The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Vitaminas B1

Vitaminas B1 (Tiaminas)

Vitaminas B1, taip pat vadinamas tiaminu, yra B grupės vitaminas. Jis randamas daugelyje maisto produktų ir yra gyvybiškai svarbus sklandžiai organizmo veiklai palaikyti.

Tiaminas dalyvauja daugybėje organizmo funkcijų įskaitant nervinę sistemą, širdį ir raumenis. Jis taip pat svarbus elektrolitų srautui į (ir iš) raumenų ir nervų ląsteles, fermentacijos procesuose ir angliavandenių metabolizme.

Tiaminas buvo pavadintas vitaminu B1 todėl, kad tai buvo pirmas atrastas vitaminas B vitaminų grupėje.

VITAMINAS B1 MAISTE

Vitamino B1 yra daugybėje skirtingų maisto produktų: jautienoje, kepenyse, pieno milteliuose, riešutuose, avižose, apelsinuose, kiaulienoje, kiaušiniuose, sėklose, žirniuose, pupose ir mielėse. Kartais gamintojai papildomai į maisto produktus deda vitamino B1. Produktai, kurie neretai praturtinami tiaminu: ryžiai, makaronai, duona, grūdai ir miltai.

Herbavel B Complex

Vitamin B complex, 120 kapsulių

  • Stiprios sudėties B grupės vitaminų kompleksas
  • Didelė dozė vitamino B1
  • Pakuotėje yra 120 kapsulių (4 mėnesiams)
  • Tinka vegetarams ir veganams

VITAMINAS B1 IR SVEIKATA

Vitaminas B1 naudojamas gydyti žmonėms, kurie serga širdies ligomis, medžiagų apykaitos sutrikimais, stomatitu, katarakta, glaukoma. Atlikta daug tyrimų, kurie patvirtina vitamino B1 naudojimą šių ligų simptomams gydyti. Pavyzdžiui, Amerikos Vietnamiečių medicinos mokslinių tyrimų fondo paskelbtame tyrime nustatyta, kad vitaminas B1 pagerina kognityvinę funkciją pacientams sergantiems Alzheimerio liga. Šis vitaminas yra svarbus įvairioms smegenų funkcijoms.

Tiaminas kartais vadinamas antistresiniu vitaminu. Tyrimais nustatyta, kad B1 sustiprina imuninę sistemą ir pagerina organizmo gebėjimą kontroliuoti nuotaiką ir fiziologinius sutrikimus patiriamus dėl streso.

Tiaminas taip pat naudojamas siekiant išsaugoti teigiamą protinę pasaulėjautą, užkirsti kelią atminties praradimui, padidinti mokymosi gebėjimus, kovai su stresu. Tiamino injekcijos leidžiamos pacientams, kuriems pasireiškia atminties sutrikimo sindromas, vadinamas Wernicke encefalopatija.

Vitaminas B1 gali būti naudingas ir kitiems sutrikimams gydyti. Keletu tyrimų nustatyta, kad vitaminas B1 kartu su kitais vitaminais gali padėti išvengti kataraktos. Vieno tyrimo, atlikto Japonijos laboratorijoje su žiurkėmis metu nustatyta, kad tiaminas gali užkirsti kelią nutukimui ir medžiagų apykaitos sutrikimams. Kiti mokslininkai mano, kad vitaminas B1 vaidina svarbų vaidmenį organizmo metabolizme ir gali būti naudingas medžiagų apykaitos sutrikimams gydyti.

DOZAVIMAS

Vitamino B1 rekomenduojama paros norma (RPN) kinta priklausomai nuo amžiaus ir lyties. Pateikiame rekomenduojamus Vitamino B1 kiekius:

  • 14 metų ir vyresni vyrai turėtų suvartoti 1,2 miligramo per parą;
  • Moterys nuo 14 iki 18 metų turėtų suvartoti 1,0 miligramą per parą;
  • 19 metų moterys ir vyresnės turėtų suvartoti 1,1 miligramo per parą. Nėščios ir žindančios moterys gali turėti didesnį šio vitamino poreikį, todėl dėl rekomenduojamo kiekio reikėtų pasitarti su gydytoju.

Įprastai dauguma žmonių gauna rekomenduojamą paros normą su maistu, kurį valgo. Kiti geria multivitaminus arba vitaminą B1 atskirai, kad gautų reikiamą paros normą. Yra daug vitaminų papildų, kuriuos vartojant galima perdozuoti vienų ar kitų vitaminų, bet B1 šiuo klausimu yra pakankamai saugus. Vitaminas B1 tirpsta vandenyje, todėl mažai tikėtina, kad jo perdozuosite. Net ir vartojant santykinai dideles dozes – nenustatyta, kad B1 būtų toksiškas.

VITAMINO B1 TRŪKUMAS

Išsivysčiusiose šalyse, žmonių kuriems trūksta vitamino B1 pasitaiko retai. Tačiau jei taip nutinka – trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tiamino trūkumas sukelia komplikacijas susijusias su nervų sistema, smegenimis, raumenimis, širdimi ir virškinimo sistema.

Jei jums trūksta vitamino B1 galite susirgti Beriberi liga ir Wernicke-Korsakoff sindromu. Beriberi gali sutrikdyti nervų funkciją, sukelti širdies nepakankamumą ir kojų patinimą, o Wernicke-Korsakoff sindromas gali sukelti atminties praradimą, sumišimą ir kitus sunkumus. Šios problemos dažniau pasireiškia alkoholikams. Geriant per daug alkoholio organizmui darosi sunku absorbuoti ir saugoti tiaminą.

Beriberi gali būti perduodama genais. Vyresnio amžiaus žmonės yra jautrūs vitamino B1 trūkumui. Taip yra todėl, kad jų organizmai sunkiau įsisavina tiaminą.

Diuretikų naudojimas yra kita priežastis, kodėl gali trūkti vitamino B1. Kadangi tiaminas yra tirpus vandenyje ir nesaugomas organizme, diuretikai, kurių pirminė paskirtis yra išvalyti vandenį iš organizmo, kartu su vandeniu išvalo ir vandenyje tirpius vitaminus, tokius kaip tiaminas.

VITAMINO B1 TRŪKUMO SIMPTOMAI

Vitamino B1 trūkumo simptomai dažniausiai susiję su nervais, raumenimis ir virškinimo sistema. Pasak tiamino apžvalgos, paskelbtos žurnale Congestive Heart Failure, dažniausi simptomai yra šie: depresija, emocinis nestabilumas, baimė, susijaudinimas, silpnumas, galvos svaigimas, nemiga, atminties praradimas, jautrumas skausmui, periferinė neuropatija, nugaros skausmas, raumenų atrofija, pykinimas, vėmimas ir vidurių užkietėjimas.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais