The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Spanguolės

Kas yra D manozė?

D-manozė yra natūralios kilmės cukraus rūšis. Šiuo metu atliekami tyrimai, susiję su jos naudojimu, tarp kurių gali būti ir šlapimo takų infekcijų (ŠTI) gydymas bei prevencija.

Šiame straipsnyje apžvelgiama, kas yra D-manozė ir kaip ji gali sąveikauti su šlapimo takų infekcijomis.

KAS YRA D-MANOZĖ?

D-manozė yra tam tikros rūšies cukrus, kuris, kai kurių žmonių manymu, gali padėti gydyti šlapimo takų infekcijas.

Ji gali veikti taip, kad dėl jos šlapimo takų infekcijas sukeliančioms bakterijoms sunkiau prisitvirtinti prie šlapimo takų sienelių.

D-manozės nedideliais kiekiais yra šiuose produktuose:

 • spanguolėse
 • persikuose
 • obuoliuose
 • manguose
 • sojų pupelėse
 • žemės riešutuose
 • alavijuose
 • jūros dumbliuose

Istoriškai žmonės D-manozę naudojo gyvūnų šlapimo takų infekcijoms gydyti. Dabar mokslininkai domisi, ar ji taip pat galėtų gydyti ir užkirsti kelią ŠTI žmonėms.

2017 m. atlikto tyrimo duomenimis, pasikartojančiomis ŠTI sergančios moterys paprastai 6-12 mėnesių po užsikrėtimo gauna mažas antibiotikų dozes. Nors tyrimais įrodyta, kad tai veiksminga, yra rizika, kad ilgalaikis antibiotikų vartojimas didina tikimybę, jog bakterijos taps atsparios antibiotikams.

Dėl šios priežasties mokslininkai bando sukurti ne antibiotikus įprastoms bakterinėms infekcijoms, tokioms kaip ŠTI, gydyti. D-manozė gali būti vienas iš galimų gydymo būdų.

ŠTI susergama, kai bakterijos užkrečia žmogaus šlapimo takus, apimančius inkstus, šlapimo pūslę ir šlaplę.

Moterų sveikatos biuro duomenimis, dažniausiai ŠTI pasireiškia šlapimo pūslėje. Ši ŠTI kartais vadinama cistitu. ŠTI dažniau serga moterys nei vyrai.

ŠTI gali sukelti šiuos simptomus:

 • skausmas šlapinantis
 • dažnas noras šlapintis
 • nuovargio, drebėjimo ar sumišimo jausmas (ypač vyresnio amžiaus žmonėms)
 • drumstas arba nemalonaus kvapo šlapimas

Dažnai pasitaiko, kad ŠTI kartojasi: 40 proc. moterų per 6 mėnesius nuo ankstesnio ŠTI suserga dar vienu ŠTI.

Herbavel D-manozė

D-Manozė, 90 kapsulių

 • Šlapimo takams
 • 500 mg D-manozės kiekvienoje kapsulėje
 • Pakuotėje yra 90 kapsulių
 • Tinka vegetarams ir veganams

D-MANOZĖ ŠLAPIMO TAKŲ INFEKCIJOMS

E.coli bakterijos sukelia 90 proc. šlapimo takų infekcijų. Patekusios į šlapimo takus, šios bakterijos prisitvirtina prie ląstelių, auga ir sukelia infekciją. Mokslininkai mano, kad D-manozė gali padėti gydyti ŠTI arba užkirsti jai kelią, nes neleidžia šioms bakterijoms prisitvirtinti.

Nors šiuo metu tyrimų nėra itin daug, tačiau vis daugiau tyrimų rodo, kad D-manozė gali būti svarbi gydant aktyvias šlapimo takų infekcijas ir užkertant joms kelią ateityje.

2013 m. atliktame tyrime D-manozė buvo vertinama 308 moterims, kurios dažnai sirgo ŠTI. Per 6 mėnesius D-manozė veikė maždaug taip pat gerai, kaip antibiotikas nitrofurantoinas, apsaugodamas nuo ŠTI.

2014 m. atlikto tyrimo metu D-manozė buvo lyginama su antibiotiku trimetoprimu / sulfametoksazolu, skirtu dažnų ŠTI gydymui ir profilaktikai 60 moterų. D-manozė sumažino ŠTI simptomus aktyviąja infekcija sergančioms moterims. Ji taip pat buvo veiksmingesnė už antibiotiką papildomų infekcijų profilaktikai. Tačiau tyrimo dalyviai žinojo, ar vartoja D-manozę, ar ne. Šis žinojimas galėjo turėti įtakos jų suvokimui, kiek ji veiksminga.

2016 m. atliktame tyrime D-manozės poveikis buvo tiriamas 43 moterims, sergančioms aktyvia ŠTI. Tyrimo pabaigoje daugumos moterų simptomai pagerėjo.

Jungtinės Karalystės Nacionalinis sveikatos tyrimų institutas finansavo D-manozės ir pasikartojančių ŠTI ryšio tyrimus. Planuota, kad tyrime dalyvaus 508 moterys, iš kurių pusė gaus D-manozės papildų, o kita pusė – placebo. Tyrimą planuota pabaigti 2021 metais, tačiau 2022 m. rugsėjo mėnesį jo rezultatai dar niekur nėra skelbiami.

APIBENDRINIMAS

Pagal šiuo metu turimus duomenis atrodo, kad D-manozė gali būti potenciali ŠTI gydymo priemonė. Tačiau tai liudijantys moksliniai tyrimai dar labai nauji. Šiems pirminiams rezultatams patvirtinti būtini didesni ir išsamesni tyrimai.

Vakarų Europoje, pvz., Jungtinėje Karalystėje D-manozė yra labai populiarus ir plačiai vartojamas maisto papildas šlapimo takų infekcijų prevencijai.

Daugybė žmonių dalinasi savo asmenine patirtimi ir teigia, kad produktas turi teigiamą poveikį.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais