Prekių krepšelis

The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Gerųjų bakterijų rūšys

Kokios yra skirtingos gerųjų bakterijų rūšys?

Žmogaus organizmą sudaro trilijonai mikroorganizmų, vien žarnyne jų yra daugiau kaip 500 skirtingų rūšių. Žarnyno bakterijų koloniją veikia maistas, kurį valgome, ir jos yra tokios pat individualios, kaip ir mūsų pirštų atspaudai. 

Valgant įvairų maistingą maistą, naudingųjų bakterijų žarnyne bus daugiau nei blogųjų. Disbalansas gali sukelti funkcinius žarnyno sutrikimus, tokius kaip alergija ir celiakija, medžiagų apykaitos sutrikimus, tokius kaip 2 tipo diabetas, ir psichikos sutrikimus, tokius kaip depresija.

Žarnyne esančios bakterijos yra atsakingos už:

  • Skaidulų konversiją į trumpos grandinės riebalų rūgštis
  • Tam tikrų vitaminų sintezę
  • Imuninės sistemos palaikymą
  • Svorį

Probiotikų galima rasti tam tikruose fermentuotuose maisto produktuose, pavyzdžiui, raugintuose kopūstuose, kefyre, kombučoje ir jogurtuose.

Ištirta, kad skirtingos probiotikų padermės yra naudingos sveikatai esant skirtingoms ligoms. Kai kurios padermės yra naudingesnės nei kitos tam tikrų negalavimų atveju.

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad tam tikros bakterijų padermės gali sumažinti žarnyno įsisavinamų riebalų kiekį, todėl mažėja svoris ir pilvo riebalai.

Smegenys ir žarnynas yra glaudžiai susiję, o mokslinių tyrimų nuolat daugėja. Tyrimai rodo, kad padermės gali pagerinti įvairių rūšių nerimo, depresijos, atminties, OKS (Obsesinis kompulsinis sutrikimas) ir kt. simptomus.

Be virškinimo palaikymo, probiotikų padermės dažniausiai sveikinamos dėl jų palaikomojo poveikio imuninei sistemai. Daugelis ligų yra uždegimo pasekmė. Įrodyta, kad vartojant probiotikus uždegimas mažėja, be to taip pat nustatyta, kad žarnyne didėja priešuždegiminių žymenų kiekis.

Kai kurie gydytojai netgi gali patarti asmenims vartoti papildus kartu su antibiotikais, kad papildytų bakterijų, kurios gali būti sunaikintos gydymo metu, kiekį. Jei ketinate vartoti probiotikų, gali būti naudinga pasitarti su gydytoju ir įsitikinti, kad jie jums tinka.

BIFIDOBACTERIUM

Bifidobacterium genties bakterijos yra gramteigiamos, anaerobinės ir nesudarančios sporų. Kadangi ši rūšis paprastai klesti be deguonies, aplinka storojoje žarnoje yra ideali.

Šios genties bakterijos buvo išskirtos 1899 m. iš krūtimi maitinamų kūdikių išmatų. Bifidobacterium yra dažniausia bakterijų gentis, aptinkama sveikų kūdikių žarnyne (90 proc. Šis procentas mažesnis tarp iš buteliuko maitinamų kūdikių, o tai gali paaiškinti dažnesnį alergijų pasireiškimą). Kadangi Bifidobacterium gali metabolizuoti pieno cukrų, logiška, kad ji randama žindomų kūdikių žarnyne.

Nors infantis, breve ir longum yra didžiausia kūdikių žarnyne aptinkamų bakterijų grupė, suaugusiųjų žarnyne jų nėra tiek pat ir sudaro tik 3-6 % suaugusiųjų fekalinės floros. Kadangi senstant Bifido bakterijų smarkiai mažėja, tai gali paaiškinti vyresnio amžiaus žmonių žarnyno problemų kiekį.

FERMENTACIJA

Bifidobakterijos fermentuoja angliavandenius ir gamina pieno rūgštį, kuri yra pagrindinis fermentacijos galutinis metabolinis produktas. Bifidobakterijos gali skaidyti oligosacharidus ir kompleksinius angliavandenius.

Bifidobakterijų gaminama pieno rūgštis padeda stabdyti kitų mikroorganizmų, pavyzdžiui, patogeninių bakterijų ir mielių, augimą. Patogenai negali išgyventi rūgščioje aplinkoje, todėl tai padeda išlaikyti sveiką floros pusiausvyrą, apsaugo nuo įsibrovėlių; padeda žmogui įsisavinti mineralines medžiagas ir gali padėti apsisaugoti nuo žarnyno nesandarumo.

Bifidobakterijos taip pat gamina daug acto rūgšties, kuri padeda atsikratyti mielių ir pelėsių iš žarnyno.

BIFIDOBACTERIUM BREVE

Breve yra gramteigiamos, lazdelės formos ir paprastai anaerobinės. Jos dažniausiai išskiriamos iš kūdikių (ypač maitinamų krūtimi) ir motinos pieno.

Breve padermės gali gaminti trumpos grandinės riebalų rūgštis, kurios skatina sveiką žarnyno aplinką. Breve taip pat turi fermentų, skaidančių krakmolą, cukrų (įskaitant laktozę) ir kitas motinos pieno sudedamąsias dalis.

BIFIDOBACTERIUM LONGUM IR INFANTIS

Bifidobacterium longum yra viena iš dažniausiai žmogaus išmatose aptinkamų rūšių, skirstoma į 3 skirtingus biotipus – Longum, Infantis ir Suis.

Longum labiausiai tinka žindomų kūdikių žarnynui, nes, atrodo, geriausiai auga dėl žmogaus pieno oligosacharidų (prebiotikų). Be to, Longum gali būti labai naudingas kūdikiams, kurių mikrobioma sutrikusi, o probiotikų papildai, kurių sudėtyje yra šios padermės, gali būti naudingi mišiniais maitinamiems kūdikiams.

Žindomų kūdikių Bifidobakterijos sudaro apie 90 % jų virškinamojo trakto bakterijų. In vitro tyrimais taip pat nustatyta, kad Bifidobacterium infantis pasižymi priešuždegiminiu poveikiu neišnešiotų žarnyno ląstelių organizme ir mažina žarnyno pralaidumą.

BIFIDOBACTERIUM LACTIS

Bifidobacterium lactis – tai paprastai gramteigiamos, anaerobinės, lazdelės formos bakterijos, kurios aptinkamos daugumos žinduolių, įskaitant žmones, storosiose žarnose.

Lactis dažnai aptinkama maisto produktuose, nes yra tvirtesnė, geriau toleruoja deguonį nei kitos Bifido rūšys. Taip pat įrodyta, kad Lactis slopina kviečių baltymo gliadino (glitimo) toksinį poveikį. Ši rūšis taip pat pasižymi tam tikru veiksmingumu mažinant Candida albicans.

LACTOBACILLUS PADERMĖS

Lactobacillus yra bene labiausiai pripažinta ir didžiausia probiotikų grupė. Paprastai jos yra gramteigiamos, lazdelės formos, nesudarančios sporų ir gali išgyventi tiek aerobinėmis, tiek anaerobinėmis sąlygomis.

Šios bakterijos natūraliai aptinkamos virškinamajame trakte ir energiją gauna fermentuodamos laktozę, gliukozę ir kitus cukrus, kuriuos paverčia laktatu, pieno rūgštimi arba alkoholiu kaip šalutiniu medžiagų apykaitos produktu.

Laktobakterijos padeda kontroliuoti žarnyno pH lygį gamindamos šias rūgštis, kurios mažina žarnyno pH (daro jį rūgštesnį), stabdo daugelio potencialiai patogeninių ir puvimo bakterijų augimą ir skatina kitų laktobakterijų augimą, nes joms labiau patinka gyventi esant žemesniam pH. Tai padeda palaikyti subalansuotą žarnyno florą, apsaugo nuo nepageidaujamų įsibrovėlių ir apsaugo nuo žarnyno nesandarumo. Toks žemas pH taip pat padeda įsisavinti mineralines medžiagas, pavyzdžiui, kalcį, varį, magnį ir geležį.

Lactobacillus natūraliai koncentruojasi tiek augaluose, tiek gyvūnuose (pvz., pieno produktuose). Tai reiškia, kad turėtume valgyti įvairių maisto produktų, kurie gali padėti palaikyti didelę žarnyno mikrofloros įvairovę, gyvybiškai svarbią virškinimo sistemos sveikatai.

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

Acidophilus priklauso gramteigiamų nesporuluojančių (nesudarančių sporų), anaerobinių, lazdelės formos bakterijų grupei. Šios bakterijos paprastai fermentuoja gliukozę, o pagrindiniai galutiniai fermentacijos produktai yra pieno rūgštis, acto rūgštis ir H2O2. Visos šios medžiagos, patekusios į jų aplinką, padaro ją rūgštesnę ir mažiau palankią kenksmingoms bakterijoms, kurios mėgsta šarmingesnę aplinką, augti.

Acidophilus gali padėti daugeliui veiksnių, įskaitant mažesnį viduriavimą, Candida albicans, urogenitalinės profilaktikos ir cholesterolio kiekio serume mažinimą.

Šios rūšies bakterijos paprastai aptinkamos žarnyne, makštyje ir šlapimo takuose, nes gali prilipti prie šių sričių gleivinės ląstelių.

Kadangi fermentacijai jos naudoja cukrų kaip mėgstamą substratą, žmonių virškinimo traktas yra puiki buveinė acidophilus, nes jame gausu cukraus. Acidophilus skaido laktozę – pagrindinį cukrų, esantį piene ir pieno produktuose; tai naudinga tiems, kurie netoleruoja laktozės.

LACTOBACILLUS PLANTARUM

Gaminamos ir išsaugomos pagrindinės maistinės medžiagos, vitaminai ir antioksidantai, iš maisto pašalinami toksiški komponentai ir maistas apsaugomas nuo gedimo.

Manoma, kad ši rūšis geriau prisitaiko prie streso veiksnių nei kiti Lactobacillus šeimos atstovai. Ji gerai panaudoja ir skaido įvairius anglies šaltinius, kad ir kur jie būtų prieinami, ir šis universalumas reiškia, kad šią rūšį galima rasti ir išskirti iš įvairių šaltinių, įskaitant seiles, žmogaus žarnyną, pieno produktus, augalines medžiagas ir silosą.

LACTOBACILLUS REUTERI

Reuteri yra gramteigiami, lazdelės formos, anaerobiniai mikroorganizmai, kurie negamina endosporų. Reuteri paprastai gamina anglies dioksidą, etanolį, acetatą ir pieno rūgštį fermentuojant gliukozę, be to, šios bakterijos ypač gerai gamina folatus ir vitaminą B12. Fermentuojant glicerolį ji taip pat gamina reuteriną. Reuterinas yra stiprus antimikrobinis preparatas, veikiantis tiek gramteigiamas, tiek gramneigiamas bakterijas, kuris padeda L. reuteri bakterijoms išgyventi, nes atbaido kitas jų aplinkos rūšis. Atrodo, kad jis toks veiksmingas antimikrobinis preparatas dėl to, kad slopina ribonukleotidų reduktazę – DNR sintezei svarbų fermentą, kuris atlieka esminį vaidmenį prokariotinių ir eukariotinių ląstelių bei virusų augimui ir dauginimuisi.

Todėl yra žinoma, kad Reuteri rūšis padeda slopinti kenksmingų bakterijų, grybelių ir pirmuonių augimą šeimininko organizme ir dėl šių savybių, manoma, kad tai yra perspektyvi terapija, padedanti palengvinti ar sumažinti tam tikrų ligų, susijusių su virškinamojo trakto, urogenitalinės sistemos ir burnos sveikata, skaičių.

LACTOBACILLUS RHAMNOSUS

Rhamnosus yra gramteigiamos, anaerobinės kilmės, lazdelės formos.

Rhamnosus egzistuoja žmogaus virškinimo sistemoje, tačiau taip pat yra ypač svarbios moterų intymiajai sveikatai, nes tam tikros Rhamnosus padermės kolonizuoja makštį.

LACTOBACILLUS SALIVARIUS

Pieno rūgšties sekrecijos būdu slopina ir naikina H. pylori audinių kultūrose.

LACTOBACILLUS PARACASEI

Paracasei paprastai yra lazdelių formos, gramteigiamos ir, be pieno rūgšties, gali gaminti ir kitus metabolitus, pavyzdžiui, etanolį (acto rūgštį) ir anglies dioksidą (CO2), priklausomai nuo sąlygų ir jiems prieinamų cukrų rūšių.

Paracasei geba prisitaikyti prie įvairių aplinkų. Jos natūraliai aptinkamos tiek žmonių, tiek gyvūnų žarnyne.

LACTOBACILLUS CASEI

Casei yra gramteigiamos, lazdelės formos, nesporuliuojančios (nesudarančios sporų), nejudrios, anaerobinės bakterijos. Kaip ir visos Lactobacillus, šios rūšies bakterijos, fermentuodamos cukrų žarnyne, gamina pieno rūgštį, kuri mažina jų aplinkos pH. Casei išsiskiria tuo, kad gali išgyventi esant įvairesniam pH lygiui ir temperatūrai, o tai reiškia, kad jos yra labiau prisitaikiusios ir gali išgyventi įvairiose vietose.

STREPTOCOCCUS THERMOPHILLUS

Ši rūšis yra gramteigiama ir yra dar vienas laktazę gaminantis probiotikas. Ji atspari rūgštims ir labiausiai žinoma dėl imuninės sistemos moduliacijos, nes skatina makrofagų gamybą ir stimuliuoja epitelio ląstelių regeneraciją, virškinimo sistemą ir konkuruoja su patogeninėmis bakterijomis. Ji gamina chemines antibiotikų medžiagas, apsaugančias nuo infekcijos. Dėl atsparumo skrandžio rūgščiai ir tulžiai jos gali veiksmingai kovoti su bakterijomis, kai pasiekia žarnyną.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais