The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Sąnariai

Jūsų kaulų ir raumenų sistema yra sudaryta iš kaulų, raumenų ir sąnarių. Kaulai vieni su kitais sujungti sąnariais, o šias jungtis sustiprina sausgyslės ir raiščiai. Kiekvieno kaulo galuose yra apsauginės kremzlės ir minkštieji audiniai (sinovinės membranos), kurios gamina skysčius (sinovinius skysčius). Ačiū kremzlėms ir sinovinėms membranoms – jų dėka jūsų sąnariai yra su pagalvėlėmis ir sutepti, kad nesitrintų vienas į kitą. Sąnariai yra puikiai suprojektuoti, jie padeda judėti jūsų kūnui, atlikti įvairius veiksmus.

Su amžiumi kremzlės gali natūraliai susidėvėti. Apsauginės membranos ir sąnarių skysčiai pradeda džiūti. Dėl šių pokyčių kaulai skausmingai gali pradėti trintis vienas į kitą. Jūs taip pat galite pastebėti, kad kai kurie sąnariai pakeitė formą – ypatingai rankų ir kojų pirštų. Rytais galite pradėti jaustis sustingę arba jausti sąnarių skausmus, kurių niekada anksčiau nejautėte. Sąnariai netgi gali sutinti. Šios problemos yra dažnos vyresnio amžiaus žmonėms. Dažniausiai tai yra nežymus sutrikimai, bet kartais dėl deformacijų ir sąnarių skausmo gali būti sunku ką nors veikti, todėl juos gali tekti operuoti arba pakeisti dirbtiniais.

Jeigu jaučiate sąnarių skausmą ir kartu atsiranda patinimas, paraudimas, šiluma ir švelnumas sąnaryje – pasikonsultuokite su jūsų sveikatos priežiūros specialistu.

Daug sąnarių problemų gali būti išspręstos su šeimos gydytojų pagalba. Kitos gali būti sprendžiamos:

  • Fizioterapeutų (sveikatos priežiūros specialistų, kurie padeda palaikyti, atkurti arba pagerinti fizinę funkciją po sužalojimų ar ligų);
  • Ergoterapeutų (sveikatos priežiūros specialistų, kurie padeda palaikyti, atkurti arba pagerinti viršutinių galūnių funkciją ir gebėjimą atlikti kasdienę veiklą);
  • Ortopedų (gydytojai specializuojantys skeleto ir raumenų sistemos gydyme);
  • Reumatologų (gydytojas specializuojantis sąnarių ir jungiamųjų audinių gydyme).

Dažniausiai pasitaikančios ligos

Artritas (arba osteoartritas) yra labiausiai paplitusi sąnarių problema vyresnio amžiaus žmonėms. Ji paprastai paveikia kelius, klubus, rankas, stuburą ir kartais pečius.

Reumatoidinis artritas yra antras dažniausiai pasitaikantis lėtinio artrito tipas. Jį sukelia autoimuninė reakcija, dėl kurios organizmo imuninė sistema klaidingai atakuoja sąnarių audinius. Dažniausiai jis apima pirštų sąnarius, riešus, alkūnes, kelius, čiurnas, kojų pirštus.

Kiti artrito tipai apima podagrą ir pseudopodagrą. Kartais sąnariuose kyla mechaninių problemų, pvz., kremzlių įplyšimų, kurie sukelia skausmą ir apriboja judėjimą.

Sąnarių problemų tipai, kurie paveikia tokius audinius kaip raumenys, sausgyslės ir raiščiai:

  • Sukamųjų raumenų sužalojimai;
  • Tendonitas;
  • Bursitas;
  • Fibromialgija;
  • „Sušalęs petys“.

Sąnariai ir ligų paplitimas

Osteoartritas yra dažna liga ir pagrindinė priežastis, kodėl tiek daug žmonių su amžiumi „sulėtėja“. 30 % ir daugiau Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 65 metų amžiaus, serga artritu ir ateityje šis skaičius manoma tik augs (Vakarų valstybėse jis siekia net 50 %). Moterims šiek tiek dažniau diagnozuojamas artritas, nei vyrams. Tačiau vyrams dažniau pasireiškia podagra.

Kitos pagrindinės lėtinės sąnarių problemos, išsivystančios vyresnio amžiaus žmonėms:

Kalcio pirofostato dihidrato kristalų kaupimosi liga, kuri pasitaiko apie pusei 80–90 metų amžiaus žmonių, nors daugelis nejaučia jokių simptomų;
Fibromialgija – įprastai pirmą kartą diagnozuojama vidutinio amžiaus žmonėms ir pasireiškia apie 3–5 % moterų ir apie 0,5 % vyrų. Fibromialgijos rizika didėja senstant;
Tendonitas – jungiamojo audinio, kuris jungia raumenis su kaulais, uždegimas. Ši būklė gali pasireikšti bet kam, bet įprastai išsivysto vyresniems žmonėms, nes jų audiniai praranda lankstumą;
Sukamųjų raumenų (rotatorių) problemos dažniausiai pasireiškia 55–85 metų amžiaus žmonėms. Apie 30 % vyresnių žmonių turi įplyšimų sukamuosiuose raumenyse, bet dauguma nejaučia jokių simptomų.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais