The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Menopauzės simptomai

Menopauzės simptomai ir gydymas

Kiekviena moteris patiria menopauzę, tačiau visų jų patirtis yra skirtinga. Tai neįvyksta būnant tam tikro konkretaus amžiaus ir nesitęsia konkretų nustatytą laikotarpį, be to menopauzės simptomai taip pat būna skirtingi – tiek fiziniai, tiek ir emociniai. Vienoms moterims menopauzė gali būti neramus laikotarpis jų gyvenime, tuo tarpu kitoms ji praeina be jokių problemų. Menopauzė – laikas kai moters periodai baigiasi. Tai įvyksta, nes su amžiumi moteriai baigiasi kiaušinėliai. Kai kurie mokslininkai tiki, kad tai įvyksta su tikslu apsaugoti moteris nuo galimų problemų (apsigimimų, komplikacijų ir pan.) susijusių su gimdymais vyresniame amžiuje.

KADA ĮVYKSTA MENOPAUZĖ?

Vidutinis amžius, kai moteris patiria menopauzę – 52 metai. Bet menopauzės simptomai gali prasidėti tarp 45 ir 55 metų. Simptomai gali trukti nuo dviejų iki penkerių metų. Esant tam tikriems sveikatos sutrikimams menopauzė gali įvykti gerokai anksčiau – kartais moteriai būnant vos 20 metų ir visiškai išskirtiniais atvejais vaikystėje.

MENOPAUZĖS SIMPTOMAI

Įprastai simptomai prasideda keleri mėnesiai arba metai prieš periodų pabaigą ir gali tęstis kurį laiką po to. Šis laikotarpis vadinamas perimenopauze. Vidutiniškai dauguma simptomų trunka apie keturis metus po paskutinio periodo. Bet, 1 iš 10 moterų juos jaučia apie 12 metų. Jei menopauzė pasireiškia staiga, o ne palaipsniui – labiau tikėtina jog simptomai bus sunkesni.
Pirmas ženklas, kad menopauzė artėja – pasikeitimai susiję su jūsų įprastu periodų ciklu. Gali prasidėti neįprastai lengvi arba sunkūs periodai. Periodų dažnumas gali keistis taip pat. Jūs galite turėti vieną kas dvi ar tris savaites arba nesulaukti nei vieno mėnesiais.
Apie 8 iš 10 moterų susidurs su vienais ar kitais simptomais, prieš ir po to kai jų periodai baigsis. Kai kurioms moterims tai gali turėti reikšmingą poveikį jų kasdieniame gyvenime.

Dažniausi menopauzės simptomai:

 • Karščio pylimas – trumpas, ūmus karščio pojūtis, įprastai veide, kakle ir krūtinėje, dėl kurio oda gali parausti ir suprakaituoti;
 • Naktinis prakaitavimas – karščio pylimas pasireiškiantis naktį;
 • Nemiga – dėl jos galite jaustis pavargusi ir suirzusi dienos metu;
 • Sumažėjęs lytinis potraukis (libido);
 • Problemos su atmintimi ir koncentracija;
 • Makšties sausumas, skausmas, niežėjimas ar nemalonus pojūčiai sueities metu;
 • Galvos skausmas;
 • Nuotaikų pokyčiai – pvz., bloga nuotaika arba nerimas;
 • Palpitacijos – pagreitėjęs ir labiau juntamas širdies plakimas;
 • Sąnarių gėlimas ir skausmas;
 • Sumažėjusi raumenų masė;
 • Pasikartojančios šlapimo takų infekcijos;

Menopauzė gali padidinti riziką susirgti kitomis ligomis, pvz., osteoporoze.

MENOPAUZĖS GYDYMAS

Pakaitinė hormonų terapija labai gerai padeda kontroliuoti menopauzės simptomus. Tačiau, kai kurioms moterims ji gali šiek tiek padidinti riziką išsivystyti tokioms ligoms kaip – krūties vėžys, giliųjų venų trombozė, insultas ir širdies ligos. Jei menopauzės simptomai jums kelia nerimą – pasikalbėkite su gydytoju apie pakaitinės hormonų terapijos riziką ir galimą naudą – tai padės apsispręsti ar norite ją išbandyti.

Gyvenimo būdo pokyčiai – ypatingai pakeista mityba ir fizinis krūvis gali padėti palengvinti menopauzės simptomus.
Natūralios, augalinės priemonės taip pat gali būti naudingos šiuo moters gyvenimo periodu.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais