Prekių krepšelis

The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kas yra matcha

Kas yra matcha arbata?

Žalioji arbata jau seniai rekomenduojama kaip sveikatai palankus produktas. O pastaruoju metu vis labiau populiarėja išskirtinėmis savybėmis pasižyminti Japoniška žalioji  – matcha arbata. Štai ką turėtumėte žinoti apie šį gėrimą.

Žalioji arbata yra viena iš Camellia sinensis augalo arbatos formų. Tai tas pats augalas, kuris naudojamas kitų rūšių arbatai, pavyzdžiui juodai ar baltai. Žaliosios arbatos gamintojai nurenka arbatos lapus ir juos greitai kaitina. Tai padeda išvengti lapų oksidacijos ir rudumo. Priklausomai nuo arbatos rūšies, lapų apdorojimui naudojami skirtingi metodai, įskaitant garus, kaitinimą specialiose keptuvėse ar džiovinimą saulėje. Tada lapai susukami ir džiovinami, kad įgautų galutinę formą. Pamirkius lapus karštame vandenyje gaunama arbata.

KAS YRA MATCHA ARBATA?

Matcha arbata yra žaliosios arbatos rūšis. Gamintojai naudoja specialius auginimo ir perdirbimo būdus, kad Camellia sinensis lapus paverstų matcha. Arbatos augalai auginami pavėsyje paskutines kelias savaites prieš derliaus nuėmimą. Tai apsaugo augalus nuo saulės spindulių ir sulėtiną augimą, o arbatos lapeliai įgauna išskirtines savybes.

Gerdami Matcha suvartojate visus žaliosios arbatos lapus ir taip aprūpinate organizmą visomis maistinėmis medžiagomis, esančiomis arbatoje (amino rūgštimis, antioksidantais, vitaminais, mineralais ir skaidulomis). Įprastai verdamos arbatos atveju organizmas absorbuoja tik 10-20% šių komponentų (priklausomai nuo arbatos rūšies), nes dauguma jų netirpsta.

Po skynimo matcha lapeliai garinami, kad išsaugotų spalvą ir maistines medžiagas. Tada nuo lapų pašalinami stiebai ir jų gyslos, o patys lapai išdžiovinami. Džiovinti lapai sumalami į labai smulkius miltelius – tai ir yra matcha arbata. Ištirpinus miltelius karštame vandenyje gaunama arbata.

Matcha arbatos miteliai naudojami ne tik tradicinei arbatai, bet ir kokteiliams, desertams, gaminant įvairius patiekalus.

KUR AUGINAMA MATCHA ARBATA?

Originaliai matcha arbata kilusi iš Kinijos, tačiau ji yra japonų kultūros dalis jau daugiau nei 800 metų. Būtent japonai ištobulino Matcha auginimo procesą ir išgavo aukščiausią kokybę.

Kinijoje pagaminta matcha arbata yra gerokai pigesnė, tačiau ji nusileidžia japoniškai arbatai ne tik skonio savybėmis, bet ir maistinių medžiagų kiekiu.

MATCHA ARBATOS GAMYBOS PROCESAS

Visas procesas prasideda nuo augalo. Arbatos augalas auginamas ištisus metus, bet tarp kiekvieno derliaus sezono yra skirtumų.

Per metus galima nurinkti keturis derlius, tačiau kiekvienas skynimas po pirmojo yra prastesnės kokybės. Bėgant metams ir keičiantis oro sąlygoms augalas gamina mažiau maistinių medžiagų. Dėl to matomas skirtumas tarp pirmo ir net antro derliaus.

Geriausia matcha yra pirmo derliaus matcha. Paprastai pirmas derlius nurenkamas gegužės pradžioje, o iki tol augalą reikia prižiūrėti.

Matcha paruošimas prasideda likus kelioms savaitėms iki derliaus nuėmimo ir gali trukti iki 20-30 dienų, kai arbatos krūmai yra uždengiami, kad būtų išvengta tiesioginių saulės spindulių. Tai sulėtina augimą, skatina chlorofilo padidėjimą ir amino rūgščių, ypač l-teanino gamybą.

Atėjus laikui nuskinamos viršutinės arbatmedžio dalys. Lapai beveik visada skinami rankomis, nes reikia geros akies norint atrinkti matcha arbatai tinkančius lapus. Tai lemia santykinai mažą derlingumą, todėl, kad dažnu atveju kiekvieno derliaus metu nuo augalo reikia nuskinti tik kelis lapus. Palyginimui, ruošiant įprastą arbatą nuskinami beveik visi lapai.

Ne visi lapai yra pakankamai geri Matchai, o tai reiškia, kad kai kurie nuskinti lapai nenaudojami Matchai. Vietoje to, jie parduodami kaip kita aukštos kokybės arbata.

LAPAI APDOROJAMI, KAD TAPTŲ TENCHA

Nuskynus lapus jie garinami, kad išsaugotų spalvą ir išvengtų oksidacijos. Garinimas, priešingai nei apdorojimas keptuvėje, padeda išsaugoti skonį ir maistines medžiagas.

Garinimas matchai yra esminis žingsnis. Po garinimo lapams leidžiama šiek tiek atvėsti ir išdžiūti. Sekančiame etape lapai gali likti sveiki ir tapti Tencha, o vėliau Gyokuro arba pereiti prie kito apdorojimo etapo ir tapti matcha.

Norint gauti matcha, sekantis žingsnis po džiovinimo yra labai atsargiai pašalinti visas arbatos lapų gyslas ir stiebus. Tai užima daug laiko, tačiau būtina, norinti pasiekti matcha kokybę.

TENCHA LĖTAI SUMALAMA Į MATCHA

Paruošus Tencha lapelius (pašalinus visas gyslas ir stiebus), jie susmulkinami į mažesnius gabalėlius ir vėliau labai lėtai ir kruopščiai sumalami.

Aukščiausios kokybės matcha malama granito akmeniu. Malant akmenys gali įkaisti, todėl malūnas turi veikti labai lėtai. Jei arbata malimo metu būtų veikiama karščio, jos skonis pasikeistų. Maždaug 30 gramų matcha miltelių sumalimas gali užtrukti apie valandą.

Matcha milteliai yra jautrūs aplinkos poveikiui, todėl juos reikia laikyti sausoje, vėsioje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir bet kokios drėgmės, nes ji gali greitai prarasti skonį ir maistines medžiagas.

Po sumalimo matcha milteliai yra supakuojami. Produktas paruoštas vartojimui.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais