The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kas yra Ajurveda

Kas yra Ajurveda?

Ajurvedos medicina (sutrumpintai – Ajurveda) yra viena seniausių pasaulyje holistinių gydymo sistemų. Ji buvo sukurta daugiau kaip prieš 3000 metų Indijoje.

Ajurveda pagrįsta tikėjimu, kad sveikata ir gera savijauta priklauso nuo subtilios proto, kūno ir dvasios pusiausvyros. Pagrindinis jos tikslas – skatinti gerą sveikatą, o ne kovoti su ligomis. Tačiau gydymas gali būti skirtas konkrečioms sveikatos problemoms spręsti.

AJURVEDA IR GYVYBINĖ ENERGIJA

Alternatyviosios medicinos terapijos studentai tiki, kad viskas visatoje – gyvas ar miręs – yra susiję. Jei jūsų protas, kūnas ir dvasia yra darnoje su visata, jūsų sveikata yra gera. Kai kas nors sutrikdo šią pusiausvyrą, jūs susergate. Šią pusiausvyrą gali sutrikdyti genetiniai arba įgimti defektai, traumos, klimato ir sezonų kaita, amžius ir emocijos.

Ajurvedą praktikuojantys žmonės tiki, kad kiekvienas žmogus yra sudarytas iš penkių pagrindinių visatoje esančių elementų: erdvės, oro, ugnies, vandens ir žemės.

Šie elementai žmogaus kūne susijungia į tris gyvybines jėgas arba energijas, vadinamas došomis. Jos valdo, kaip veikia jūsų kūnas. Tai Vata doša (erdvė ir oras), Pitta doša (ugnis ir vanduo) ir Kapha doša (vanduo ir žemė).

Kiekvienas žmogus paveldi unikalų trijų došų derinį. Tačiau paprastai viena iš jų būna stipresnė už kitas. Kiekviena iš jų valdo skirtingas kūno funkcijas. Manoma, kad tikimybė susirgti – ir sveikatos sutrikimai – yra susiję su došų pusiausvyra.

VATA DOŠA

Ajurvedos praktikai tiki, kad tai yra galingiausia iš visų trijų došų. Ji valdo labai svarbias kūno funkcijas, pavyzdžiui, kaip dalijasi ląstelės. Ji taip pat valdo jūsų protą, kvėpavimą, kraujotaką, širdies veiklą ir gebėjimą atsikratyti atliekų per žarnyną. Ją gali sutrikdyti tokie dalykai kaip per ankstyvas (dažnas) valgymas po valgio, baimė, sielvartas ir per vėlus ėjimas miegoti.

Jeigu vata doša yra pagrindinė jūsų gyvybinė jėga, manoma, kad dažniau sergate tokiomis ligomis kaip nerimas, astma, širdies ligos, odos problemos ir reumatoidinis artritas.

PITTA DOŠA

Ši energija kontroliuoja virškinimą, medžiagų apykaitą (kaip gerai suskaidomas maistas) ir tam tikrus hormonus, susijusius su apetitu.

Ją gali sutrikdyti rūgštus ar aštrus maistas ir per ilgas buvimas saulėje.

Manoma, kad jei tai yra pagrindinė jūsų gyvybinė jėga, dažniau sergate tokiomis ligomis kaip Krono liga, širdies ligos, aukštas kraujospūdis ir infekcijos.

KAPHA DOŠA

Ši gyvybinė jėga kontroliuoja raumenų augimą, kūno tvirtumą ir stabilumą, svorį ir imuninę sistemą.

Ją galite sutrikdyti miegodami dienos metu, valgydami per daug saldžių maisto produktų ir valgydami ar gerdami produktus, kuriuose yra per daug druskos ar vandens.

Jei tai pagrindinė jūsų gyvybinė jėga, praktikai mano, kad jums gali išsivystyti astma ir kiti kvėpavimo sutrikimai, vėžys, diabetas, pykinimas po valgio ir nutukimas.

AJURVEDINIS GYDYMAS

Ajurvedos gydytojas sudarys specialiai jums skirtą gydymo planą. Jis atsižvelgs į jūsų unikalią fizinę ir emocinę sandarą, pirminę gyvybinę jėgą ir visų šių trijų elementų pusiausvyrą.

Gydymo tikslas – išvalyti organizmą nuo nesuvirškinto maisto, kuris gali užsilaikyti organizme ir sukelti ligas. Valymo procesas, vadinamas pančakarma, skirtas sumažinti simptomus ir atkurti harmoniją bei pusiausvyrą.

Kad tai pasiektų, ajurvedos gydytojas gali naudoti kraujo valymą, masažą, medicininius aliejus, vaistažoles ir klizmas arba vidurius laisvinančius vaistus.

AR TAI VEIKIA?

Visada pasitarkite su gydytoju prieš išbandydami Ajurvedą ar bet kokį kitą alternatyvų gydymą.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais