The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Betainas

Kas yra betainas?

Betainas natūraliai randamas organizme. Betaino hidrochloridas yra žmogaus sukurta betaino forma, naudojama kaip druskos rūgšties šaltinis.

Betaino hidrochloridas yra chlorido-druskos papildas, kuris padeda virškinti. Padeda įsisavinti vitaminą B12, geležį, kalcį ir baltymus. Jis neleidžia žarnyne vešėti bakterijoms ir grybeliams, taip pat apsaugo skrandį nuo per burną patenkančių ligų sukėlėjų.

Betaino hidrochloridas yra kristalinis alkoholis, gaunamas iš burokėlių. Jis paprastai vartojamas rūgšties kiekiui skrandyje didinti. Tai organinis junginys. Žmonėms, kenčiantiems nuo skrandžio veiklos sutrikimų ar nepakankamos skrandžio rūgšties gamybos, betaino hidrochloridas gali būti naudingas.

Žmonės, kuriems trūksta skrandžio rūgšties, labiau linkę į bakterines ir žarnyno infekcijas, kuriose taip pat padaugėja blogųjų mikroorganizmų. Betaino hidrochloridas padeda skaidyti riebalus ir baltymus, todėl padeda detoksikacijos procese. Jis taip pat padeda įsisavinti maistą, kalcį, geležį, baltymus ir vitaminą B12.

VEIKIMO MECHANIZMAS

Betaino hidrochloridas virškinamajame trakte patenka į enterocitus. Betainas čia išskiriamas ir metabolizuojamas kepenyse, kai šie enterocitai cirkuliuoja kepenyse. Šarminėje plonosios žarnos aplinkoje betaino hidrochloridas virsta betainu.

Geriausi betaino šaltiniai yra šie:

 • Kviečių sėlenos
 • Burokėliai
 • Kvinoja
 • Špinatai
 • Rugių grūdai
 • Saldžiosios bulvės
 • Veršiena
 • Jautiena
 • Kalakutienos krūtinėlė
Betaino hidrochloridas

Betaino hidrochloridas, 120 kapsulių

 • 480 mg betaino hidrochlorido vienoje kapsulėje
 • Didelė pakuotė – 120 kapsulių
 • Tinka vegetarams ir veganams

BETAINO NAUDA

Betainas naudingas žmonėms, kurių mityba yra prasta, kurie ilgą laiką patiria bendrą stresą ir dehidrataciją.

Jis laikomas veiksmingai virškinimą gerinančia priemone. Nustatyta, kad moterims prieš menopauzę ir vyresnio amžiaus žmonėms betainas palaiko virškinimą.

Padeda subalansuoti homocisteino kiekį.

Žmonėms, kuriems trūksta skrandžio rūgšties arba trūksta fermentų, paprastai patariama vartoti betaino, nes jis padeda virškinti riebalus ir baltymus. Žmonėms senstant fermentų kiekis organizme taip pat pamažu mažėja. Be to, pailgėja laikas, per kurį maistinės medžiagos įsisavinamos organizme. Kadangi trūksta maistinių medžiagų, tai gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, gastritą, astmą, Candida infekcijas, reumatoidinį artritą ir aterosklerozę. Organizmas taip pat linkęs į parazitines ir bakterines infekcijas. Žmonės, sergantys akne, mielių infekcijomis, tulžies pūslės akmenlige ir tam tikromis alergijomis, taip pat negamina pakankamai skrandžio rūgšties. Vadinasi, jiems gali būti naudingi betaino papildai. Betainas taip pat apsaugo skrandį nuo kenksmingų bakterijų ir palaiko pH virškinamajame trakte.

Su amžiumi mažėja ir žmogaus gebėjimas išskirti virškinimo fermentus. Tai lemia mažą betaino hidrochlorido kiekį ir mažą fermentinį aktyvumą. Virškinimas tampa vangus, maistinės medžiagos blogai įsisavinamos, o organizmas nesugeba pašalinti atliekų. Atliekos užsilaiko sistemoje, todėl gali susidaryti toksinų perteklius ir sudirgti audiniai. Žmonės, susiduriantys su šiomis problemomis pastebėjo, kad jiems padeda betaino hidrochlorido vartojimas prieš valgį.

BETAINO VARTOJIMAS

Daugeliui žmonių geriausią naudą duoda nuo 480 mg iki 2000 mg betaino per dieną. Iki šiol optimali rekomenduojama paros dozė dar nenustatyta.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais