The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kas yra holistinė medicina?

Kas yra holistinė medicina?

Holistinė medicina – tai gydymo forma, kurioje atsižvelgiama į visą asmenį – kūną, protą, dvasią ir emocijas – ieškant optimalios sveikatos ir gerovės. Remiantis holistinės medicinos filosofija, optimalią sveikatą – pagrindinį holistinės medicinos praktikos tikslą – galima užtikrinti, pasiekus tinkamą gyvenimo pusiausvyrą.

Holistinės medicinos specialistai tiki, kad visą žmogų sudaro viena nuo kitos priklausomos dalys, ir jei viena dalis neveikia tinkamai, tai paveikia visas kitas dalis. Taigi, jei žmonių gyvenime yra disbalansas (fizinis, emocinis ar dvasinis), tai gali neigiamai paveikti jų bendrą sveikatą.

Holistinės medicinos gydytojas pacientui gydyti gali naudoti visas sveikatos priežiūros formas – nuo įprastinių vaistų iki alternatyvių gydymo būdų. Pavyzdžiui, kai asmuo, kenčiantis nuo migreninių galvos skausmų, apsilanko pas holistinį gydytoją, užuot išėjus tik su vaistais, gydytojas greičiausiai išnagrinės visus galimus veiksnius, galinčius sukelti asmens galvos skausmus, pavyzdžiui, kitas sveikatos problemas, mitybos ir miego įpročius, stresą ir asmenines problemas, taip pat mėgstamas dvasines praktikas. Gydymo plane gali būti numatyti ne tik vaistai simptomams malšinti, bet ir gyvenimo būdo pakeitimai, padėsiantys išvengti galvos skausmų pasikartojimo.

HOLISTINĖS MEDICINOS PRINCIPAI

Holistinė medicina taip pat grindžiama įsitikinimu, kad besąlygiška meilė ir parama yra galingiausias gydytojas, o žmogus galiausiai pats yra atsakingas už savo sveikatą ir gerovę. Kiti holistinės medicinos principai:

  • Visi žmonės turi įgimtų gydomųjų galių.
  • Pacientas yra asmuo, o ne liga.
  • Gydymas vyksta komandiniu principu, kuriame dalyvauja pacientas ir gydytojas, ir nagrinėjamos visos asmens gyvenimo sritys, taikant įvairias sveikatos priežiūros praktikas.
  • Gydymas apima būklės priežasties pašalinimą, o ne tik simptomų palengvinimą.

HOLISTINĖ MEDICINA: GYDYMO BŪDAI

Holistinės medicinos specialistai naudoja įvairius gydymo metodus, kad padėtų savo pacientams prisiimti atsakomybę už savo gerovę ir pasiekti optimalią sveikatą. Priklausomai nuo gydytojo kvalifikacijos, jie gali būti tokie:

  • Pacientų švietimas apie gyvenimo būdo pokyčius ir savipriežiūrą, kad būtų skatinama gera savijauta. Tai gali būti mityba, fiziniai pratimai, psichoterapija, santykių ir dvasinės konsultacijos ir kt.
  • Papildoma ir alternatyvi terapija, pavyzdžiui, akupunktūra, chiropraktika, homeopatija, masažo terapija, natūropatija ir kt.
  • Vakarietiški vaistai ir chirurginės procedūros.

Į KĄ REIKĖTŲ ATSIŽVELGTI RENKANTIS HOLISTINĖS MEDICINOS PASLAUGŲ TEIKĖJĄ

Holistinės medicinos paslaugų teikėjai gali būti gydytojai, osteopatijos gydytojai, natūropatai, chiropraktikai ir homeopatai.

Toliau pateikiame keletą patarimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis holistinės medicinos paslaugų teikėją:

Nesikreipkite į bet ką. Kaip ir visų specialistų atveju, yra gerai savo darbą atliekančių specialistų ir ne tokių gerų. Prieš rinkdamiesi holistinės medicinos gydytoją, gaukite rekomendaciją iš žmogaus, kuriuo pasitikite, arba kreipkitės į patikimą sveikatos organizaciją ir paprašykite rekomendacijos.

Atlikite namų darbus. Rinkdamiesi holistinės medicinos gydytoją, kuo daugiau sužinokite apie to asmens išsilavinimą, patirtį, specialybę, ryšius su profesinėmis organizacijomis ir ligoninėmis. Ar jie yra sertifikuoti holistinės medicinos srityje patikimoje medicinos komisijoje? Taip pat atsižvelkite į gydytojo gydymo filosofiją. Ar ji panaši į jūsų pačių pažiūras?

Kaip jūs jaučiatės? Apsvarstykite, kaip gerai jaučiatės su paslaugų teikėju. Ar jie leidžia jums jaustis ramiai? Ar paslaugų teikėjas gerbia jūsų rūpesčius ir įsitikinimus? Nepamirškite, kad holistinė medicina – tai komandinis požiūris, apimantis jus ir paslaugų teikėją, todėl įsitikinkite, kad jaučiatės patogiai, kad jus gerbia ir kad tai yra žmogus, su kuriuo norėtumėte dirbti.

Susitikimo laikas. Pasirinkite paslaugų teikėją, kuris skirs jums pakankamai laiko, kad galėtų visapusiškai suprasti jūsų poreikius.

Ar užduodami tinkami klausimai? Kad galėtų suprasti jus kaip visą asmenį, o ne tik ligą, turite būti pasirengę atsakyti į daugybę klausimų, įskaitant klausimus apie mitybą, fizinį aktyvumą, miego įpročius, emocinę savijautą, religinius įsitikinimus ir praktiką, artimus santykius ir kt.

Gydymo galimybės. Ar nustatant gydymo būdą, sveikatingumo planas neapsiriboja vien tabletėmis? Įsitikinkite, kad specialistas išnagrinėja visus gyvenimo būdo veiksnius kartu su medicininiais veiksniais, kurie gali turėti įtakos jūsų ligai.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais