The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Rudieji ryžiai

Ryžių baltymai

Įprastai, kai išgirstate žodį „ryžiai“ pirmiausiai pagalvojate apie angliavandenius, o ne apie baltymus. Tačiau, šiuose mažuose grūdeliuose yra pakankamai baltymų, kurie gali padėti auginti liesą raumenų masę ir jėgą.

Tikite ar ne – ryžių baltymai gali būti tokie pat veiksmingi kaip ir išrūgų baltymai, jei juos papildote kitais aukštos kokybės produktais. Be to, ryžių baltymai yra be alergenų ir be glitimo bei lengvai virškinami.

Įrodyta, kad mitybos planai, kurių metu vartojama daug baltymų, nepriklausomai nuo baltymų šaltinio, padeda sumažinti kūno riebalus ir padidinti raumenų masę, kai tokia mityba yra derinama su tinkamomis treniruotėmis.

KAS YRA RYŽIŲ BALTYMAI?

Nepaisant to, kad ryžiai yra angliavandenių šaltinis, juose yra nemažas kiekis baltymų – maždaug keturi gramai viename baltųjų ryžių puodelyje ir daugiau kaip penki gramai viename rudųjų ryžių puodelyje. Kadangi ruduosiuose ryžiuose baltymų yra šiek tiek daugiau, dažniausiai ryžių baltymai išgaunami būtent iš jų.

Ryžių baltymai yra vidutinio pasisavinimo. Jie absorbuojami lėčiau nei išrūgų baltymai, tačiau greičiau nei kazeino baltymai.

Lengvai virškinami. Ryžių baltymai įprastai nesukelia pilvo pūtimo, spazmų ar kitokio žarnyno diskomforto (daug žmonių susiduria su žarnyno diskomfortu vartodami išrūgų baltymus). Remiantis tyrimais – ryžių baltymai lengviau virškinami už išrūgų baltymus.

Techniškai ryžių baltymai yra nepilni baltymai, tačiau kaip apžvelgsime toliau – juose yra pakankamai devynių esminių aminorūgščių, todėl tai puikus pasirinkimas sportuojantiems.

AR RYŽIŲ BALTYMAI YRA VISAVERČIAI BALTYMAI?

Techniškai ryžių baltymai neatitinka visaverčių baltymų kriterijų. Tam, kad baltymus būtų galima laikyti visaverčiais, juose turi būti ne tik visų devynių esminių aminorūgščių, bet jų turi būti ir tam tikrais kiekiais. Gyvūninės kilmės baltymuose (tokiuose kaip išrūgos, kiaušiniai, jautiena) visų šių esminių aminorūgščių yra dideliais kiekiais, todėl jie gauna daugiau šlovės nei jų augalinės alternatyvos.

Nėra alergenų ar glitimo. Asmenims, turintiems alergiją sojai, laktozei, kiaušiniams, riešutams ir glitimui – nėra ko nerimauti dėl ryžių baltymų.

Kaip bebūtų, ryžių baltymai yra labai arti visaverčių baltymų statuso. Bet, kad galėtų taip vadintis – juose nepakanka lizino. Pakankamas kiekis yra 51 mg/g baltymų, o ryžių baltymuose yra 31 mg/g. Tačiau šios aminorūgšties yra kituose augalinės kilmės produktuose – avokaduose, džiovintuose abrikosuose, pomidoruose, kriaušėse, bulvėse, poruose, sojos pupelėse, avinžirniuose, lęšiuose, moliūgų sėklose, pistacijose, anakardžiuose. Todėl gauti pakankamą kiekį lizino su maistu nėra sudėtinga ir apie tai galvoti neverta.

AR RYŽIŲ BALTYMAI SUKELIA PILVO PŪTIMĄ?

Labai daug žmonių skundžiasi, kad išrūgų baltymai sukelia pilvo pūtimą ir kitokį žarnyno diskomfortą. Su ryžių baltymais įprastai to nebūna. Jie taip pat yra hipoalergiški.

KAS TURĖTŲ RINKTIS RYŽIŲ BALTYMUS?

Vegetarai, veganai ir visi, kurie dėl bet kokios priežasties vengia gyvūninės kilmės baltymų. Ryžių baltymai tinka sportuojantiems, liesos raumenų masės ir jėgos didinimui bei tiems, kurie nori padidinti baltymų suvartojimą lieknėjimo ar kitais sveikatos tikslais. Ryžių baltymų kokteilius galima vartoti bet kuriuo dienos metu, kaip ir kitus baltymų miltelius.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais