The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

lipazė

Virškinimo fermentai: lipazė

Lipazė yra fermentai, kurių dėka organizmas suskaido riebalus maiste, kad jie galėtų būti absorbuojami žarnyne. Lipazė gaminama burnoje, kasoje ir skrandyje. Daugumos žmonių organizmai gamina pakankamai lipazės, tačiau žmonės sergantys cistine fibroze, Krono liga ir celiakija gali jos turėti nepakankamai. Todėl organizmui gali būti sudėtinga įsisavinti visas maistines medžiagas, kurių jam reikia.

Kartu su lipaze kasa išskiria insuliną ir gliukagoną, du hormonus, kurių reikia organizmui, kad jis galėtų suskaidyti cukrų kraujotakoje. Kiti kasos fermentai yra amilazė, kuri skaido tam tikrą krakmolą į cukraus statybinius blokus, ir proteazė, kuri skaido baltymus į atskiras amino rūgštis.

Lipazės papildai gali būti naudingi žmonėms, turintiems šias būkles:

Celiakija. Celiakija yra liga, kai glitimas (baltymas randamas grūduose) daro žalą žarnyne. Ligos simptomai – pilvo skausmas, pilvo pūtimas, svorio kritimas ir nuovargis. Žmonės sergantys celiakija turi laikytis griežto mitybos režimo be glitimo.

Nevirškinimas. Nedideliu tyrimu, kuriame dalyvavo 18 žmonių, nustatyta, kad maisto papildai, kurių sudėtyje yra lipazės ir kitų kasos gaminamų fermentų, gali padėti sumažinti pilvo pūtimą, dujų kaupimąsi ir pilnumo jausmą suvalgius riebų patiekalą. Šie simptomai siejami su dirgliosios žarnos sindromu, todėl, kai kurie mokslininkai mano, kad kasos fermentų papildai gali padėti gydyti dirgliosios žarnos sindromo simptomus.

Cistinė fibrozė. Žmonės su cistine fibroze, paveldima liga, dažnai susiduria su maistinių medžiagų trūkumu dėl to, kad ligos metu organizmo gaminamos tirštos lipnios gleivės trukdo kasos fermentams patekti į žarnyną. Tokiu atveju virškinimo fermentų papildai padeda pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą iš maisto.

Lipazė ir papildai

Lipazės papildai įprastai išgaunami iš gyvūnų fermentų, rečiau iš augalinės kilmės šaltinių. Pastarieji tampa vis populiaresni. Lipazė turėtų būti vartojama kartu su proteaze ir amilaze. Šie virškinimo fermentai įprastai būna tablečių arba kapsulių formoje.

Herbavel Digestive Enzymes Blend

Digestive Enzymes Blend, 90 kapsulių

Aukštos kokybės maisto papildas

  • Unikali augalinių fermentų ir žolelių formulė
  • Sudėtyje esantys fermentai – betaino hidrochloridas, lipazė, amilazė, proteazė, bromelainas ir papainas
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais