The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Vaistai nuo kirmėlių

Pastaraisiais metais žmonės vis dažniau užsikrečia parazitinėmis infekcijomis. Tai siejama su dažnesnėmis tarptautinėmis kelionėmis į trečiąsias šalis. Parazitinės infekcijos gali sukelti tokius simptomus kaip nuovargis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vėmimas, rėmuo, drebulys, skrandžio skausmai, apetito praradimas. Jei įtariate, kad apsikrėtėte parazitine infekcija – yra natūralių būdų jai gydyti. Tai vadinama parazitų valymu, o padėti gali natūralūs vaistai nuo kirmėlių.

KAS YRA PARAZITAI?

Parazitais įprastai apsikrečiama vartojant užterštą maistą ar vandenį.  Žmonės su nesubalansuota žarnyno flora ar nusilpusia imunine sistema įprastai yra labiau imlūs įvairioms parazitinėms infekcijoms. Vidinis parazitas yra organizmas, kuris gyvena organizme ir minta savo „šeimininko“ sąskaita. Tai nemalonu, be to gali sukelti įvairias ligas. Vienos parazitinės ligos išgydomos lengvai, kitos reikalauja sudėtingesnio gydymo.

Du pagrindiniai žarnyno parazitų tipai yra helmintai ir pirmuonys. Helmintai yra kirminai turintys daugybę ląstelių – spalinės, mažasis kaspinuotis, apvaliosios kirmėlės. Suaugę helmintai negali daugintis žmogaus organizme. Pirmuonys turi tik vieną ląstelę ir gali daugintis žmogaus organizme, o tai gali išsivystyti į rimtas infekcijas.

Kadangi parazitai būna įvairių formų ir dydžių – jie gali sukelti įvairiausių skirtingų problemų. Kai kurie jų suvartoja jūsų suvalgomą maistą, todėl jūs jaučiatės alkani po kiekvieno valgio ir negalite priaugti svorio. Kiti maitinasi raudonosiomis kraujo ląstelėmis taip sukeldami mažakraujystę. Kai kurių padėti kiaušinėliai gali sukelti niežėjimą, dirglumą ir net nemigą.

SIMPTOMAI

Pateikiame 10 įprastų požymių, rodančių, kad galite turėti parazitų:

 • Nepaaiškinamas vidurių užkietėjimas, viduriavimas ar kiti dirgliosios žarnos sindromo simptomai;
 • Keliavote po užsienį ir prisimenate, kad būdami užsienyje daug viduriavote;
 • Apsinuodijote maistu ir nuo to laiko virškinimas nebeveikia taip, kaip turėtų;
 • Jums sunku užmigti arba nakties metu prabundate po kelis kartus;
 • Jūsų oda sudirgusi, turite nepaaiškinamų spuogų, bėrimų, dilgėlinę ar egzemą;
 • Griežiate dantimis miegodami;
 • Jaučiate raumenų ar sąnarių skausmą;
 • Jaučiate nuovargį, išsekimą, depresiją, dažnai jaučiatės apatiški;
 • Niekada nesijaučiate sotūs po valgio;
 • Jums nustatyta anemija dėl geležies trūkumo.

Požymiai, kad galite turėti parazitų dažnai gali būti nesusiję ir nepaaiškinami. Pavyzdžiui įprastai parazitai sukelia vidurių užkietėjimą, bet kai kurie jų sugeba pakeisti skysčių balansą žarnyne ir sukelti viduriavimą. Miego sutrikimai, odos sudirginimai, nuotaikų pokyčiai, raumenų skausmai – visa tai gali sukelti parazitų į kraujotaką išskiriami toksinai. Pavyzdžiui, prabudimai vidury nakties ar griežimas dantimis miego metu yra ženklai, kad jūsų organizmas patiria nerimą poilsio metu.

DAŽNIAUSIOS PRIEŽASTYS

Apsikrėsti parazitais galima įvairiais būdais. Pirma, parazitai į organizmą gali patekti per užterštą maistą ir vandenį. Valgant iki galo neišvirtą ar neiškeptą mėsą neretai galima pasigauti parazitų. Jų taip pat gali būti ir ant nešvarių ir užterštų vaisių ir daržovių.

Kai žmogus apsikrečia parazitais – jie labai lengvai perduodami kitiems. Jei turite parazitų ir nenusiplaunate rankų po naudojimosi tualetu – galite palikti jų mikroskopinių kiaušinėlių visur prie ko tik prisiliečiate – durų rankenos, telefono – bet kokio daikto, kurį paliečiate. Taip pat dažnai parazitais gali apsikrėsti žmonės auginantys gyvūnus. Reguliarus rankų plovimas yra pirminė priemonė siekiant išvengti užsikrėtimo ir parazitų perdavimo. Kelionės į užsienio šalis – dar vienas būdas, kaip parazitai gali atsidurti jūsų organizme. Jei gėrėte užterštą vandenį kelionių metu – galimai apsikrėtėte parazitais.

Riziką apsikrėsti žarnyno parazitais didina:

 • Gyvenimas ar lankymasis vietovėse, kur žinoma, kad yra parazitų;
 • Tarptautinės kelionės;
 • Prasta maisto ir vandens sanitarija;
 • Bloga higiena;
 • Amžius. Vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės apsikrečia dažniau;
 • Susilpnėjusi imuninė sistema.

NATŪRALŪS VAISTAI NUO KIRMĖLIŲ

Tam tikros natūralios žolelės yra tinkamas būdas sustiprinti ir tonizuoti organizmo sistemą. Kaip ir bet kurio gydymo metu – prieš pradėdami gydymą natūraliomis priemonėmis turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, kad diagnozuotumėte problemą.

ANTIPARAZITINĖ MITYBA

Siekiant atsikratyti kirmėlių labai svarbi jūsų mityba. Jei norite išvalyti kirmėles iš organizmo ir atsikratyti blogųjų bakterijų ir grybelių, kuriuos „užgyvena“ kirmėlės, turite atsikratyti blogųjų bakterijų. Norėdami tai padaryti turite laikytis dietos, kurioje nėra cukraus ir jokių grūdų – gana panašios mitybos į Paleo dietą.

Jei ketinate atlikti organizmo valymą nuo kirmėlių, taip pat rekomenduotume apriboti vaisių vartojimą ar netgi kurį laiką jų iš viso nevalgyti. Todėl, pavyzdžiui, rytais vietoje uogų kokteilio gerkite kokosų pieno, chia sėklų ir augalinių baltymų kokteilį, pietums valgykite daug salotų, o vakarienei pasigaminkite ekologiškos mėsos kepsnį su daug daržovių ir visiškai nevartokite cukraus ir bet kokios rūšies grūdų bei vaisių.

Produktai, kurių turėtumėte vengti, kai apsikrečiate parazitais:

 • Cukrus – maitina parazitus ir silpnina imuninę sistemą;
 • Perdirbti maisto produktai – stipriai apdoroti maisto produktai neprisideda prie imuninės sistemos palaikymo;
 • Alkoholis – neleidžia tinkamai veikti imuninei sistemai;
 • Grūdai – daugelis grūdų, ypatingai turinčių glitimo, organizme gali greitai skilti į cukrų ir sukelti žarnyno uždegimus;
 • Kiauliena – neretai gali būti apkrėsta parazitais.

Taip pat rekomenduojame:

Kuo gali būti naudingas organizmo valymas? Skaityti

Informacijos šaltiniai

Daugiau naudingos informacijos (anglų kalba) galite rasti šiuose straipsniuose:

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais