The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

priešuždegiminių savybių

Valgykite šiuos vaisius dėl jų priešuždegiminių savybių

Tai originalūs gamtos desertai. Natūraliai saldūs vaisiai yra labai svarbūs apsaugant mūsų organizmą nuo ligų.

Kasdien suvalgydami bent pusantro ar du puodelius įvairių vaisių, galite padidinti antioksidacinį aktyvumą. Vaisiuose gausu priešuždegiminių junginių, kurie svarbūs saugant mūsų organizmą nuo širdies ligų, diabeto, tam tikrų vėžio formų ir žarnyno ligų.

Nors visuose vaisiuose gausu maistinių medžiagų, padedančių apsisaugoti nuo ligų, kai kurie vaisiai sulaukė ypatingo dietologų dėmesio dėl savo priešuždegiminio poveikio.

UOGOS

Nuo braškių ir gervuogių iki spanguolių ir mėlynių – šie vaisiai pasižymi ypač stipriu antioksidaciniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Be skaidulų ir vitamino C, uogose yra augalinių pigmentų fitocheminių medžiagų, pavyzdžiui, antocianinų ir elaginės rūgšties, kurios gali būti naudingos sveikatai. Tyrimais nustatyta, kad didesnis uogų vartojimas susijęs su mažesne širdies ligų, Alzheimerio ligos ir diabeto rizika.

OBUOLIAI

Galbūt tiesa, kas sakoma apie obuolį per dieną. Atlikus beveik 35 000 moterų tyrimą, nustatyta, kad šių vaisių ir jų giminaičių kriaušių vartojimas susijęs su mažesne mirties nuo širdies ligų rizika. Obuolių sudedamosios dalys – skaidulos, vitaminas C, pektinas ir polifenoliai – daugiausia tyrimais su gyvūnais, siejamos su priešuždegiminiu poveikiu ir naudingų mikrobų žarnyne gausėjimu.

KAULAVAISIAI

Vyšnios, persikai, abrikosai ir slyvos yra kaulavaisių pavyzdžiai. Šiuose vaisiuose yra skaidulinių medžiagų, vitamino C, kalio ir įvairių fitocheminių medžiagų, susijusių su jų spalvomis. Pavyzdžiui, vyšnios sulaukė daugiausia tyrimų tarp kaulavaisių. Kai kurie tyrimai rodo, kad vyšnios gali sumažinti skausmą ir maudimą po fizinio krūvio, taip pat sumažinti podagros priepuolių riziką. Tokią naudą gali lemti vyšniose esantis didelis kiekis fenolinių junginių, kurie yra susiję su mažesniu uždegimu.

CITRUSINIAI VAISIAI

Apelsinai, greipfrutai, citrinos ir žaliosios citrinos turi daug vitamino C. Juose taip pat yra skaidulų, kalio, kalcio, B grupės vitaminų, vario ir priešuždegiminių fitocheminių medžiagų, tokių kaip flavonoidai ir karotinoidai. Nors su žmonėmis atliktų tyrimų apie citrusinius vaisius atlikta nedaug, citrusiniuose vaisiuose esančios maistingosios medžiagos siejamos su apsauginiu poveikiu širdžiai.

GRANATAI

Šiose mažytėse granatų sėklose yra daug vitaminų C ir K, kalio, skaidulų ir stiprių fitocheminių medžiagų, tokių kaip antocianinas ir resveratrolis. Šios maistinės medžiagos gali būti potencialios granatų valgymo naudos priežastis.

VYNUOGĖS

Šiuose sultinguose vaisiuose gausu skaidulinių medžiagų, vitaminų C ir K bei galingų fitocheminių medžiagų.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais