The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Avokadų nauda

Mėgstate avokadus? Valgant bent vieną per savaitę gali sumažėti širdies ligų rizika

Kreminis, šviesiai žalias avokado minkštimas yra gausus maistingųjų medžiagų, glaudžiai susijusių su širdies sveikata. Ilgalaikis tyrimas parodė, kad suvalgant bent dvi porcijas šio populiaraus vaisiaus per savaitę, mažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Tyrimo bendraautorius, Daktaras Frank Hu (Harvardo T. H. Čano visuomenės sveikatos mokyklos Mitybos ir Epidemiologijos profesorius) sako, kad tyrimas papildo įrodymus, patvirtinančius sveikų riebalų šaltinių, tokių kaip avokadai, naudą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Jis priduria, kad svarbiausia išvada – avokadais keisti mažiau sveikus maisto produktus, tokius kaip sviestas, sūris ir perdirbta mėsa.

KAS DALYVAVO TYRIME?

Tyrime dalyvavo daugiau nei 110 000 žmonių, kurie buvo įtraukti į du ilgalaikius Harvardo tyrimus: Slaugytojų sveikatos tyrimą ir Sveikatos specialistų stebėjimo tyrimą. Dauguma dalyvių buvo baltaodžiai, jų amžius svyravo nuo 30 iki 75 metų, o tyrimo pradžioje jie nesirgo širdies ligomis ir vėžiu.

Tyrėjai vertino dalyvių mitybą, užpildydami klausimynus tyrimo pradžioje ir vėliau kas ketverius metus. Viename iš klausimų buvo klausiama, kiek ir kaip dažnai žmonės valgė avokadų. Porcija buvo laikoma pusė avokado arba pusė puodelio, supjaustyto kubeliais.

KOKIOS BUVO TYRIMO IŠVADOS?

Per 30 metų trukusį stebėjimą mokslininkai užfiksavo 9 185 širdies smūgius ir 5 290 insultų. Palyginti su žmonėmis, kurie niekada arba retai valgė avokadų, tiems, kurie kas savaitę suvalgydavo bent dvi porcijas, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis buvo 16 % mažesnė, o rizika patirti širdies smūgį ar su juo susijusią problemą dėl vainikinių arterijų ligos – 21 % mažesnė. (Vainikinių arterijų liga – tai kraujagyslių, maitinančių širdį, susiaurėjimas arba užsikimšimas; tai labiausiai paplitusi širdies ir kraujagyslių ligų rūšis).

KODĖL AVOKADAI YRA NAUDINGI ŠIRDŽIAI?

Avokaduose gausu sveikųjų riebalų, skaidulų ir mikroelementų, susijusių su širdies ir kraujagyslių sveikata:

Oleino rūgštis. Šių mononesočiųjų riebalų gausu ir alyvuogėse. Pusė avokado turi apie 6,5 g oleino rūgšties, t. y. maždaug tiek pat, kiek jos yra valgomajame šaukšte alyvuogių aliejaus. Tyrimai rodo, kad daug sočiųjų riebalų turinčių maisto produktų (tokių kaip sviestas, sūris ir mėsa) pakeitimas daug nesočiųjų riebalų turinčiais produktais (tokiais kaip avokadai, riešutai ir sėklos) padeda sumažinti kenksmingo MTL cholesterolio, kuris yra pagrindinis koronarinių arterijų ligų kaltininkas, kiekį kraujyje.

Skaidulos. Vienoje avokado porcijoje yra iki 20 % rekomenduojamos paros skaidulų normos – maistinės medžiagos, kurios dažnai trūksta tipiškoje amerikiečių mityboje. Daug skaidulų turinti mityba gali sumažinti širdies ligų riziką net 30 %, veikiausiai todėl, kad skaidulos padeda sumažinti ne tik cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir kraujospūdį bei kūno svorį.

Vitaminai, mineralai ir kt. Pusė avokado suteikia 15 % rekomenduojamos folatų (vitamino B9) paros normos, 10 % kalio ir 5 % magnio, taip pat įvairių augalinės kilmės junginių, vadinamų fitocheminėmis medžiagomis. Visos šios maistinės medžiagos, taip pat oleino rūgštis ir skaidulos, yra nepriklausomai susijusios su geresne širdies sveikata.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais