Prekių krepšelis

The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Maca nauda

Maca nauda

Maca (Lepidium meyenii, Peruvinė pipirnė) yra šakninė daržovė, kilusi iš Peru ir Bolivijos Andų regiono. Dar žinoma kaip „Peru ženšenis“, nors ir nepriklauso tai pačiai augalų šeimai. Maca vartojama kaip maistas ir maisto papildas. Teigiama, kad ji didina libido ir energiją.

Maca vartojimo šalininkai teigia, kad maca gali būti naudinga esant šioms būklėms:

  • Depresijai
  • Erekcijos disfunkcijai
  • Plaukų slinkimui
  • Karščio bangoms ir kitiems su menopauze susijusiems simptomams
  • Žemam lytiniam potraukiui (libido)

Macoje yra gliukozinolatų. Tai yra augalų junginiai, kurie tiriami dėl jų vaidmens vėžio prevencijoje. Peru liaudies medicinoje maca kartais naudojama energijos lygiui pakelti.

GALIMA MACA NAUDA SVEIKATAI

Maca buvo tiriama kaip priemonė gydant seksualinę disfunkciją, depresiją, plaukų slinkimą, karščio bangas ir vaisingumo problemas, tačiau vis dar reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų įrodytos šios naudos sveikatai.

Žemiau pateikiame keleto tyrimų išvadas.

SEKSUALINĖ FUNKCIJA IR LIBIDO

„BMC Complementary and Alternative Medicine“ paskelbtoje ataskaitoje mokslininkai išanalizavo keturis anksčiau atliktus klinikinius tyrimus, susijusius su maca vartojimu seksualinei funkcijai pagerinti.

Nors kai kuriuose tyrimuose nustatyta, kad maca gali turėti teigiamą poveikį tokioms problemoms kaip mažas seksualinis potraukis ir erekcijos sutrikimai, tyrėjai padarė išvadą, kad bendras tyrimų skaičius, bendras dalyvių skaičius ir tyrimų kokybė buvo per riboti, kad būtų galima padaryti galutines ir neginčijamas išvadas. [1]

Pavyzdžiui, vienas tyrimas parodė, kad maca gali pagerinti vyrų libido. Tyrėjai davė tiriamiesiems 1500 miligramų (mg) arba 3000 mg maca arba placebą 12 savaičių. Nustatyta, kad abi maca dozės padidino lytinį potraukį geriau nei placebas, bet nepadidino testosterono ar estrogeno lygio. [2]

Maca ekstraktas su cinku

Maca Extract plus Zinc, 120 kapsulių

  • Maca ekstraktas 5000 (stipri sudėtis!) su cinku vyriškumui
  • Pakuotėje yra 120 kapsulių (4 mėnesiams)
  • Tinka vegetarams ir veganams

ANTIDEPRESANTŲ SUKELTA SEKSUALINĖ DISFUNKCIJA

Remiantis „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ žurnale paskelbtu tyrimu, maca gali palengvinti antidepresantų sukeltą moterų seksualinę disfunkciją. Yra žinoma, kad tam tikri antidepresantai sukelia problemų, tokių kaip mažas lytinis potraukis, makšties sausumas ir negalėjimas patirti orgazmą.

Tyrimo metu moterims, kurios vartojo antidepresantus, žinomus kaip SSRI (selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai) arba SNRI (serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriai), buvo duodama maca šaknis arba placebas. 12 savaičių trukmės tyrimo pabaigoje maca vartojusioms moterims buvo nustatytas mažesnis seksualinės disfunkcijos dažnis. [3]

VAISINGUMAS

Kitame „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ žurnale paskelbtame nedideliame tyrime buvo matuojama spermos kokybė ir hormonų lygis po to, kai vyrams buvo duodama maca arba placebas. Po 12 savaičių tyrimo laikotarpio reikšmingų pokyčių spermatozoidų skaičiuje, judrume (kaip gerai juda spermatozoidai) ir hormonų lygyje nenustatyta, tačiau spermatozoidų koncentracija ir judrumas šiek tiek pagerėjo. [4]

DEPRESIJA

Remiantis “Climacteric” paskelbtu tyrimu, maca gali padėti pagerinti nuotaiką sergant depresija. Tyrimo metu moterims po menopauzės šešias savaites buvo duodama maca. Palyginti su vartojusiomis placebą, mokslininkai nustatė reikšmingą depresijos sumažėjimą. [5]

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Mažai žinoma apie trumpalaikio ar ilgalaikio maca vartojimo saugumą ir rizikas. Kadangi tai yra natūralus maistas, paprastai manoma, kad jis yra saugus didelėmis dozėmis.

Maca poveikis hormonų lygiui yra menkai suprantamas. Pavyzdžiui, kai kurie tyrimai su žmonėmis nenustatė jokio poveikio lytiniams hormonams, tačiau tyrimai su gyvūnais parodė didesnį liuteinizuojančio hormono, progesterono ir testosterono kiekį.

Dėl šio galimo hormoninio poveikio, jei turite vieną iš žemiau pateiktų sveikatos būklių, neturėtumėte vartoti maca nepasitarę su savo gydytoju:

  • Krūties, gimdos ar kiaušidžių vėžys
  • Endometriozė
  • Gimdos mioma
  • Skydliaukės ligos
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais