The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Akių sveikatai

Svarbiausi vitaminai, kad akys būtų sveikos

Mityba atlieka labai svarbų vaidmenį sveikatai, ne išimtis ir akys. Regėjimas laikomas vienu vertingiausių mūsų pojūčių ir yra svarbi sveiko ir produktyvaus gyvenimo būdo sudedamoji dalis.

DAŽNIAUSIOS AKIŲ LIGOS

Dažniausiai pasitaikančios akių ligos yra šios:

Katarakta. Tai būklė, kai akies lęšiukas drumstėja ir neleidžia šviesai aiškiai patekti į akį. Katarakta yra viena iš pagrindinių regėjimo praradimo priežasčių visame pasaulyje.

Amžinė geltonosios dėmės degeneracija. Geltonoji dėmė – tai tinklainės centras, atsakingas už gebėjimą aiškiai matyti detalius objektus. Su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija yra pagrindinė išsivysčiusių šalių vyresnio amžiaus žmonių regėjimo praradimo priežastis, dėl kurios pažeidžiamas tinklainės centras.

Diabetinė retinopatija. Diabetinė retinopatija yra susijusi su diabetu, kai dėl didelio cukraus kiekio kraujyje pažeidžiamos tinklainės kraujagyslių sienelės. Tai yra pirmoji išvengiamo aklumo priežastis pasaulyje.

Glaukoma. Tai grupė susirgimų, pažeidžiančių regos nervą, dažniausiai dėl padidėjusio slėgio akyje.

Sausų akių liga. Šią ligą sukelia nepakankamas ašarų kiekis akių paviršiuje, todėl atsiranda įvairaus laipsnio diskomfortas ir regėjimo problemos.

Bendrą akių būklę lemia ne tik bendra sveikata, bet ir genetika, aplinka, mityba ir kiti veiksniai. Vitaminai reikalingi organizmui, kad jis galėtų atlikti įprastas funkcijas, ir turi būti gaunami iš maisto produktų, kuriuos valgote.

AKIŲ SVEIKATAI SVARBIOS MAISTINĖS MEDŽIAGOS

Luteinas ir zeaksantinas

Liuteinas ir zeaksantinas yra karotenoidiniai pigmentai, suteikiantys įvairiems maisto produktams geltoną ir oranžinę spalvą, jų daug randama tokiuose produktuose kaip špinatai, lapiniai kopūstai, kiaušinių tryniai, petražolės ir brokoliai. Daugybė tyrimų parodė liuteino ir zeaksantino naudą akių sveikatai. Šie pigmentai randami akies geltonojoje dėmėje ir mažina amžinės geltonosios dėmės degeneracijos ir kataraktos riziką.

Vitaminas A

Vitaminas A labai svarbus akių sveikatai, ypač tinklainės medžiagų apykaitai ir ragenos drėkinimui. Jo yra žaliose lapinėse daržovėse, oranžinėse ir geltonose daržovėse, pomidorų produktuose, vaisiuose ir kai kuriuose augaliniuose aliejuose.

Vitaminas C

Vitamino C gausūs maisto produktai yra uogos, citrusiniai vaisiai, brokoliai, paprikos, kopūstai ir briuseliniai kopūstai. Tai antioksidantas, kuris atlieka svarbų vaidmenį padėdamas kitiems vitaminams, akių imuninei sveikatai, kraujagyslių ir jungiamojo audinio vientisumui.

Vitaminas E

Vitaminas E yra riebaluose tirpus antioksidantas, kurio yra migdoluose, žemės riešutuose ir aliejuose, pavyzdžiui, kviečių gemalų, saulėgrąžų sėklų ir sojų. Tinklainėje yra didelė riebalų rūgščių, jautrių laisvųjų radikalų žalai, koncentracija. Vitaminas E veikia laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti ląstelių membranas.

Omega 3 riebalų rūgštys

Omega 3 riebiosios rūgštys padeda ašarų gamybai, todėl sumažina sausų akių simptomus ir gali sumažinti diabetinės retinopatijos riziką. Šių būtinų maistinių medžiagų rasite žuvyje ir augaliniuose maisto produktuose, pavyzdžiui, ispaninio šalavijo sėklose ir linų sėmenyse.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais