Sąžininga kaina

SĄŽININGA KAINA TAI VISADA GERA, KONKURENCINGA IR TEISINGA PRODUKTŲ KAINA

LYGINANT SU KITOMIS EUROPOS ŠALIMIS, LIETUVOJE VYKSTA IŠSKIRTINAI DAUG AKCIJŲ. KODĖL TAIP YRA IR KUO MES TOKIE IŠSKIRTINIAI?

Dabar jau sunku pasakyti tikslias priežastis, kodėl tokia situacija susiklostė būtent Lietuvoje, tačiau tenka pripažinti, kad akcijos mūsų šalyje išsigimė. Akcijų gausa stebiname net ir patyrusius bei daug mačiusius įvairių Europos šalių prekybininkus.

Žodis AKCIJA masina pirkėjus, todėl pardavėjai vienas per kitą stengiasi pasiūlyti kuo didesnes nuolaidas. Jei seniau 20% nuolaida būdavo gera, dabar nieko nebestebina ir 50% ar net 60% siekiančios nuolaidos.

Ar tai reiškia, kad perkame labai pigiai? Žinoma ne. Dėl mūsų mažos rinkos ypatumų už įvairias prekes dažnai mokame netgi brangiau nei didelių rinkų (pvz., Vakarų Europos) gyventojai.

Įdomus fenomenas, ar ne? Akcijų ir ypatingų pasiūlymų daugiau nei kitur, bet mokame vis tiek brangiau. Išvada yra vienareikšmiška – didžioji dauguma akcijų yra NETIKROS.

Taip, yra išimčių, kai produktai parduodami nuostolingai siekiant išsivalyti sandėlius nuo trumpo galiojimo prekių ar išparduoti mažiau sėkmingas drabužių kolekcijas, seno modelio prietaisus ir t.t. Tačiau tokios akcijos sudaro tik nedidelę dalį.

Įprastų akcijų tikslas yra parduoti daugiau geros kokybės prekių, pritraukti daugiau pirkėjų ir uždirbti daugiau pelno.

Tai pasiekiama dirbtinai išpučiant reguliarias produktų kainas ir vėliau skelbiant NETIKRAS akcijas.

Toks prekybos modelis numatomas dar prieš įvedant produktą į rinką. Skaičiuojama, kad 80%-90% pardavimų sudarys pardavimai akcijų metu. Todėl už produkto kainodarą atsakingi asmenys dar prieš pristatydami produktą rinkai numato ar siūlys -30%, -40% ar net -50% siekiančias nuolaidas.

Tai taip pat reiškia, kad net nėra itin svarbu kokia bus reguliari produkto kaina – skaičiuojama ar produktas bus pelningas ir atneš norimą grąžą būtent akcijų metu.

KOKIA NETIKRŲ AKCIJŲ NAUDA?

NETIKROS akcijos pirkėjui duoda tik psichologinį efektą, kad sutaupomi pinigai, įsigyjamas produktas už mažesnę, nei reali jo vertė, kainą.

Faktiškai realios naudos negaunama. Tai netgi sukelia tam tikrų nepatogumų – reikia stebėti, kada bus paskelbta eilinė nuolaida ir kada bus galima įsigyti produktą už sąžiningą kainą, už jį nepermokant.

Beje toks prekybos modelis netgi iškelia produkto savikainą ir galimai už jį tenka mokėti dar brangiau. Kodėl? Akcijų administravimas užima daugybę laiko – prekių leidiniai, reklaminiai baneriai, kainų keitimas ir t.t. – visiems šitiems darbams atlikti įmonės turi samdyti papildomus darbuotojus. Papildomi kaštai įtraukiami į produkto savikainą ir už visa tai tenka susimokėti galutiniam vartotojui.

KODĖL PARDAVĖJAI TAIP ELGIASI?

Pardavėjai taip elgiasi todėl, kad „visi taip elgiasi“, „o kaip parduosi produktą nedarydamas akcijų“ ir panašių priežasčių. Susiformavus nuolatinių akcijų kultūrai sudėtinga daryti kitaip. Žmonės pripratę ir akcijų tikisi, pardavėjai jiems „akcijas“ duoda. Susidaro ratas iš kurio sudėtinga išeiti. Be to, nemaža dalis už prekių kainodarą atsakingų vadybininkų apie tai niekada net nesusimąsto, nes “taip veikia sistema ir taip reikia daryti”.

HEALTHYLIFE SĄŽININGA KAINA

Mes nesutinkame su netikrų akcijų reiškiniu Lietuvoje. Todėl neklaidiname jūsų netikromis nuolaidomis ir visada siūlome sąžiningą kainą.

SĄŽININGA KAINA – tai tokia kaina, kuri nėra dirbtinai išpūsta siekiant vėliau padaryti NETIKRĄ akciją ir tokiu būdu skatinti pirkti daugiau ir dažniau.

Tokios akcijos nesukuria jokios realios vertės jums – mūsų klientams.

Todėl mūsų el. parduotuvėje nustatytos SĄŽININGOS KAINOS ir todėl galite būti tikri, kad produktą įsigyjate teisinga, o ne dirbtinai išpūsta kaina.

Jums nereikia sekti ir laukti, kada jūsų pamėgtam produktui bus pritaikyta eilinė nuolaida ir galėsite jį įsigyti už tikrąją kainą. Tikra kaina – visada.

SĄŽININGOS KAINODAROS PAVYZDYS

Vieną savo asortimento produktą palyginome su dvejais konkuruojančiais produktais, kurie nuolaidas siūlo reguliariai. Seleną išsirinkome todėl, kad produkto sudėtyje yra tik viena veiklioji medžiaga ir tai leidžia palyginti pakankamai objektyviai.

Visų trijų produktų veiklioji medžiaga – natūralus selenas – L-selenometioninas. Kadangi skiriasi kapsulių kiekis pakuotėse ir veikliosios medžiagos kiekis pačiose kapsulėse – išskaičiavome vienos kapsulės kainą, kuri atitiktų Healthylife „Selenium“ produkte esantį seleno kiekį – 200 µg.

Pastebėjome, kad produktas C paprastai siūlo iki -20% siekiančias nuolaidas, o produktas B net ir 40% siekiančias nuolaidas.

B ir C produktų atveju turite sekti ir laukti kol bus pasiūlyta nuolaida, bet net ir tada mokėsite brangiau. Healthylife atveju – konkurencingą kainą rasite visada.

AR JŪSŲ PRODUKTAI PIGŪS?

Orientuojamės ne į žemiausią kainą, bet į aukštą kokybę. Todėl renkantis produktų ingredientus visada teikiame prioritetą kokybei ir tik vėliau kainai. Beveik visada galima rasti pigesnius alternatyvius veikliųjų medžiagų šaltinius, pigesnes alternatyvas – bet tai ne mūsų filosofija. Nepaisant to, pagal aukščiau pateiktą pavyzdy galite matyti, kad mūsų produktų kainos yra itin konkurencingos.

Norime pabrėžti, kad netaupome produktų kokybei, tačiau ir neišlaidaujame ten kur nereikia. Pvz., paprasčiau žiūrime į produktų įpakavimus. Gražios, ištaigingos dėžutės padeda parduoti ir yra patrauklesnės vartotojui, bet turi ir trūkumų:

  1. iškelia produkto kainą
  2. dažniausiai nėra draugiškos aplinkai, nes pakavimui sunaudojama daugiau ir įvairesnių medžiagų
  3. nesukuria jokios realios vertės vartotojui, nes atmetus rinkodarą – pakuotė yra transportavimo ir saugojimo priemonė produkto kokybei užtikrinti

Todėl siekiame būti įvertinti turiniu, o ne pakuote.

AR JŪS NIEKADA NEDAROTE AKCIJŲ?

Pas mus akcijų nebūna, nebūna jokių „Black Friday“ ir kitų „išpardavimų“, tačiau tam tikrais atvejais nuolaidos taikomos. Bet tai nėra akcijos – tai reguliarios, prie tam tikrų aiškių taisyklių galiojančios nuolaidos.

  • Pirmas apsipirkimas. Norintiems pirmą kartą išbandyti mūsų produkciją ir užsiprenumeravusiems mūsų naujienlaiškį, suteikiame 10% nuolaidos kodą.
  • Produktų rinkiniai. Asortimente turime produktų rinkinių, kurie kainuoja pigiau, nei produktus perkant atskirai po vieną.
  • Lojalumo programa. Suteikiame galimybę registruotiems vartotojams dalyvauti lojalumo programoje, kurios metu sukauptus taškus galima panaudoti apmokant sekančius užsakymus.
Prekė įtraukta
Prekių krepšelyje produktų nėra
Tęsti prekių paiešką