The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Krilių aliejus

Krilis, iš kurių išgaunamas krilių aliejus – jūrų vėžiagyvis randamas visuose vandenynuose. Tai maži padarėliai, vidutiniškai tik 5 cm ilgio, tačiau nepaisant jų dydžio, kriliai užima svarbią vietą pasaulio mitybos grandinėje. Taip yra todėl, kad jie yra pagrindinis maistas šimtams skirtingų gyvūnų įskaitant įvairias žuvis, kalmarus, paukščius, ruonius, pingvinus ir banginius. Visiems šiems gyvūnams kriliai yra maistingas energijos šaltinis. Patys kriliai maitinasi fitoplanktonu ir zooplanktonu.

Pietų vandenyne, įvairiais skaičiavimais, antarktiniai kriliai (techniškai vadinami Euphasia superba) sudaro apie 379.000.000 tonų biomasės – daugiau negu žmonės! Daugiau nei pusė šios masės yra suvalgoma ir vėliau pakeičiama natūralaus augimo ir reprodukcijos būdu. Jų didelė kasdienė vertikali migracija idealiai tinka aprūpinti maistu daugybę gyvūnų – jie leidžia dienas maždaug 100 metrų gylyje taip išvengdami plėšriųjų gyvūnų, o naktimis kriliai plūduriuoja vandens paviršiuje ieškodami planktono.

Rausvi antarktiniai kriliai yra vieni didžiausių iš visų žinomų 85 krilių rūšių. Jų apytikris skaičius svyruoja nuo 125 milijonų tonų iki 6 milijardų tonų vandenyse apie Antarktidą. Tiesą sakant, tam tikrais metų laikais jų spiečius vandenyse pasidaro toks tirštas ir tankus, kad gali būti matomas iš kosmoso.

Visai neseniai žmonės taip pat pradėjo pripažinti krilių teikiamą naudą ir dabar šie maži vėžiagyviai ir krilių aliejus yra prieinami papildų forma.

Deja, naujausi tyrimai rodo, kad antarktinių krilių atsargos nuo 1970 m. sumažėjo daugiau kaip 80 %. Manoma, jog krilių mažėjimui didelę įtaką daro pasaulinis klimato atšilimas. Todėl mūsų pareiga užtikrinti, kad kriliai maisto papildams būtų gaudomi išlaikant ekologinę pusiausvyrą.

KRILIŲ ALIEJUS: NAUDA

Taigi kuo ypatingi kriliai ir krilių aliejus mitybos požiūriu? Toliau apžvelgsime pagrindinę krilių aliejaus teikiamą naudą.

Grynas Omega 3 šaltinis

Sveiki riebalai, randami natūraliuose maisto produktuose yra vadinami nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis. Nepakeičiamosiomis jos vadinamos todėl, kad yra reikalingos mūsų sveikatai, tačiau jų negamina žmogaus organizmas. Todėl jos turi būti kiekvieną dieną gaunamos su maistu, geros savijautos palaikymui.

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja suvalgyti bent dvi porcijas žuvies per savaitę, o bent viena iš jų turi būti riebi žuvis. Tačiau dauguma žmonių Lietuvoje dėl įvairių priežasčių suvartoja gerokai mažiau žuvies. Nors niekas negali pakeisti subalansuotos mitybos ir natūralių produktų – aukštos kokybės krilių aliejaus papildai gali pasiūlyti gryną Omega 3 šaltinį. Be to, skirtingai nuo žuvų taukų, krilių aliejus nepalieka nemalonaus poskonio, o mažas kapsules itin lengva nuryti net ir mažesniems vaikams.

Krilių aliejus yra kokybiškas Omega 3 riebiųjų rūgščių, žinomų kaip EPR ir DHR šaltinis. Be to, šios rūgštys yra tokioje fosfolipidų formoje, kuri absorbuojama efektyviau nei rūgščių išgautų iš kitų šaltinių. Omega 3 polinesočiosios riebalų rūgštys yra būtinos maistinės medžiagos sveikatai. Nors įprastai jos siejamos su sąnarių sveikata ir lankstumu, iš tiesų jos reikalingos gerokai didesniam kiekiui organizmo funkcijų, įskaitant smegenų funkciją, širdies funkciją, hormonų balansą, metabolizmą ir daugiau.

Herbavel Krill Oil

Aukščiausios kokybės maisto papildas, kurio kiekvienoje kapsulėje yra 500 mg krilių aliejaus. Herbavel „Krill Oil“ aliejus išimtinai išgaunamas tik Antarktiniame regione per mūsų partnerius Aker Biomarine™ (didžiausi krilių tiekėjai pasaulyje, bendradarbiaujantys su Norvegijos laukinės gamtos fondu ir užtikrinantys sąžiningą krilių gaudymą, išlaikant ekologinę pusiausvyrą).

ANTIOKSIDANTAS – ASTAKSANTINAS

Krilių aliejuje yra astaksantino – pigmento, kuris suteikia kriliams jų ryškiai rožinę spalvą. Šis pigmentas yra vienas iš veiksnių, kuris išskiria krilių aliejų nuo kitų žuvų taukų. Astaksantinas yra stiprus antioksidantas, vertinamas kaip šimtus kartų stipresnis už vitaminus E ir C. Manoma, jog tai vienas geriausių gamtoje randamų natūralių antioksidantų.

Nors giminingas kitiems karotenoidams (beta–karotinui, liuteinui, kantaksantinui) – astaksantinas turi unikalią struktūrą ir veikia unikaliu būdu, įskaitant pagalbą apsaugai nuo organizmo uždegiminių procesų ir akių sveikatai. Be to, skirtingai nuo kitų antioksidantų – astaksantinas netampa toksišku net ir vartojant jį dideliais kiekiais. Manoma, kad taip yra dėl jo molekulinės struktūros.

KLAUSIMAI-ATSAKYMAI

Koks skirtumas tarp žuvų taukų ir krilių aliejaus?

Manoma, kad krilių aliejus lyginant su žuvų taukais yra stipresnis ir efektyvesnis būdas gauti dienos Omega 3 riebiųjų rūgščių normą. Krilių taukai yra fosfolipidinės formos, tokios lipidų formos, iš kurios sudarytos žmonių ląstelių membranos. Tai leidžia Omega 3 lengvai ir greitai absorbuoti į kūną. Krilių aliejuje taip pat yra astaksantino, stipraus antioksidanto ir karotinoidų. Žuvų taukai įprastai yra trigliceridinės formos, kurie turi būti konvertuojami organizme į fosfolipidinę formą. Šios konversijos metu gali sumažėti kai kurios naudingos savybės ir stiprumas. Krilių aliejus yra geresnė alternatyva žuvų taukams jei ieškote maksimalaus stiprumo, veiksmingumo ir grynumo Omega 3 papildų.

Kokia Omega 3 riebiųjų rūgščių nauda sveikatai?

Dviejų rūšių Omega 3 riebiosios rūgštys, esančios krilių aliejuje yra itin svarbios sveikatai – EPR ir DHR. Yra atlikta daugybė tyrimų, kuriais įrodyta, kad EPR ir DHR rūgštys naudingos širdies ir kraujagyslių sveikatai, sąnarių sveikatai, sveikai odai, energijos lygiui, kognityvinėms funkcijoms ir daugiau. Dažnai žmonių mityboje trūksta Omega 3 riebiųjų rūgščių, tai yra priežastis kodėl dažnai rekomenduojama vartoti jų papildus. Krilių taukuose yra daug Omega 3 EPR ir DHR riebiųjų rūgščių.

Kas yra DHR?

Dokozaheksaeno rūgštis (DHR) yra Omega 3 riebioji rūgštis kurią reikia gauti su maistu, todėl ji vadinama nepakeičiamąją riebalų rūgštimi. DHR reikalingos smegenų ir akių sveikatai. Tai ypač svarbu vaikams, tinkamam jų akių ir smegenų vystymuisi.

Kas yra EPR?

Eikozapentaeno rūgštis (EPR) yra Omega 3 riebioji rūgštis, kuri skatina širdies ir kraujagyslių sveikatą. EPR yra natūrali krilių aliejaus sudedamoji dalis, naudinga žmonėms, kurie nepakankamai gauna šios rūgšties su maistu.

Kokių dar yra Omega 3 šaltinių?

Omega 3 riebiųjų rūgščių yra gyvūninės ir augalinės kilmės šaltiniuose. Pavyzdžiai: krilių aliejus, lašiša ir kitos riebios žuvys, graikiniai riešutai, ispaninio šalavijo sėklos, linų sėmenys, moliūgų sėklos. Manoma, kad krilių aliejus yra vienas geriausių Omega 3 šaltinių, todėl, kad jis yra fosfolipidinės formos, kurios struktūra tokia pati kaip ir žmonių ląstelių.

Kas yra astaksantinas?

Astaksantinas kilęs iš unikalių mikrodumblių, kuriuose yra šio vertingo antioksidanto ir karotinoido. Tyrimu nustatyta, kad astaksantinas yra stipresnis antioksidantas už daugelį kitų karotinoidų ir netgi už vitaminą E. Kriliai minta šiais mikrodumbliais ir savyje išlaiko natūralų astaksantiną.

Ar galima krilių aliejų vartoti nėštumo metu ir maitinant krūtimi?

Iš esmės krilių aliejaus vartojimas nėščioms ir maitinančioms moterims yra saugus. Bet kaip ir visada, prieš vartojant rekomenduojame pasitarti su asmeniniu gydytoju. DHR ir EPR krilių aliejuje esančios rūgštys reikalingos tinkamai kūdikių smegenų, akių, širdies ir nervinės sistemos vystymuisi.

Ar krilių taukai naudingi cholesterolio lygio reguliavimui?

Mokslininkai tiria galimą teigiamą krilių aliejaus poveikį cholesterolio lygiui organizme. Manoma, kad jis padidina gerojo cholesterolio ir sumažina blogojo cholesterolio kiekį organizme. Veikdamas kartu su jame esančiomis Omega 3 riebiosiomis rūgštimis ir antiuždegiminių savybių turinčiomis medžiagomis, krilių aliejus gali būti naudingas širdžiai ir kraujagyslių sistemai.

Numanoma nauda:
Palaiko sveiką cholesterolio lygį, sumažina blogąjį cholesterolį, sumažina lėtinių uždegimų riziką, kurie padidina širdies ligų tikimybę, sumažina riebalų kaupimąsi vainikinių arterijų srityje ir padeda palaikyti gerą jų būklę.

Ar krilių taukai turi antioksidacinių savybių?

Antioksidantai saugo mūsų organizmų ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos – nestabilių medžiagų, kurios manoma prisideda prie tam tikrų lėtinių ligų ir senėjimo proceso. Krilių aliejaus sudėtyje yra antioksidanto astaksantino. Dumbliai, kuriais minta kriliai, gamina ryškiai raudoną pigmentą – astaksantiną, kuris suteikia kriliams raudoną spalvą. Skirtingai nuo daugelio kitų antioksidantų, astaksantinas pereina hematoencefalinį barjerą, kur jis manoma gali padėti apsaugoti akių, smegenų ir centrinę nervų sistemą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.

Ar krilių taukai naudingi sergant artritu?

Krilių aliejus (krilių taukai) turi antiuždegiminių savybių, kurios manoma gali padėti sumažinti lėtinius uždegimus, pvz., reumatoidinį artritą ir kitus sąnarių skausmus. Manoma, kad taip yra todėl, kad krilių aliejus veikia slopindamas uždegimų mediatorius, tokius kaip tromboksaną, prostakcikliną ir leukotrienus – medžiagas, kurias gamina ląstelės reaguodamos į uždegimus.

Ar krilių taukai naudingi siekiant sureguliuoti svorį?

Krilių aliejus (krilių taukai) gali skatinti svorio mažėjimą reguliuodamas cukraus kiekį kraujyje ir mažindamas blogojo cholesterolio kiekį. Manoma, kad krilių aliejus (t.y. jame esančios Omega 3 riebiosios rūgštys ir kitos medžiagos) skatina naudoti riebalus kaip kurą, vietoje jų kaupimo organizme.

Priešmenstruacinis sindromas?

Krilių aliejaus vartojimas gali turėti teigiamą poveikį moterų sveikatai ir bendrai gerai savijautai. Manoma, kad jis gali palengvinti dismenorėją (skausmingas mėnesinių ciklo sutrikimas) ir emocinius simptomus susijusius su PMS.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais