The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kokią druską rinktis

Kuo skiriasi jūros druska nuo valgomosios akmens druskos?

Žmonės mano, kad jūros druska yra sveikesnė už valgomąją akmens druską, tačiau iš tikrųjų jų bazinė maistinė vertė yra tokia pati.

Pagrindiniai jūros druskos ir valgomosios akmens druskos skirtumai yra druskos šaltinis ir gavybos bei apdorojimo būdai.

Vartojant per daug bet kurios iš šių druskų, gali padidėti kraujo spaudimas ir išsivystyti širdies ligos.

KAIP GAMINAMA JŪROS DRUSKA IR VALGOMOJI AKMENS DRUSKA?

Kaip rodo pavadinimas, jūros druska gaminama garinant jūros vandenį. Garinant liekanti druska neperdirbama arba apdirbama labai mažai, todėl joje lieka tokių mineralų kaip kalcis, kalis ir magnis. Kristalai įprastai būna didesni nei valgomosios akmens druskos.

Priešingai, valgomoji akmens druska išgaunama iš druskos telkinių. Valgomoji druska apdorojama, kad būtų grynesnė ir smulkesnė, todėl iš jos pašalinami visi natūralūs mineralai, kurių joje galėtų būti. Tada valgomoji druska praturtinama priedais, kad nesuliptų. Vienas iš svarbių valgomosios druskos priedų yra mineralas jodas, kuris padeda gaminti skydliaukės hormonus ir taip prisideda prie skydliaukės sveikatos.

KOKIA VALGOMOSIOS IR JŪROS DRUSKOS MAISTINĖ VERTĖ?

Natris yra mineralas, kurio reikia normaliai raumenų ir nervų funkcijai palaikyti bei organizmo skysčiams subalansuoti. Natrio yra daugybėje maisto produktų, įskaitant druską, kurią sudaro natrio chloridas.

Tiek valgomojoje, tiek jūros druskoje yra apie 40 % natrio pagal masę. Kai kurių rūšių jūros druskos kristalai yra didesni nei valgomosios druskos, todėl dėl skirtingo dydžio kristalų šaukšte jūros druskos paprastai yra mažiau natrio nei šaukšte valgomosios druskos. Pavyzdžiui, šaukštelyje valgomosios druskos yra apie 2360 mg natrio, o šaukštelyje jūros druskos – 2000 mg.

Nors suaugusiesiems pakanka 1 500 mg natrio per dieną, dauguma žmonių jo suvartoja gerokai daugiau. Maistas, kuriame yra daug natrio, gali padidinti kraujospūdį, todėl padidėja širdies ligų ir insulto rizika.

KOKIA VALGOMOSIOS AKMENS IR JŪROS DRUSKOS NAUDA SVEIKATAI?

Valgomoji akmens druska praturtinta jodu – elementu, reikalingu skydliaukės hormonams gaminti. Organizmas pats negali pasigaminti jodo, todėl jo reikia gauti su maistu. Jei negaunate pakankamai jodo, organizmas negamina pakankamai skydliaukės hormonų, todėl skydliaukė gali padidėti ir išsivystyti vadinamasis gūžys. Todėl valgomoji druska padeda išvengti gūžio.

Jūros druska padeda nuraminti odos sudirgimą ir egzemos paūmėjimus, kai ji naudojama šiltoje vonioje. Jūros druskos, kuriose yra daug magnio, taip pat gali padėti padidinti odos drėkinimą ir sumažinti odos šiurkštumą žmonėms, turintiems sausą odą.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais