The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Probiotikai

Probiotikai

Probiotikai yra gyvos bakterijos ir mielės, kurios yra naudingos jūsų sveikatai, ypatingai virškinimo sistemai. Įprastai galvojame, kad bakterijos sukelia ligas. Tačiau organizme yra gausu bakterijų, tiek gerų, tiek ir blogų. Probiotikai dažnai vadinami gerosiomis arba naudingomis bakterijomis, nes padeda palaikyti žarnyno sveikatą. Probiotikų galima įsigyti papildų pavidalu, jų taip pat būna maiste, pvz., jogurte. Gydytojai dažnai rekomenduojama probiotikus susiduriantiems su virškinimo problemomis.

GEROSIOS BAKTERIJOS

Ar žinote, kad maždaug 2 kilogramai bakterijų (kartais vadinamų flora) gyvena žarnyne? Kai viskas gerai, tarp gerų ir blogų bakterijų yra tam tikra pusiausvyra. Gerųjų bakterijų organizme turi būti pakankamas kiekis, kad blogosios bakterijos (ir kiti patogenai) neturėtų galimybės augti, klestėti ir plisti, taip sukeldamos įvairias ligas.

Šią pusiausvyrą lengvai gali sutrikdyti įvairūs vidaus ir išorės veiksniai, pvz., stresas, vaistai (ypatingai antibiotikai), toksiškumas, netinkama mityba, ligos, amžius, rūkymas ir kiti.

Todėl gerosios bakterijos atlieka svarbų vaidmenį sveikatos procesuose. Visų pirma, jos yra būtinos maistinių medžiagų absorbcijai ir imunitetui.

PROBIOTIKAI

Gerųjų bakterijų natūraliai yra organizme, tačiau kai jų kiekis pradeda kristi ir gerųjų bei blogųjų bakterijų balansas pasidaro neigiamas, svarbu atstatyti optimalų gerųjų bakterijų lygį. Tai galima padaryti dviem būdais – vartojant probiotikų turintį maistą arba maisto papildus.

Gyvų bakterinių kultūrų būna maiste, kai jis fermentuojamas tam tikru būdu. Geri pavyzdžiai – kefyras, natūralus jogurtas, rauginti kopūstai. Įtraukite šiuos produktus į mitybą, nes jie gali padėti palaikyti virškinimo sistemos sveikatą ir aprūpinti organizmą papildoma naudinga flora.

Jei probiotikų galima gauti iš maisto produktų, kodėl neretai žmonės renkasi vartoti probiotikų papildus?

Viena vertus, ne visada paprasta įtraukti į kasdienę mitybą daug probiotikų turinčių maisto produktų. Be to, net jei ir valgote tokius produktus – tiksliai nežinote kokių ir kokį kiekį gerųjų bakterijų gaunate. Taip pat ne visi probiotikai iš maisto produktų pasiekia žarnyną. Taip yra todėl, kad jos ne visada gali išgyventi skrandyje dėl didelio rūgštingumo.

Kad gauti patikimą efektą, geriausia rinktis skirtingų kultūrų, nuo skrandžio rūgštingumo apsaugotas probiotikų kapsules. Tokiu būdu žinosite ir būsite tikri, kad gaunate pakankamą įvairių gerųjų bakterijų kultūrų kiekį, kurios veikia skirtingose žarnyno zonose.

Daugybė skirtingų bakterijų yra klasifikuojamos kaip probiotikai. Jos visos turi skirtingus pranašumus, tačiau dauguma jų yra iš dviejų grupių.

  • Lactobacillus. Tai turbūt labiausiai paplitę probiotikai. Tai yra tos bakterijos, kurias rasite jogurtuose ir kituose fermentuotuose maisto produktuose. Skirtingi štamai (tos pačios rūšies mikroorganizmų skirtingų individų palikuonių gyvoji kultūra) gali padėti viduriuojant ir padėti žmonėms, kurie nevirškina laktozės (pieno cukraus);
  • Bifidobacterium. Taip pat galima rasti kai kuriuose pieno produktuose. Jos gali padėti palengvinti dirgliosios žarnos sindromo simptomus ir kai kurias kitas būkles;
  • Saccharomyces boulardii. Tai yra mielės randamos probiotikuose. Jos padeda kovoti su viduriavimu ir kitomis virškinimo problemomis.

KAIP VEIKIA PROBIOTIKAI?

Gerosios bakterijos fermentuoja skaidulinius maisto produktus, versdamos juos į tam tikras medžiagas, vadinamas organinėmis rūgštimis. Tai stimuliuoja žarnyną, mažina žarnyno Ph ir trukdo patogeniškiems organizmams augti ir išgyventi. Probiotikai taip pat konkuruoja su patogenais dėl vietos ir maisto žarnyne gamindami antibiotikų tipo medžiagas ir tokiu būdu didindami storosios žarnos rūgštingumą, kuria nepalankią terpę blogosioms bakterijoms.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais