The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Šarminė dieta

Populiariausių dietų apžvalga: Šarminė dieta

Šarminė dieta pagrįsta idėja, kad šiuolaikinė mityba mūsų organizmuose sukelia per didelį rūgštingumą. Teorija tokia, kad rūgšties perteklius organizme virsta riebalais ir skatina svorio augimą. Aukštas rūgštingumo lygis taip pat kaltinamas artrito, osteoporozės, nuovargio, kepenų ir inkstų ligų sukėlimu. Laikantis šios dietos reikia mažinti rūgštinių (mėsa, kviečiai ir kiti grūdai, rafinuotas cukrus, pieno produktai, kofeinas, alkoholis, perdirbti maisto produktai) produktų suvartojimą. Vartoti reikia daug vaisių ir daržovių. Dietos šalininkai sako, kad šarminė mityba padeda palaikyti sveiką rūgščių balansą organizme. Yra įvairių šarminės dietos versijų. Kai kurie laikosi „80/20“ taisyklės, kurią sudaro 80 % vaisių ir daržovių bei 20 % grūdų ir baltymų. Šarminė dieta buvo sukurta siekiant žmonėms padėti išvengti inkstų akmenligės ir šlapimo takų infekcijų. Buvo manoma, kad koreguojant rūgščių koncentraciją šlapime bus galima išvengti šių būklių, tačiau yra mažai įrodymų, pagrindžiančių šios dietos veiksmingumą. Laikantis šarminės dietos lieknėjimo efektas pasiekiamas dėl gausaus vaisių ir daržovių valgymo bei cukraus, alkoholio ir perdirbtų maisto produktų ribojimo, kas yra standartiniai patarimai siekiantiems sulieknėti sveikai.

Argumentai už

Šarminė dieta pateikia daug gerų sveikos mitybos patarimų, pvz., mažinti mėsos suvartojimą, vengti cukraus, alkoholio ir perdirbto maisto, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, riešutų, sėklų ir ankštinių. Tai reiškia, kad jūs turėsite atsisakyti daugelio produktų, kuriuos įprastai valgote, ir pakeisti juos sveikesnėmis versijomis.

Argumentai prieš

Žmogaus organizmas reguliuoja rūgštingumo lygį nepriklausomai nuo mitybos. Kai atsisakote pieno produktų, pvz., pieno, sūrių ir jogurtų, jums reikia susirasti alternatyvius kalcio šaltinius, be to atsisakyti visos maisto grupės niekada nėra gera idėja. Pradžioje, kol „įsivažiuosite“, daug laiko gali užimti produktų sekimas – ką galite valgyti, o ko ne.

Verdiktas

Šarminės dietos teorija tokia, kad valgydami tam tikrus produktus padėsite organizmui palaikyti idealų pH (rūgštingumo) balansą bei pagerinsite bendrą sveikatos būklę. Tačiau organizmas palaiko pH pusiausvyrą nepriklausomai nuo mitybos. Dietoje trūksta įrodymų, todėl nerekomenduojama laikytis tokių jos versijų, kurios siūlo atsisakyti tam tikrų maisto grupių. Labiau subalansuota mityba suteikia didesnę maistinių medžiagų įvairovę.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais