Sėkmingai pasiekėte dešimtą savaitę!
Puikiai padirbėjote! Ne visada paprasta siekti tikslo. Kai jaučiamės prislėgti, pikti, nuobodžiaujame ar stresuojame – dažnai imamės maisto, kad pasijustume geriau. Priežasčių išsiaiškinimas, kokiais atvejais imatės maisto siekdami nusiraminti, yra pirmas žingsnis siekiant suvaldyti emocinį valgymą. Ar išbandėte idėjas, kurias siūlėme praeitą savaitę? Jei ne, pabandykite tai padaryti šią savaitę.
Jūsų veiksmai dešimtą savaitę:
- Jei naudojatės viešuoju transportu važiuodami į darbą, pabandykite įtraukti 20 minučių ėjimą į jūsų kiekvienos dienos kelionę;
- Laikykitės kalorijų ir mankštos tikslų.
Ar žinote, kad
Labiausiai tikėtina susidurti su sunkumais laikantis dietos, savaitės pabaigoje. Tyrimais nustatyta, kad penktadieniais ir šeštadieniais esame linkę valgyti daugiau, nei bet kuriomis kitomis savaitės dienomis. Venkite sužlugdyti visą pasiektą rezultatą, laikykitės patarimų kiekvieną dieną.
Lieknėjimo gidas:
1 savaitė, 2 savaitė, 3 savaitė, 4 savaitė, 5 savaitė, 6 savaitė, 7 savaitė, 8 savaitė, 9 savaitė, 10 savaitė, 11 savaitė, 12 savaitė.
Kaip jums sekasi? Patarimai sėkmingai dietai
Jūs laikotės šio lieknėjimo gido jau beveik dešimt savaičių. Ne visada būdavo lengva. Pateikiame patarimų kaip išlikti motyvuotiems.
„Aš viską sugadinau“. Tikėkitės nesėkmių. Tikėtina, kad kada nors pasiduosite pagundoms, bet neleiskite, kad tai taptų pasiteisinimu siekiant atsisakyti bandymo sulieknėti. Taigi, jei šiandien suvalgėte gabalą torto ar šokoladą, nesigraužkite dėl to, pamirškite tai ir tiesiog vėl iš karto pradėkite laikytis režimo.
„Aš vis dar kankinuosi, nes jaučiuosi alkanas“. Valgykite daugiau skaidulų. Nereikia būti ir jaustis alkanam, kai siekiate sulieknėti. Pasitikrinkite, ar laikotės dienos kalorijų limito. Nesuvartokite per mažai kalorijų. Valgykite kuo daugiau nekaloringo, bet skaidulų gausaus maisto. Tai yra geriausias būdas jaustis sočiam.
„Nemanau, kad galiu tai tęsti“. Apdovanokite save. Sveikesnių įpročių įgijimas kartais gali atrodyti sunkus darbas. Pabandykite sau kelti nedidelius tikslus, siekdami sulieknėti. Nedideli tikslai gali būti kokie tik norite. Tai nebūtinai turi būti susiję su lieknėjimu. Kiekvieną kartą kai pasiekiate tokį tikslą, apdovanokite save su maistu nesusijusiu apdovanojimu.
„Krenta svoris, bet ne centimetrai“. Būkite kantrus. Kiekvieno žmogaus kūno riebalų pasiskirstymas yra skirtingas, todėl centimetrai dingsta irgi šiek tiek skirtingai. Iš pradžių gali kristi svoris, bet ne centimetrai. Būkite kantrūs ir centimetrai pradings su laiku. Netrukus pastebėsite, kad drabužiai darosi laisvesni ir jūs atrodote lieknesni.
„Aš nustojau lieknėti“. Išbandykite ką nors naujo, suteikite naują impulsą lieknėjimui. Galbūt jūs sėkmingai lieknėjote, bet pastaruoju metu svoris nustojo kristi. Nesijaudinkite, tai normalu. Pasitikrinkite ar laikotės kalorijų limito. Galbūt pamirštate įskaičiuoti vieną ar kitą užkandį arba valgote per dideles porcijas? Be to, gali būti naudinga atlikti šiek tiek daugiau pratimų arba išbandyti naujas priemones.
Kaip įveikti emocinį valgymą
Kai esate įsitempę, stresuojate ar esate nusiminę neretai galite imtis maisto nusiraminimui.
Tačiau jūs turite įveikti taip vadinamą emocinį valgymą, jei norite ir toliau daryti pažangą siekdami sulieknėti. Emocinį valgymą galima įveikti, nors ir ne visada lengva tai padaryti. Kai kuriais atvejais jums gali reikėti profesionalios pagalbos. Pirmiausiai galite išbandyti šiuos paprastus metodus:
Atpažinkite emocinį valgymą. Jei norite atpažinti kada valgote emociškai, keletą dienų veskite maisto dienoraštį. Kai ką nors suvalgysite, užsirašykite kokios nuotaikos tuo metu buvote. Stebėkite savo nuotaiką ir vertinkite alkio jausmą skalėje nuo 1 iki 10. Jei pastebėjote, kad valgote reaguodami į neigiamas emocijas, o ne tada kai jaučiatės alkani, tikėtina, kad jūs valgote emociškai. Sudarykite sąrašą priežasčių, dėl kurių pradedate valgyti – jausmų ir aplinkybių sąrašą, kurios skatina jus valgyti emociškai.
Kova su emociniu valgymu. Pagalvokite kaip pakeisti ar išvengti aplinkybių, kurios sukelia neigiamus jausmus ir skatina jus valgyti. Ne visada lengva išvengti sudėtingų ir neigiamų jausmų, tačiau jei išmoksite atpažinti, kad būtent tuo metu imate užkandžiauti, tai gali padėti laikytis įprastos rutinos. Paklauskite savęs – ar aš jaučiuosi alkanas ar tai yra emocinis valgymas? Dažnai galite suprasti, kad jums tiesiog reikia emocinio komforto, o ne maisto.
Kaip išvengti pagundų
- Prieš valgydami, paklauskite savęs ar tikrai esate alkani
- Nelaikykite nesveiko maisto namuose, pvz., šokolado ar traškučių
- Turėkite sveikesnių ir mažo kaloringumo užkandžių, tiems atvejams kai pasijusite alkani
- Visada būkite užsiėmę, kad rečiau galvotumėte apie maistą
- Niekada neapsipirkinėkite būdami alkani. Paruoškite pirkinių sąrašą ir jo laikykitės
- Nedrauskite sau maisto produktų, nes jų trokšite dar labiau.
Veskite maisto dienoraštį
Maisto dienoraštis gali padėti nustatyti ir kovoti su tokia problema kaip emocinis valgymas. Maisto dienoraštis apima užrašus ką jūs valgėte, ar iš tikrųjų tuo metu jautėtės alkani, kada valgėte.
10 priežasčių, kurios skatina emocinį valgymą
Kai suprasite kas jus skatina emociškai valgyti, galėsite su tuo kovoti. Pateikiame 10 įprastų priežasčių:
- Stresas darbe
- Vienatvė
- Nerimas dėl pinigų
- Blogas oras
- Nuovargis
- Pykčiai su partneriu
- Nuobodulys
- Liūdesys
- Nedarbas
- Sveikatos problemos
Komfortas
- Skaitykite ir tokiu būdu nukreipkite savo mintis nuo maisto
- Klausykitės mėgstamų dainų
- Žiūrėkite filmą
- Paskambinkite draugui
- Eikite pasivaikščioti
- Išvalykite automobilį
- Išsimaudykite vonioje
- Naršykite internete
- Atlikite keletą kvėpavimo pratimų
- Mankštinkitės
Healthylife rezultatų žurnalas
Atsisiųskite Healthylife rezultatų žurnalą čia.
Atsispausdinkite 12 kopijų, pakabinkite žurnalą matomoje vietoje (pvz., prisekite prie šaldytuvo) ir pildykite jį kiekvieną dieną.