The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

druska ir inkstai

Reguliarus druskos dėjimas į maistą gali sukelti inkstų pažeidimus

Nauji tyrimai rodo, kad druskos bėrimas ant maisto prieš valgant gali gerokai padidinti lėtinės inkstų ligos riziką.

Ši liga atsiranda dėl ilgalaikio progresuojančio inkstų pažeidimo, todėl sunkia forma sergantys žmonės turi būti gydomi dialize. Naujame tyrime, paskelbtame žurnale „JAMA Network Open“, nustatyta, kad žmonės, kurie net kartais į maistą deda druskos, labiau rizikuoja susirgti pavojinga inkstų liga.

Druskos bėrimas ant maisto prieš valgant – papildomas druskos bėrimas ant maisto prieš valgant, nevertinant maisto ruošimo metu sunaudoto druskos kiekio.

Tulano universiteto Naujajame Orleane tyrėjų komanda ištyrė 465 288 žmonių, kurie dalijosi savo sveikatos informacija su Jungtinės Karalystės sveikatos duomenų baze, vadinama UK Biobank, sveikatos duomenis. Tyrime dalyvavusių žmonių amžius svyravo nuo 37 iki 73 metų, vidutinis amžius buvo apie 56 metus, o tyrimo pradžioje žmonės nesirgo lėtine inkstų liga. Tyrėjai stebėjo žmonių sveikatos pokyčius per maždaug 12 metų ir lygino šiuos sveikatos rodiklius su tuo, kaip dažnai žmonės teigė į maistą dedantys druskos: niekada arba retai, kartais, dažnai arba visada.

Tyrėjai nustatė, kad žmonės, kurie į maistą deda druskos, tyrimo pradžioje dažniau rūkė, sirgo diabetu arba turėjo širdies problemų. Žmonės, kurie teigė, kad į maistą deda druskos, taip pat dažniau turėjo antsvorio arba buvo nutukę, dažniau jau buvo susilpnėjusi inkstų funkcija ir dažniau susidūrė su būsto, darbo ir transporto problemomis.

Tačiau net ir tada, kai tyrėjai kontroliavo esamus sveikatos veiksnius, įskaitant cukrinį diabetą, jie nustatė, kad žmonėms, kurie net retkarčiais į maistą deda druskos, padidėjo lėtinės inkstų ligos rizika. Rizika didėjo priklausomai nuo to, kaip dažnai žmonės teigė į maistą dedantys druskos, o žmonių, kurie visada deda druskos, rizika buvo didžiausia, palyginti su žmonėmis, kurie teigė niekada arba retai dedantys druskos į maistą.

Tyrėjai druskos dėjimą į maistą pavadino „įprasta mitybos elgsena, kurią lemia ilgalaikis asmens sūraus maisto skonio pasirinkimas ir įprastas druskos vartojimas“. Didelis druskos suvartojimas siejamas su didesne širdies ir kraujagyslių ligų, ankstyvos mirties ir 2 tipo diabeto rizika.

Neseniai atliktas kitas tyrimas parodė, kad per dieną iš savo mitybos išbraukus vieną arbatinį šaukštelį druskos galima sumažinti kraujospūdį taip pat gerai, kaip ir vartojant vaistus. Šie rezultatai yra svarbūs, nes remiantis tyrimais 1/3 lietuvių turi aukštą kraujospūdį, kuris laikomas daugelio sveikatos sutrikimų rizikos veiksniu, nes gali paveikti širdies ir kitų organų kraujotaką.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais