The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kaip apsaugoti sąnarius

Paprasti patarimai kaip apsaugoti sąnarius

Medicinos specialistai yra svarbūs siekiant suvaldyti artritą. Pvz., jūsų gydytojas gali padėti užtikrinti, kad vartotumėte tinkamus vaistus, fiziniai terapeutai gali parinkti saugius ir efektyvius kasdienius pratimus. Bet galiausiai kasdienis darbas siekiant suvaldyti artritą – tenka jums.

Vienas iš būdų, kaip galite aktyviai valdyti artritą – pritaikyti savo dienotvarkę taip, kad mažesnis spaudimas tektų sąnariams. Pateikiame metodus, kurie gali padėti išvengti sąstingio ir sumažinti krūvį sąnariams.

Nuolatinis judėjimas

Venkite ilgiau užsibūti vienoje pozicijoje. Kai sėdite prie darbo stalo – stenkitės atsistoti ir išsitempti kas 15 minučių. Darykite taip pat, kai sėdite namuose ir skaitote ar žiūrite televizorių.

Sumažinkite stresą sąnariams

Venkite pozicijų ir judesių, kurie kelia papildomą stresą sąnariams. Pavyzdžiui, sandaraus stiklainio atidarymas gali būti sudėtingas, jei turite rankų artritą. Vienas iš sprendimų būdų yra įsigyti tinkamus įrankius, kurie padėtų tai padaryti paprasčiau, minimaliai apkraunant rankas.

Naudokitės stipresniais sąnariais

Siekdami apsaugoti pirštų ir riešų sąnarius – atidarinėdami sunkesnes duris, pastumkite jas su puse rankos arba pečiu. Norėdami sumažinti krūvį klubo ir kelio sąnariams, lipdami laiptais stipresnę koją visada statykite pirmą.

Planuokite

Supaprastinkite gyvenimą kiek tai įmanoma. Atsisakykite nereikalingų veiklų (pvz., pirkite drabužius, kurių nereikia lyginti). Planuokite darbo ir saugojimo zonas; laikykite dažniau naudojamus daiktus lengvai pasiekiamose vietose.

Naudokite prietaisus, kurie gali padėti

Pavyzdžiui, virtuvėje naudokitės elektriniais atidarytuvais ir mikseriais. Vonios kambaryje naudokite automatinį tualeto valiklį. Daug kitų įrenginių gali padėti išvengti nereikalingų susilenkimų, pritupimų ir kitų judesių.

Padarykite kitus pakeitimus namuose

Baldai su ratukais gali palengvinti namų valymą. Įsitikinkite, kad jūsų lova yra tinkamo aukščio, kad į ją būtų patogu ir lengva įlipti, ir išlipti. Maudymosi suolelis vonioje ar duše – geras sprendimas žmonėms su kojų artritu.

Paprašykite pagalbos

Švieskite šeimos narius ir draugus apie artritą ir jūsų su juo susijusius apribojimus. Paprašykite pagalbos atliekant konkrečias sudėtingesnes užduotis.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais