The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Melatoninas maiste

Maisto produktai, kuriuose yra daug melatonino

Melatoninas yra būtinas geram miegui. Šį unikalų hormoną gamina smegenų viduryje esanti epifizės liauka ir jis veikia pagal saulės ritmą. Daugiau melatonino gaminama saulei nusileidus, o mažiau – saulei patekėjus. Mokslininkai teigia, kad melatonino įtraukimas į mitybą gali pagerinti miegą.

Melatonino papildų vartojimas yra populiarus būdas padidinti natūralias melatonino atsargas organizme. Paprastai jie yra saugūs ir nesukelia įpročio, tačiau gali trukdyti vartoti kai kuriuos receptinius vaistus ir sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos skausmą, pykinimą, mieguistumą ir svaigulį.

Tačiau papildai gali būti nebūtini. Mokslininkai nustatė, kad maisto produktai, kuriuose yra daug melatonino, padidina melatonino kiekį kraujyje.

KODĖL ŽMOGUI REIKIA MELATONINO

Miego trūkumas neigiamai veikia sveikatą. Tai trukdo mokytis ir didina atsparumą insulinui, kuris gali išsivystyti į diabetą. Taip pat gali sutrikti alkio hormonų veikla, todėl galite suvalgyti daugiau nei įprastai.

Mokslininkai vis dar aiškinasi melatonino svarbą. Nors melatoninas geriausiai žinomas kaip miegoti padedanti priemonė, jis gali būti naudingas ir sveikatai:

Miego atstatymas

Yra nedaug įrodymų, kad melatoninas yra veiksmingas lėtinės nemigos atveju. Tačiau jei jus vargina nemiga, jis gali padėti sugrįžti prie normalaus miego režimo. Jis taip pat gali padėti pacientams išsimiegoti prieš operaciją.

Geresnis suaugusiųjų miegas

Žmonės, turintys uždelstos miego-būdravimo fazės sutrikimą, dažnai neužmiega iki ankstyvo ryto ir vėliau miega maždaug iki pietų. Melatoninas gali padėti jiems išlaikyti normalesnį miego režimą.

Geresnis vaikų miegas

Melatoninas taip pat gali padėti vaikams, sergantiems tam tikromis ligomis, kurios trikdo miegą. Tai astma, dermatitas, hiperaktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADHD) ir autizmo spektro sutrikimas (ASS). Kadangi melatoninas yra hormonas, vaikai neturėtų jo vartoti be gydytojo paskyrimo.

Vyresnio amžiaus žmonių smegenų sveikata

Melatonino kiekis natūraliai mažėja su amžiumi. Jį padidinus galima išvengti smegenų sutrikimų vėlesniame amžiuje. Tyrimais su gyvūnais ir žmonėmis nustatyta, kad melatoninas gali sumažinti neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos, riziką.  

Akių sveikata

Melatoninas žmogaus akyse atlieka keletą vertingų funkcijų. Nustatyta, kad papildų vartojimas naudingas sergantiesiems su amžiumi susijusia geltonosios dėmės degeneracija. Mokslininkai mano, kad vyresnio amžiaus žmonėms mažesnė melatonino koncentracija gali lemti šį sutrikimą.

MELATONINAS MAISTE

Rekomenduojama melatonino paros norma nenustatyta. Kai kalbama apie melatonino papildus, kai kurie ekspertai rekomenduoja maždaug 0,5-3 miligramų dozę su miegu susijusioms problemoms spręsti. Didesnės dozės gali sukelti mieguistumą dieną.

Daugumoje maisto duomenų bazių melatonino kiekis maisto produktuose nenurodomas, tačiau, remiantis turimais tyrimais, šie šeši maisto produktai yra geri melatonino šaltiniai:

Paprastosios vyšnios

Vyšnių sultys yra viena iš geriausiai žinomų miego pagalbinių priemonių. Mokslininkai nustatė, kad jos didina melatonino kiekį organizme ir gerina miegą. Atminkite, kad vyšnių sultyse yra daug cukraus. Gerdami jas kasnakt, galite gerokai padidinti kalorijų suvartojimą. Valgyti vyšnias, o ne gerti jų sultis yra sveikesnis būdas gauti melatonino.

Goji uogos

Kinijoje augančio augalo goji uogos buvo išreklamuotos dėl savo senėjimą stabdančio poveikio. Jose taip pat yra daug melatonino, todėl jos gali pagerinti miegą.

Kiaušiniai

Kiaušiniai yra vienas geriausių melatonino šaltinių tarp gyvūninės kilmės produktų. Kiaušiniai taip pat labai maistingi, be kitų svarbių maistinių medžiagų, juose yra baltymų ir geležies.

Pienas

Šiltas pienas yra tradicinė priemonė nuo nemigos, todėl nenuostabu, kad jame yra daug melatonino. Tai gali būti geras pasirinkimas, jei toleruojate pieno produktus.

Žuvis

Žuvis yra geresnis melatonino šaltinis nei kita mėsa. Geriausia rinktis riebią žuvį, pavyzdžiui, lašišą ir sardines, kuriose taip pat yra vertingų omega 3 riebiųjų rūgščių.

Riešutai

Dauguma riešutų turi nemažai melatonino. Pistacijos ir migdolai turi daugiausia. Riešutai taip pat yra puikus daugelio antioksidantų, sveikųjų omega 3 riebalų ir mineralų šaltinis.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais