The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kokius maisto papildus rinktis

Maisto papildai. Skysti, milteliai, kapsulės ar tabletės?

Maisto papildai būna įvairių formų – skysti, milteliai, kapsulės, tabletės. Kuri forma yra geresnė ir kuo jos skiriasi?

TABLETĖS

Tabletės yra įvairių dydžių ir formų, gali būti dengtos ir nedengtos, kramtomos ar pastilės. Pagrindinis dalykas į kurį reikia atsižvelgti renkantis tabletes – ką gaunate papildomai kartu su veikliaisiais ingredientais. Įprastai, kad išlaikyti tabletės formą naudojami įvairūs rišikliai, užpildai ir stabilizatoriai, vadinami pagalbinėmis medžiagomis. Tai gali būti įvairios žmogaus organizmui nereikalingos ir nenaudingos medžiagos – derva, želatina, cukrus, vaškas ir kt.

Kai kurios tabletės yra dengtos skrandžio sultims atsparia danga. Tokios tabletės yra naudingos, kai norima, kad tabletė suirtų žarnyne, o ne skrandyje ir tokiu būdu būtų išvengiama skrandžio sulčių ardomojo poveikio veikliajai medžiagai.

Kramtomos tabletės pirmiausiai yra sukramtomos ir tada nuryjamos. Tokios tabletės pradedamos absorbuoti dar burnoje, todėl jos pradeda veikti greičiau. Dažnai kramtomos tabletės gaminamos vaikams, nes įprastas tabletes jiems sunku nuryti.

KAPSULĖS

Kapsulės leidžia aprūpinti organizmą veikliosiomis medžiagomis nenaudojant jokių nereikalingų pagalbinių medžiagų. Pačios kapsulės gali būti pagamintos iš želatinos arba augalinių medžiagų (vegetariškos, aktualu vegetarams). Be to, kapsules lengviau nuryti ir jos gali būti pakankamai didelės, kad sutalpintų iki 950 mg veikliųjų medžiagų.

Įvairių apklausų metu nustatyta, kad žmonės mieliau renkasi kapsules nei tabletes. Kapsulės greitai aprūpina organizmą veikliosiomis medžiagomis ir manoma, kad jos mažiau dirgina skrandį.

MILTELIAI

Miltelius galima sumaišyti su vandeniu, sultimis ar kitais skysčiais – pasidaryti kokteilį ir išgerti. Jie ypač naudingi, kai veikliąją medžiagą reikia gerti ne mikrogramais, o gramais. Todėl baltymai, kolagenas, skaidulos, kreatinas ir kiti panašūs produktai dažnai būna miltelių formos.

Miltelių dozes kontroliuoja galutinis vartotojas, todėl reikia laikytis gamintojo rekomendacijų ir tinkamai jas matuoti, kad produktai būtų efektyvūs.

SKYSČIAI

Iš esmės skysti maisto papildai yra su skysčiais sumaišyti milteliai. Skystuosiuose koncentratuose gali būti vandens, glicerino ir lecitino. Be to, gamintojai dažnai prideda įvairių konservantų, dažiklių ir kvapiųjų medžiagų, kurios nėra pageidaujamos sveikatos gerinimui skirtuose produktuose (tačiau yra būtinos siekiant išlaikyti produkto kokybę). Konservantai gali būti natūralūs, pvz., greipfrutų sėklų ekstraktas, bet gali būti ir nenatūralūs, pvz., natrio benzoatas. Taip pat yra tikimybė, kad konservantai gali slopinti veikliąsias medžiagas, mažinti jų biologinį prieinamumą. Todėl visada skaitykite etiketes, kad įsitikintumėte jog gaunate tinkamą vertę už pinigus.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais