The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Saldikliai svoriui

PSO pataria nenaudoti saldiklių svorio kontrolei

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė naujas gaires dėl necukrinių saldiklių (NSS), kuriose rekomenduojama nenaudoti NSS kūno svoriui kontroliuoti arba neužkrečiamųjų ligų rizikai mažinti.

Rekomendacija grindžiama sisteminės turimų įrodymų apžvalgos išvadomis, iš kurių matyti, kad NSS vartojimas nesuteikia jokios ilgalaikės naudos mažinant kūno riebalų kiekį suaugusiesiems ar vaikams. Apžvalgos rezultatai taip pat rodo, kad ilgalaikis NSS vartojimas gali turėti potencialiai nepageidaujamą poveikį, pavyzdžiui, padidėjusią antrojo tipo diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir mirtingumo riziką suaugusiesiems.

„Laisvųjų cukrų pakeitimas NSS nepadeda kontroliuoti svorio ilguoju laikotarpiu. Žmonės turi apsvarstyti kitus būdus, kaip sumažinti laisvųjų cukrų suvartojimą, pavyzdžiui, vartoti maisto produktus su natūraliai esančiais cukrais, pavyzdžiui, vaisius, arba nesaldintus maisto produktus ir gėrimus“, – sako PSO Mitybos ir maisto saugos direktorius Francesco Branca. „NSS nėra esminiai mitybos veiksniai ir neturi maistinės vertės. Norėdami pagerinti savo sveikatą, žmonės turėtų visiškai sumažinti saldumo kiekį maiste, pradedant nuo ankstyvosios vaikystės.“

Rekomendacija taikoma visiems žmonėms, išskyrus asmenis, kurie jau serga cukriniu diabetu, ir apima visus sintetinius ir natūralius ar modifikuotus nemaistinius saldiklius, kurie nepriskiriami prie cukrų, esančių pagamintuose maisto produktuose ir gėrimuose arba parduodamų atskirai, kad vartotojai jų galėtų dėti į maisto produktus ir gėrimus. Dažniausiai pasitaikantys NSS yra acesulfamas K, aspartamas, advantamas, ciklamatai, neotamas, sacharinas, sukralozė, stevija ir stevijos dariniai.

Rekomendacija netaikoma asmens priežiūros ir higienos produktams, kurių sudėtyje yra NSS, pavyzdžiui, dantų pastai, odos kremui ir vaistams, taip pat mažai kalorijų turinčiam cukrui ir cukraus alkoholiui (polioliams), kurie yra cukrus arba cukraus dariniai, turintys kalorijų, todėl nelaikomi NSS.

Kadangi įrodymuose pastebėtą ryšį tarp NSS ir ligų pasekmių gali lemti pradinės tyrimo dalyvių charakteristikos ir sudėtingi NSS vartojimo modeliai, rekomendacija buvo įvertinta kaip sąlyginė, vadovaujantis PSO gairėms rengti taikomais procesais. Tai rodo, kad šia rekomendacija grindžiamiems politiniams sprendimams priimti gali prireikti esminių diskusijų konkrečių šalių kontekste, pavyzdžiui, susijusių su vartojimo mastu skirtingose amžiaus grupėse.

PSO rekomendacija dėl NSS yra dalis esamų ir būsimų sveikos mitybos rekomendacijų, kuriomis siekiama sukurti sveikos mitybos įpročius visam gyvenimui, pagerinti mitybos kokybę ir sumažinti neužkrečiamųjų ligų riziką visame pasaulyje.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais