The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kolageno papildai

Kolageno papildai. Koks skirtumas tarp miltelių, kapsulių ir skysto kolageno?

Kolageno papildai gali būti kelių formų: milteliai, kapsulės ir skysti. Jei nusprendėte vartoti kolageno papildus, galbūt jums iškilo klausimas kokią produkto formą geriau pasirinkti.

Skaitykite toliau ir išsiaiškinkite, kuri produkto forma jums tinkamiausia.

Pastaba. Kolageno papildai skiriasi ne tik produkto forma. Skiriasi kolageno šaltiniai – jie gali būti gyvūninės arba jūrinės kilmės. Gali skirtis apdirbimo būdas – kolagenas arba kolageno peptidai (labiau suskaidyta ir geriau įsisavinama kolageno forma). Be to, kolageno papilduose gali būti ne tik kolageno, bet ir kitų medžiagų. Pvz., vitamino C, kuris padeda palaikyti normalų kolageno susidarymą. Biotino, kuris padeda palaikyti normalią plaukų, gleivinių, odos būklę ir kitų.

Šiame straipsnyje neanalizuojame sudėčių skirtumų.  Apžvelgiame tik skirtingas papildų formas.

KOLAGENO KAPSULĖS

Kolageno kapsulės – tai kolageno milteliai, supilti į kapsules. Pagrindinis tokio produkto trūkumas – nedidelis kolageno kiekis vienoje kapsulėje. Įprastai kapsulėje būna keli šimtai miligramų kolageno. Tuo tarpu moksliniais tyrimais pagrįsta efektyvi dozė yra 5g – 10g kolageno per parą. Tai nereiškia, kad kolageną vartojant mažesnėmis dozėmis nesulauksite jokio efekto. Tiesiog šiai dienai nėra tai patvirtinančių tyrimų, kuriais remiantis būtų galima teigti, kad mažesnis kolageno kiekis yra toks pats efektyvus. Norint suvartoti tyrimais pagrįstą dozę – per parą reikėtų suvartoti nuo 10 kapsulių ir daugiau.

SKYSTAS KOLAGENAS

Skystas kolagenas – tai skystyje ištirpinti kolageno milteliai. Gamintojai kolageno miltelius ištirpina vandenyje bei neretai prideda saldiklių geresniam skoniui užtikrinti. Taip pat, būtinai deda konservantų, kad produktas ilgiau negestų. Dažniausiai toks kolagenas išpilstomas į vienos dozės buteliukus. Nors atrodo efektyviai – toks gamybos būdas išaugina produkto savikainą. Už skystą kolageną gali tekti sumokėti iki kelių kartų brangiau lyginant su kolageno milteliais. Be to, sveikatinimui skirtuose produktuose konservantai nėra pageidaujami.

KOLAGENO MILTELIAI

Kolageno milteliai – tai originali, aukščiau aprašytų produktų forma. Miltelius su skysčiu reikia sumaišyti pačiam. Tai užtrunka šiek tiek laiko. Be to, ne visiems gali būti priimtinas produkto skonis (pvz., kapsulių atveju nejaučiamas joks skonis), jei jame nėra pakankamai skonį geriančių priedų (pvz., saldiklių).

PABAIGAI

Skirtingos produktų formos susijusios su vartojimo patogumu, tačiau ne su jų efektyvumu (su sąlyga, kad suvartojamas toks pats produkto kiekis). Tiesa, ekspertai kelia klausimą dėl skysto kolageno biologinio prieinamumo – manoma, kad konservantai gali jį mažinti. Tačiau, ši versija kol kas nėra pagrįsta moksliniais tyrimais.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais