The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Sveikas lieknėjimas

Antsvoris – viena didžiausių šių laikų problemų. Žmonės norėdami atsikratyti antsvorio dažnai susižavi lieknėjimo planais, kurie žada greitus ir efektyvius rezultatus. Tokie planai dažnai būna kenksmingi žmogaus organizmui ir ilgalaikėje perspektyvoje ne tik nepadeda sulieknėti, bet jais vadovaudamiesi žmonės priauga dar daugiau svorio. Tuo pačiu, taip vadinamos „dietos“ gali turėti neigiamą poveikį bendrai sveikatai. Pavyzdžiui, sukelti virškinimo sutrikimus ir kitas sveikatos problemas dėl maistinių medžiagų trūkumo.
Jei tai skamba pažįstamai, geriausia ką galite padaryti siekdami sveikai sulieknėti – įgyti žinių ir žinoti bei atpažinti kuo daugiau mitų susijusių su lieknėjimu. Pavyzdžiui, badavimas (deja plačiai paplitęs lieknėjimo būdas) – yra vienas blogiausių dalykų kurį galite pasirinkti siekdami sulieknėti. Jei ir pavyks numesti svorio – tikėtina jog tik trumpam, o be to rizikuosite susirgti įvairiomis ligomis.

Taigi ką daryti, kad sulieknėti ir išlikti sveikam?

Nėra vieno teisingiausio būdo atsikratyti antsvorio ir sveikai sulieknėti – tai logiška, nes visų mūsų kūnai yra unikalūs, sveikatos būklė skirtinga, fiziniai ir sveikatos tikslai irgi skirtingi. Tačiau yra keletas pagrindinių patarimų ir gairių, kurie užtikrins, kad jūsų lieknėjimo procesas būtų sveikesnis.
Idealiu atveju sveikas lieknėjimas turėtų būti susijęs su nuolatiniais gyvenimo būdo pokyčiais, o ne kaip trumpalaikė priemonė pasiekti kažkokių greitų tikslų, pvz., įtilpti į konkrečią suknelę artėjančio renginio metu ar pasiruošti ėjimui į paplūdimį. Jei sugebėsite pakeisti netinkamą elgesį ir blogus įpročius – sėkmingai sulieknėsite ir atsikratysite antsvorio ilgam.
Būkite kantrūs! Pasiekti esamą antsvorį greičiausiai užtruko ne vienerius metus, todėl nenusiminkite, kad nepavyks jo atsikratyti per naktį – bet kuriuo atveju tai nebūtų sveikas lieknėjimo būdas. Svarbiausia yra nepasiduoti ir laikytis pasirinkto lieknėjimo plano.
Lieknėjimo periodu gali pasitaikyti, kad atkrisite ir nesimaitinsite ar nesportuosite tinkamai. Nepasiduokite. Galite pakoreguoti savo tikslus, kad kompensuotumėte atkrytį arba jei reikia pradėkite viską iš naujo. Pačioje pradžioje jums gali būti sunku pakeisti įsisenėjusius įpročius ir tai yra visiškai natūralu – laikui bėgant, kai priprasite prie naujos rutinos – bus lengviau.

Susitelkite į mitybą, o ne lieknėjimą

Nesusitelkite per daug į skaičius, pvz., jūsų svorį, kiekvieną dieną suvartojamų kalorijų skaičių, kūno išmatavimus ir t.t. Žinoma jūs norite matyti šių skaičių gerėjimą, tačiau tai nėra vieninteliai dalykai į kuriuos reikia atsižvelgti.

Kai pradedate sveiko lieknėjimo programą, būtina užtikrinti, kad jūsų organizmas reguliariai gautų visų reikalingų vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų – ypatingai jei sumažinate suvartojamo maisto ir kalorijų kiekį.
Vienas tradicinių „dietų“ trūkumų yra tas, kad jomis dažnai labai apribojamas maisto pasirinkimas ir drastiškai apribojamas suvartojamų kalorijų kiekis, kas gali lemti įvairių maistinių medžiagų trūkumą. Tiesa tokia, kad tokio tipo dietos nėra reikalingos siekiant sulieknėti ir jos niekaip neprisideda prie sveiko lieknėjimo. Svarbiausia – valgyti saikingai, nuolatos valgyti įvairių ir subalansuotą maistą, būti fiziškai aktyviems.
Žinoma, kol pasieksite idealų svorį, gali tekti apriboti kai kurių maisto produktų suvartojimą. Taip pat gali tekti sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį, ypatingai jei iki tol jų suvartodavote gerokai daugiau nei reikia jūsų organizmui. Tokiais atvejais reikia pasirinkti optimalią mitybą ir užtikrinti, kad kas dieną gautumėte visų jums reikalingų maistinių medžiagų.
Vienas iš būdų tai padaryti – skirti laiko kiekvieno valgymo suplanavimui. Valgymų planavimas padės išvengti nesveikų užkandžių ir greito maisto. Suprantame, kad praktikoje planuoti gali būti sunku, nes dėl įvairių priežasčių turime įvairiausių laiko apribojimų kasdieniame gyvenime. Jei neturite laiko atsisėsti ir suvalgyti sveikus pusryčius ar neturite laiko pasiruošti sveikus priešpiečius ar pietus – reikėtų apsvarstyti kitas galimas alternatyvas.
Pavyzdžiui, maistinėmis medžiagomis praturtinti kokteiliai gali būti greita ir lengva alternatyva siekiant suvartoti reikiamas sveikas kalorijas, vitaminus, mineralus, skaidulas ir kitas maistines medžiagas, kad sotesni jaustumėtės ilgiau ir nekiltų noras užkandžiauti nesveikais produktais.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais