The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Produktai skaidulos

Natūralios maistinės skaidulos

Maistinės skaidulos. Daugelis žmonių žino, kad tarp skaidulų vartojimo ir sveikos virškinimo sistemos yra kažkoks ryšys. Bet ar žinote, kad aukštos kokybės skaidulų vartojimas neapsiriboja vien tik nauda virškinimo sistemai?

Idealiu atveju, suaugęs žmogus per parą turėtų suvartoti ne mažiau 35 g skaidulų. Tačiau, statistinis Lietuvos pilietis suvartoja tik pusę šio kiekio ar net dar mažiau. Be to, svarbus ne tik kiekis, bet ir skaidulų kokybė.

Nesudėtinga suvalgyti rekomenduojamą kiekį skaidulų, jei maitinatės sveikai ir jūsų mityba tinkamai suderinta. Neperdirbti grūdai, daržovės, vaisiai, riešutai, sėklos, pupos ir lęšiai yra geri skaidulų šaltiniai. Tačiau, jei dėl įvairių priežasčių valgote mažai šių produktų, o jūsų mityboje vyrauja perdirbti maisto produktai, mėsa, pieno produktai, lietuviški patiekalai (cepelinai, žemaitiški blynai, plokštainiai, vėdarai ir t.t.) – beveik neabejotinai skaidulų suvartojate per mažai.

KODĖL SKAIDULOS YRA SVARBIOS?

Skaidulos – tai nevirškinami angliavandeniai. Kitaip tariant, jos pereina per virškinimo sistemą beveik nepakitusios ir vėliau natūraliai pašalinamos. Taigi, jei organizmas negali įsisavinti jokių maistinių medžiagų iš skaidulų – kuo jos naudingos? Reikia pažymėti, kad nors skaidulos ir yra angliavandeniai – jos labai skiriasi nuo daugelio kitų rūšių angliavandenių ir veikia visiškai kitaip.

Skaidulų nauda žmogaus organizmui:

  • Pagreitina žarnyno judesius – skaidulos skatina natūralią žarnyno peristaltiką, todėl nesuvirškintų maistinių medžiagų likučiai greičiau pasišalina iš organizmo. Be to, jos minkština ir didina žarnyno turinį, ir yra itin veiksmingos bei naudingos užkietėjus viduriams;
  • Padeda palaikyti sveiką cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje – skaidulos žarnyne „susiriša“ su cholesteroliu ir trigliceridais, ir tokiu būdu blokuoja šių medžiagų įsisavinimą;
  • Padeda palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje – vaisiuose ir daržovėse esančios skaidulos sulėtina cukraus įsisavinimą į kraują, mažina suvalgyto maisto glikemijos indeksą;
  • Lėtina riebalų absorbciją – dėl to ilgiau jaučiatės sotūs, norite mažiau valgyti – visa tai naudinga siekiant sveikai sulieknėti;
  • Valo virškinamąjį traktą – keliaudamos žarnynu skaidulos veikia kaip „šluota“ – stumia visas žarnyne esančias atliekas virškinamuoju traktu, kurios vėliau yra natūraliai pašalinamos iš organizmo.

Vis dar nesate tikri apie skaidulų teikiamą naudą? Pažvelkite į kaimiškų Afrikos vietovių gyventojus, kurie vidutiniškai suvartoja apie 55 g skaidulų per dieną. Manote, kad tai sutapimas, jog tokių vietovių gyventojai rečiausiai pasaulyje serga žarnyno ligomis (pvz., divertikulitu, kolitu, apendicitu)?

SKAIDULOS IR GAUBTINĖS ŽARNOS VEIKLA

Gaubtinė žarna – organas, kuris turi tiesioginį poveikį ne tik virškinimui, bet ir bendrai organizmo sveikatai.

Dėl šiuolaikinio, modernaus gyvenimo ypatumų daugybė žmonių turi tam tikrą divertikulito laipsnį – mažas „kišenes“ susiformavusias žarnyno sienelėse, kuriose kaupiasi senos atliekos ir, kurias yra sunku pašalinti. Tokiose vietose atliekos gali kauptis daugelį metų ir tai yra puiki terpė įvairioms bakterijoms, mielėms, grybeliams, parazitams ir kitiems kenksmingams mikroorganizmams, kurie gali sukelti įvairius uždegimus.

Tai gali sukelti nemalonias būkles, įskaitant (bet neapsiribojant) – dizbiozę (gerųjų ir blogųjų bakterijų disbalansą žarnyne), mielių infekciją (Candida), dirgliosios žarnos sindromą, alergijas ir maisto netoleravimą.

Todėl svarbu nuolatos rūpintis žarnyno sveikata ir jo valymu. Reguliarus ir pakankamas skaidulų vartojimas naudingas žarnyno sveikatai.

ŽINGSNIS TEISINGA KRYPTIMI

Jei manote, kad jums reikėtų vartoti daugiau skaidulų ir pagerinti žarnyno veiklą – stenkitės į mitybą įtraukti kuo daugiau šviežių, neapdirbtų, sezoninių produktų (daržovių ir t.t.). Juose yra ne tik aukštos kokybės skaidulų, bet ir kitų naudingų maistinių medžiagų, kurios padeda virškinimui, valo organizmą ir skatina detoksikacijos procesus. Vartodami daugiau skaidulų – nepamirškite gerti daugiau vandens. Priešingu atveju jos ne tik nebus naudingos, bet gali netgi pabloginti esamas problemas, pvz., vidurių užkietėjimą.

Siekite ilgalaikės sveikos ir subalansuotos mitybos!

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais