The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Mikrobiota

Pamaitinkite savo žarnyną

Maitinkite gerąsias bakterijas virškinamajame trakte probiotikų ir prebiotikų mišiniu.

„Jei norite sveiko žarnyno, turite jį gerai maitinti. Šis maitinimas turi apimti ir probiotikus, ir prebiotikus – du mitybos komponentus, kurie vis labiau pripažįstami būtinais žarnyno ir bendrai sveikatai“, sako Harvardo mitybos katedros docentė Teresa Fung.

Pastaruoju metu labai daug kalbama apie būtinybę valgyti probiotikus – gyvus mikroorganizmus, esančius tokiuose maisto produktuose kaip jogurtas ir fermentuotos daržovės. Probiotikai papildo žarnyno mikrobiotą – tai yra maždaug 100 trilijonų bakterijų ir kitų žarnyne gyvenančių organizmų populiaciją. Sveika mikrobiota gali padėti palaikyti stiprią imuninę sistemą ir sumažinti žalingą organizmo uždegimą. Reguliarus probiotikų valgymas taip pat gali padėti išvengti žarnyno aplinkos užteršimo nesveikomis bakterijomis, kurios siejamos su įvairiomis būklėmis – nuo nuotaikos sutrikimų ir nutukimo iki diabeto ir neurodegeneracinių ligų.

Tačiau probiotikai panašūs į augintinius, sako Fung. Nepakanka tik gauti, jūs taip pat turite jais pasirūpinti, sako ji. Tai reiškia, kad mikroorganizmų populiaciją reikia maitinti prebiotikais – maisto produktais, kurie padės gerosioms žarnyno bakterijoms augti ir klestėti virškinamajame trakte.

SUPRASTI ŽARNYNĄ

Norint suprasti, kaip išlaikyti sveiką žarnyno aplinką, svarbu suprasti, kaip vystosi mikrobiota. Kiekvieno žmogaus organizme yra unikalus mikroorganizmų mišinys. Dalis gaunama iš motinos nėštumo, gimdymo ir galbūt žindymo metu. Kita dalis gaunama su maistu ir iš aplinkos.

Probiotikai esantys fermentuotuose maisto produktuose ir gėrimuose, pvz., jogurte, sūryje, kefyre, kimči ir raugintuose kopūstuose, gali papildyti gerųjų bakterijų kiekį žarnyne. Kartais maisto produktai, kuriuose yra natūralių probiotikų, yra verdami arba kaitinami. Toks apdirbimas sunaikina mikroorganizmus bei kartu ir jų potencialią naudą sveikatai, sako Fung.

Retas probiotikų turinčių maisto produktų vartojimas nepadės pagerinti mikrobiotos. Probiotikų vartojimas turi būti reguliarus dalykas, sako ji. (Idealus dažnis tyrimais dar nėra nustatytas).

Norėdami gauti didžiausią naudą, pabandykite juos įraukti į vieną ar daugiau kasdienių patiekalų. Pvz., dėkite jogurto į pusryčių kokteilį, ar valgykite raugintus kopūstus kaip garnyrą prie pagrindinių patiekalų.

PREBIOTIKŲ POREIKIS

Net jei valgote daug maisto produktų, kuriuose yra probiotikų, tai jums nebus labai naudinga, jei jūsų žarnyno aplinka neleis jiems klestėti.

Tyrimai parodė, kad tradicinė Vakarietiška dieta – daug riebalų, cukraus ir gyvūninės mėsos – sukuria toksišką aplinką sveikiems mikroorganizmams ir netgi gali pakeisti skirtingų bakterijų proporciją organizme. Trumpai tariant, sveikosios žarnyno bakterijos kentės laikydamosios mėsainių ir bulvyčių dietos, teigia Fung.

Tai ką mėgsta gerosios bakterijos, sako Fung, yra skaidulos. Kai skaidulos patenka į virškinimo sistemą, mikrobiotos fermentai padeda jas suskaidyti ir gamina medžiagas, vadinamas trumpos grandinės riebalų rūgštimis. Ekspertai mano, kad didesnis šių riebiųjų rūgščių kiekis pakeičia pH žarnyne, todėl jis tampa ne toks svetingas kai kuriems žalingiems mikroorganizmams.

Geri prebiotiniai produktai yra pupelės ir neskaldyti grūdai. Neskaldyti grūdai gali apimti viską nuo avižų iki kviečių, sako Fung.

Daržovėse ir vaisiuose taip pat yra sveikų skaidulų. Kiti geri prebiotiniai šaltiniai yra česnakai, bananai, svogūnai, šparagai ir jūros dumbliai.

Bendrai jūsų tikslas turėtų būti – užtikrinti, kad mityboje būtų tinkamas probiotikų ir prebiotikų balansas. Jei gerai maitinsite savo žarnyną, jis jums atsilygins geresne sveikata.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais