The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Nutukimas KMI

Su nutukimu susijusios sveikatos problemos

Jei gydytojai jums sako, kad esate nutukęs, jie nesistengia jūsų priversti jaustis blogai. Jie naudoja konkretų medicininį terminą – nutukimas.

Žodis „nutukimas“ reiškia pernelyg didelį riebalinio audinio kiekį žmogaus organizme. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojami indeksai pagal KMI:

KMIReikšmė
Mažiau nei 18.5Nepakankamas svoris
18.5-24.9Normalus svoris
25.0-29.9Antsvoris
30.0-34.9I laipsnio nutukimas
35.0-39.9II laipsnio nutukimas
Virš 40III laipsnio nutukimas

Jei jūsų KMI yra nuo 25 iki 29,9 ribose, turite antsvorio, tačiau nesate nutukęs. I laipsnio nutukimas prasideda nuo 30 KMI.

Pasitikrinti savo KMI galite pasinaudoję Healthylife skaičiuokle.

KAIP NUTUKIMAS GALI PAVEIKTI SVEIKATĄ

Nutukimas siejamas su įvairiomis sveikatos būklėmis, tokiomis kaip:

  • Aukštas kraujo spaudimas
  • Širdies ligos ir insultas
  • II tipo diabetas
  • Didelis cholesterolio kiekis
  • Osteoartritas
  • Podagra
  • Tulžies pūslės ligos ir tulžies akmenys
  • Kai kurie vėžio atvejai
  • Kvėpavimo sutrikimai, įskaitant miego apnėją (būklė, kai miegant trumpam nustojate kvėpuoti) ir astmą

Ne kiekvienas nutukęs asmuo susiduria su šiomis problemomis. Rizika padidėja jei šeimos ligų istorijoje yra buvę šių būklių.

Be to, gali būti svarbu kur yra jūsų svoris. Jei jis daugiausia kaupiasi apie skrandį („obuolio“ forma), tai gali būti rizikingiau nei turint „kriaušės“ formos figūrą, kuri reiškia, kad papildomas svoris daugiau kaupiasi ant klubų ir sėdmenų.

Toliau straipsnyje apžvelgiame septynias būkles, kurios yra siejamos su antsvoriu ir nutukimu.

ŠIRDIES LIGOS IR INSULTAS

Dėl papildomo svorio gali padidėti kraujospūdis ir cholesterolio kiekis. Abi šios būklės padidina širdies ligų ar insulto tikimybę.

Gera žinia yra ta, kad numetus net ir nedaug svorio, rizika susirgti širdies ligomis ar insultu, sumažėja. Įrodyta, kad rizika dar labiau sumažėja numetus daugiau svorio.

II TIPO DIABETAS

Didelė dalis II tipo cukriniu diabetu sergančių žmonių turi antsvorio arba yra nutukę. II tipo diabeto išsivystymo riziką galite sumažinti numetę svorio, sveikai maitindamiesi, pakankamai miegodami ir daugiau mankštindamiesi.

Jei sergate II tipo cukriniu diabetu, svorio netekimas ir fizinis aktyvumas gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Aktyvesnis gyvenimo būdas gali padėti sumažinti vaistų nuo diabeto poreikį.

VĖŽYS

Storosios žarnos, krūties (po menopauzės), endometriumo (gimdos gleivinės), inkstų ir stemplės vėžys yra susiję su nutukimu. Kai kurie tyrimai taip pat praneša apie ryšį tarp nutukimo ir tulžies pūslės, kiaušidžių ir kasos vėžio.

TULŽIES PŪSLĖS LIGOS

Tulžies pūslės ligos ir tulžies akmenys dažniau pasitaiko, jei turite antsvorio. Ironiška, bet pats svorio metimas, ypač greitas svorio netekimas arba didelio svorio netekimas, gali padidinti tulžies akmenų susidarymo tikimybę. Svorio netekimas maždaug 0,5 kilogramo per savaitę ribose greičiausiai nesukels tulžies akmenų.

OSTEOARTRITAS

Osteoartritas yra dažna sąnarių liga, dažniausiai pažeidžianti kelius, klubus ar nugarą. Dėl papildomų kilogramų šie sąnariai patiria papildomą spaudimą ir todėl greičiau susidėvi kremzlės (audiniai amortizuojantys sąnarius), kurios paprastai juos apsaugo.

Svorio netekimas gali palengvinti keliams, klubams ir apatinei nugaros daliai tenkantį stresą ir pagerinti osteoartrito simptomus.

PODAGRA

Podagra yra liga, pažeidžianti sąnarius. Tai nutinka, kai kraujyje yra per daug šlapimo rūgšties. Dėl papildomos šlapimo rūgšties gali susidaryti kristalai, kurie nusėda sąnariuose.

Podagra dažniau pasireiškia antsvorio turintiems žmonėms. Kuo daugiau sveriate, tuo didesnė tikimybė susirgti podagra.

Staigūs pokyčiai trumpuoju periodu gali sukelti podagros paūmėjimą. Jei sirgote podagra, pasitarkite su gydytoju kaip geriausiai numesti svorio.

MIEGO APNĖJA

Apnėja – graikų kalbos žodis, kuris reiškia „nekvėpuojantis”. Miego apnėja – tai ne mažiau kaip 10 sek. sustojęs kvėpavimas miegant. Kartais kvėpavimas sustoja 20-30 sek., rečiau dar ilgesnį laiką. Miego apnėja gali sukelti mieguistumą dieną ir padidinti širdies ligų bei insulto tikimybę.

Svorio netekimas dažnai pagerina miego apnėjos būklę.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais