtumo ir struktūros. Kalcio hidroksiapatitas yra mikrokristalinė forma, kuri, kaip nustatyta, daug veiksmingiau nei kitos formos lėtina kaulų nykimą. Be to, vartojant būtent šią rūšį, nustatytas mažesnis cirkuliuojančio kalcio kiekis kraujyje bei jame yra dauguma būtinų statybinių blokų kauliniam audiniui formuoti.

VITAMINAS D

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas ir yra laikomas organizmo hormonu. Vitaminas D skatina kalcio įsisavinimą ir kontroliuoja jo kiekį serume, kad normaliai mineralizuotųsi kaulai. Vitaminas D taip pat gali kontroliuoti osteoblastų (kaulą formuojančių ląstelių) ir osteoklastų (kaulą absorbuojančių ląstelių) veiklą, taigi ir kaulų remodeliaciją. Rachitas – tai vaikų būklė (suaugusiųjų osteomaliacija), kai dėl vitamino D trūkumo kaulai tampa silpni, trapūs ir deformuoti. Osteoporozės, kai kaulai tampa porėti, atveju vitaminas D yra labai svarbus kalcio pasisavinimui palaikyti.

Vitaminas D padeda organizmui įsisavinti ne tik kalcį, bet ir kitus kaulų apykaitai reikalingus mineralus, pavyzdžiui, manganą ir cinką.

VITAMINAS K2

Nustatyta, kad dėl mažo vitamino K suvartojimo su maistu padidėja kaulų lūžių rizika. Kalcis ir vitaminas D yra akivaizdžiausi vitaminai ir mineralai, naudojami kaulų sveikatai, nes palengvina kaulų mineralų apykaitą. Pastaruoju metu pripažįstama, kad vitaminas K2 veikia sinergiškai ir taip pat palaiko šį procesą. Vartojant vitaminą D, organizme susidaro nuo vitamino K2 priklausomi baltymai (osteokalcinas), kurie juda. Vitaminas K2 reikalingas šiems baltymams suaktyvinti, kad kalcis judėtų į kaulus ir iš arterijų bei minkštųjų audinių. Vitamino K2 gebėjimas išstumti kalcį iš arterijų yra svarbi aterosklerozės ir arterijų kalkėjimo prevencinė priemonė.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais