The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kolagenas odai

Kolagenas odai

Kolagenas odai padeda palaikyti spindesį, struktūrą bei skatina odą atrodyti jauniau ir sveikiau.

Kolageno kiekį organizme galima padidinti natūraliais ir neinvaziniais būdais, tačiau taip pat yra ir keletas jį supančių mitų.

KAS YRA KOLAGENAS?

Kolagenas yra gausiausia baltymų forma organizme. Jis aptinkamas raumenų, kaulų, sausgyslių, kraujagyslių, virškinimo sistemos ir kituose audiniuose. Tačiau, kai kalbama apie kolageno svarbą, dažniausiai kalba pasisuka apie jo naudą odai.

Žmogui senstant, jo organizmas pagamina vis mažiau kolageno. Kolageno trūkumas lemia senėjimo požymius. Raukšlės, elastingumą praradusi oda, sustingę sąnariai – visa tai yra požymiai, kad kūnas gamina mažiau kolageno. Ir priešingai, kai kolageno kiekis organizme didelis – oda yra švelni, lygi ir stangri. Kolagenas padeda odos ląstelėms atsinaujinti, atsigauti bei padeda odai išlaikyti drėgmę. Todėl jis laikomas tokiu svarbiu odos priežiūros ingredientu.

KAIP PADIDINTI KOLAGENO KIEKĮ ORGANIZME?

Kolageno kiekį organizme padidinti galima įvairiais būdais. Galima į savo maisto racioną įtraukti naujus maisto produktus, vartoti maisto papildus ar išbandyti kitas praktikas.

Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis yra medžiaga, kurios pagrindinė funkcija – vandens sulaikymas, kad audiniai išliktų gerai sutepti ir drėgni. Ji taip pat stimuliuoja kolageno gamybą. Šios rūgšties randama maisto produktuose, kuriuose gausu amino rūgščių: pupelėse, šakninėse daržovėse, sojoje. Hialurono rūgšties įtraukimas į mitybą (maisto produktų ar maisto papildų pagalba) gali būti naudingas kolageno kiekio padidėjimui organizme.

Vitaminas C

Vitaminas C yra vienas geriausiai žinomų vitaminų. Organizmas jo negali pasigaminti pats, todėl šį vitaminą būtina gauti su maistu. Tyrimais įrodyta, kad Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno susidarymą organizme. Vitaminas C gali būti vartojamas kaip maisto papildas. Jo taip pat gausu įvairiuose maisto produktuose: žaliose lapinėse daržovėse, braškėse, brokoliuose, citrusiniuose vaisiuose, papajose ir kt.

Antioksidantai

Antioksidantai yra medžiagos, kurios padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Ne visi antioksidantai padeda organizmui padidinti kolageno gamybą, tačiau jie padeda esamam kolagenui veikti efektyviau. Yra daugybė skirtingų tipų antioksidantų, kurie įvairiais būdais naudingi odai. Antioksidantų gausu gamtoje ir maiste. Daug antioksidantų yra šiuose produktuose:

  • Acai uogos
  • Mėlynės
  • Žalioji arbata
  • Kavos ekstraktas
  • Granatų ekstraktas
  • Saldymedžio ekstraktas
  • Cinamonas
  • Čiobrelių, bazilikų, raudonėlių eteriniai aliejai

NATŪRALŪS KOLAGENO PALAIKYMO BŪDAI

Oda atsinaujina nuolatos. Tačiau kai kurie aplinkos veiksniai tai apsunkina. Atšiaurūs orai, tarša, saulės poveikis ir net dulkių dalelės gali pakenkti odai. Pažeistos ląstelės turi būti pakeistos naujomis, o tai dar labiau sumažina kolageno kiekį.

Nerūkykite

Nikotinas siaurina kraujagysles visame kūne, o oda nėra išimtis. Tabake esančios cheminės medžiagos neigiamai veikia kolageno sintezę ir odos struktūros atsinaujinimą. Rūkydami, tiesiogine prasme senstate greičiau ir laikui bėgant odoje matosi akivaizdūs to požymiai. Raukšlės tampa gilesnės, oda praranda savo spalvą, ima atrodyti pageltusi ar išblyškusi.

Venkite saulės spindulių

Ultravioletiniai saulės spinduliai skatina greitesnį kolageno skaidymą, pažeidžia kolagenines skaidulas ir skatina nenormalų elastino kaupimąsi. Tai taip pat lemia fermento, kuris skaido kolageną, gamybą. Todėl, norint išsaugoti savo odą, verta ją saugoti nuo saulės poveikio. Saulėtomis dienomis visada reikėtų naudoti kokybišką apsauginį kremą nuo saulės, o veidą pridengti kepure. Labai šviesiomis dienomis akiniai nuo saulės taip pat gali būti naudingi, nes padės apsaugoti kolageną aplink akis.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais