The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Patarimai sąnarių sveikatai palaikyti

Norite apsaugoti sąnarius nuo reumatoidinio artrito? Palaikykite gerą jų būklę atlikę keletą gyvenimo būdo pokyčių. Mityba, fizinis aktyvumas ir žinios bei jų taikymas praktikoje gali suteikti didelę naudą.

Sulieknėkite. Jei sveriate daugiau nei turėtumėte – būkite malonus savo sąnariams ir numeskite nereikalingą antsvorį. Papildomas kūno svoris apkrauna klubus, kelius ir pėdas. Tyrimai rodo, kad antsvorio turintys žmonės labiau linkę susirgti reumatoidiniu artritu.

Būkite aktyvūs. Reguliari mankšta padeda jūsų sąnariams dirbti taip, kaip jie ir turėtų, palengvinti sąnarių sąstingį, sumažinti nuovargį. Mankšta taip pat stiprina raumenis, kurie palaiko ir padeda jūsų sąnarių darbui. Tačiau atminkite, kad bėgimas ar kita didelio intensyvumo veikla gali pažeisti sąnarius ir raiščius – gali atsirasti skausmas, uždegimas ir galiausiai išsivystyti artritas.

Meskite rūkyti. Reumatoidinis artritas yra dar viena priežastis atsisakyti tabako. Tyrimais nustatyta, kad rūkymas apsunkina ligos gydymą. Švedų mokslininkai nustatė, kad rūkantiems ir sergantiems reumatoidiniu artritu pagrindiniai gydymui skiriami vaistai (metotreksatas  ir kiti biologiniai vaistai) turėjo mažesnį teigiamą poveikį nei nerūkantiems.

Teisingai maitinkitės. Nors ir nėra specialios dietos sergantiems reumatoidiniu artritu, kai kurios maistinės medžiagos gali būti naudingos saugant jūsų sąnarių sveikatą:

  • Omega 3 riebiosios rūgštys. Tyrimais nustatyta, kad omega riebiosios rūgštys gali padėti sumažinti uždegiminius procesus, kurie vyksta sergant reumatoidiniu artritu. Riebios žuvys (lašiša, silkė, tunas, sardinės) yra geri Omega 3 šaltiniai;
  • Kalcis ir vitaminas D. Dauguma žmonių sergančių reumatoidiniu artritu negauna pakankamai šių medžiagų. Abi jos yra svarbios stipriems kaulams ir sveikiems sąnariams palaikyti.
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais