The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Virškinimui palanki mityba

Retkarčiais suvalgytas aliejuje skrudintas maistas ar išgertas per didelis alkoholio kiekis vargu ar sukels kažką daugiau nei trumpalaikius skrandžio sutrikimus. Tačiau piktnaudžiaujant per dažnai problemų gali atsirasti.

Pateikiame informacijos apie virškinimui palankią mitybą, kurios verta siekti.

VARTOKITE PAKANKAMAI SKAIDULŲ, KAD IŠVENGTUMĖTE VIDURIŲ UŽKIETĖJIMO

Verta pabandyti suvalgyti daugiau skaidulų, nes dauguma žmonių Lietuvoje jų suvartoja per mažai. Mityba, kurioje gausu skaidulų, gali padėti virškinimui ir išvengti vidurių užkietėjimo.

Siekite suvartoti rekomenduojamą kiekį – 30 g per parą.

Sveikam žarnynui skaidulų reikia iš įvairių šaltinių, tokių kaip:

  • Pilno grūdo duona
  • Rudieji ryžiai
  • Vaisiai ir daržovės
  • Pupelės
  • Avižos

Kai kuriems žmonėms grūdai sukelia pilvo pūtimą ir dirgliosios žarnos sindromą. Tokiu atveju rekomenduojamą skaidulų kiekį gaukite iš vaisių ir daržovių.

GERKITE DAUG SKYSČIŲ, KAD PALENGVINTUMĖTE VIRŠKINIMĄ

Svarbu gerti pakankamai, ypač vandens. Tai skatina atliekų judėjimą virškinimo sistema ir padeda jas suminkštinti.

Skaidulos veikia kaip kempinė, sugerianti vandenį. Be skysčių, skaidulos negali atlikti savo darbo ir sukelia vidurių užkietėjimą.

Geras būdas užtikrinti, kad gaunate pakankamai skysčių, išgerti stiklinę vandens kiekvieno valgio metu.

Venkite kofeino gėrimų, nes jis gali sukelti rėmens problemas.

SUMAŽINKITE RIEBALŲ KIEKĮ

Riebus maistas, pavyzdžiui, traškučiai, mėsainiai ir aliejuje skrudintas maistas yra sunkiau virškinami ir gali sukelti skrandžio skausmus ir rėmens problemas.

Sumažinkite riebaus maisto suvartojimą tam, kad palengvintumėte skrandžio darbą. Stenkitės valgyti daugiau liesos mėsos ir žuvies, gerti liesą ar pusiau nugriebtą pieną ir valgyti ant grotelių keptą maistą, vietoje skrudinto aliejuje.

NEPADAUGINKITE PRIESKONIŲ, KAD IŠVENGTUMĖTE PILVO PROBLEMŲ

Daugybė žmonių mėgsta aštrų maistą ir tai netrikdo jų virškinimo sistemos. Kitiems suvalgius aštraus maisto virškinimas sutrinka.

Rėmenį sukelia ne tik itin aštrus maistas, pavyzdžiui, su aitriosiomis paprikomis. Švelnesni produktai, tokie kaip česnakai ir svogūnai, taip pat gali sukelti problemas.

Jei aštrus maistas sukelia rėmenį, skrandžio skausmus ar viduriavimą, ribokite tokio maisto vartojimą ateityje.

Jei jau turite tokių problemų kaip rėmuo ar dirglioji žarna, aštraus maisto venkite visiškai.

VENKITE ŽARNYNO PROBLEMAS SUKELIANČIŲ PRIEŽASČIŲ

Kai kuriems žmonėms tam tikri maisto produktai sukelia problemas. Rūgštinis maistas, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai, salotų užpilai ir gazuoti gėrimai gali sukelti rėmenį, o kviečiai ir svogūnai gali sukelti dirgliosios žarnos sindromą.

O jei negalite suvirškinti laktozės, piene esančio cukraus, išgėrus pieno ar suvalgius pieno produktų, įskaitant grietinėlę, sūrį, jogurtą ir šokoladą, gali pasireikšti dujos ir viduriavimas.

Stenkitės vengti maisto produktų ir gėrimų, sukeliančių virškinimo problemas. Veskite maisto dienoraštį, kad išsiaiškintumėte, kuris maistas jums sukelia simptomus.

RINKITĖS TINKAMUS GĖRIMUS

Gėrimai su kofeinu, tokie kaip kava, kolos, arbata ir kai kurie gazuoti gėrimai skatina skrandžio rūgštingumą ir kai kuriems žmonėms gali sukelti rėmenį. Gazuoti gėrimai apskritai linkę pūsti pilvą, o tai taip pat gali sukelti rėmenį.

Norėdami sumažinti virškinimo problemų tikimybę, rinkitės negazuotus gėrimus ir gėrimus, kuriose nėra kofeino. Pavyzdžiui, žolelių arbatas ar paprastą vandenį.

Jei negalite apsieiti be kavos, apsiribokite 1 ar 2 puodeliais per dieną.

IŠBANDYKITE PILVUI TINKAMĄ JOGURTĄ

Probiotikai yra taip vadinamos gerosios bakterijos, natūraliai randamos ir žarnyne. Jie buvo susieti su įvairia nauda virškinimo sveikatai, įskaitant dirgliosios žarnos sindromą ir keliautojų viduriavimą.

Probiotikus galite vartoti kaip maisto papildus arba rinktis gyvą jogurtą, kuris yra geras natūralus gerųjų bakterijų šaltinis.

Norėdami pamatyti bet kokį teigiamą poveikį, juos turite vartoti kiekvieną dieną, mažiausiai keturias savaites.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais