PRIEŠ NAUDOJANT PIRMĄ KARTĄ:
- Bambuko šerelius pamirkykite šiltame vandenyje, kad suminkštėtų ir nesulūžtų
- Švelniai plakite pirmyn ir atgal apie vieną minutę
- Dabar ji jau paruošta naudojimuiKad nepažeistumėte bambukinių šerelių, stenkitės plakant per stipriai nespausti ir nebraižyti. Šereliai turi vos liesti dubens dugną.
PO KIEKVIENO NAUDOJIMO:
- Šerelius nuplaukite šaltu vandeniu
- Nusausinkite popieriniu rankšluosčiu
- Padėkite šluotelę ant laikiklio arba šereliais į viršų ir leiskite išdžiūti
MATCHA ŠLUOTELĖS DYDIS
Matcha šluotelė gaminama rankomis – bambuko fragmentas perskeliamas aštriu specialiu peiliu. Priklausomai nuo bambuko storio, pagaminama šluotelė su skirtingu šerelių skaičiumi. Dydis 80 nereiškia tiksliai 80 šerelių. Tikrasis išorinių šerelių skaičius yra 76 – 82.
Pavyzdžiui, 120 dydžio matcha šluotelėje šerelių skaičius yra maždaug 90 – 96. 120 dydžio matcha šluotelės bambukas yra šiek tiek storesnis, lyginant su 80 dydžio šluotele. 120 dydžio šluotelė labiau tinka kai kuriems pradedantiesiems, nes jos kotas yra šiek tiek storesnis. Dėl didesnio šerelių skaičiaus taip pat šiek tiek greičiau susidaro daugiau putų. Ji tinka tik usucha, tačiau netinka koicha arbatai.
80 dydžio bambukinė šluotelė yra bene dažniausiai naudojama bambukinė šluotelė. Ji tinka visoms miltelinėms arbatoms. Ja galima ruošti tiek koicha, tiek usucha arbatas.
KOICHA IR USUCHA ARBATOS
Tradicinėse japonų arbatos gėrimo ceremonijose matcha ruošiama dviem būdais – usucha ir koicha. Usucha, pažodžiui verčiama kaip „plona arbata“, reiškia ploną, arba lengvą, matcha paruošimą – tai dažniausiai pasitaikantis matcha paruošimo variantas. Koicha, pažodžiui verčiama kaip „tiršta arbata“, reiškia matcha paruošimo būdą, kuris yra daug labiau koncentruotas nei usucha ir tradiciškai ruošiamas kaip bendras gėrimas per arbatos ceremoniją, kuriuo dalijamasi su svečiais. Apskritai koicha paprastai ruošiama ypatingomis progomis, o usucha – kasdien.
Pagrindiniai usucha ir koicha skirtumai yra matcha ir vandens santykis bei paruošimo būdas. Ruošiant usucha, viena porcija matcha (~1 g) sumaišoma su maždaug ~70 ml vandens, o ruošiant koicha naudojamas dvigubai didesnis matcha kiekis (~2 g) ir pusė vandens (~35 ml). Todėl koicha paprastai yra keturis kartus labiau koncentruota, lyginant su usucha.