The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kanapių baltymai

Kanapių baltymai

Nors visą šlovę gauna išrūgų baltymai, kanapių baltymai yra dėmesio verta alternatyva. Tai aukštos kokybės visaverčių baltymų šaltinis, kuris tinka besilaikantiems įvairių mitybos planų ir yra puikus pasirinkimas siekiantiems į savo racioną įtraukti daugiau baltymų.

Jei vis dar manote, kad kanapės yra uždrausta medžiaga, atėjo laikas atrasti būdus, kuo šis augalas gali būti naudingas siekiantiems legalių tikslų.

KAS YRA KANAPIŲ BALTYMAI?

Kanapės priklauso Cannabis sativa rūšiai, kuri taip pat apima ir marihuaną, tačiau reikia suprasti, kad tai yra du skirtingi augalai. Kanapės yra augalas, kuris jau tūkstančius metų auginamas įvairiems medicinos ir pramonės tikslams. Kanapių pluošto gali būti dedama į popierių, drabužius, mikroorganizmų skaidomą plastiką, dažus, biokurą, maistą ir daugybę kitų produktų.

Kad pagaminti kanapių baltymus, iš kanapų sėklų esktrahuojamas aliejus, o likusios sėklos perdirbamos į miltelius. Įprastai 30 g kanapių baltymų miltelių porcijoje yra 12-14 gramų baltymų.

Šie baltymai yra vienas iš retų augalinių produktų, kuriuose pakankamais kiekiais yra visų esminių amino rūgščių, todėl tai yra pilnavertis baltymų šaltinis. Jie taip pat gausūs omega 3 riebiųjų rūgščių, juose yra svarbių vitaminų ir mineralų, tokių kaip geležis, cinkas ir magnis.

SKAIDULOS IR GERIEJI RIEBALAI

Be baltymų, kanapių sudėtyje taip pat yra ir kitų žmogaus sveikatai naudingų medžiagų.

SKAIDULOS

Kanapėse yra abiejų rūšių – ir tirpių, ir netirpių skaidulų. Tirpios kanapių baltymuose esančios skaidulos yra naudingų virškinimo bakterijų šaltinis. Netirpios skaidulos padeda organizmui pernešti atliekas per žarnyną.

Skaidulos taip pat užpildo skrandį, todėl kanapių baltymai yra puikus maisto pakaitalas (meal replacement). Šiuo atžvilgiu tai geresnis pasirinkimas nei išrūgų baltymai, kuriuose beveik nėra skaidulų.

GERIEJI RIEBALAI

Kiekvienoje kanapių porcijoje įprastai yra trys gramai riebalų, kuriuose yra omega 3 ir omega 6 riebiųjų rūgščių, kurios, kaip nustatyta tyrimais – palaiko širdies sveikatą. Kanapių baltymai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie dėl įvairių priežasčių nevalgo žuvies ir dėl to apriboja savo galimybes gauti pakankamą omega 3 riebiųjų rūgščių kiekį.

KANAPIŲ BALTYMŲ NAUDA SVEIKATAI

Nepriklausomai nuo jūsų gyvenimo būdo, iš kanapių baltymų galite gauti daug naudos. Todėl tai puikus pasirinkimas kiekvienam.

  • Širdies sveikata. Kanapių sėklose Omega 3 ir Omega 6 yra idealiu santykiu – 3:1. Įvairiais tyrimais įrodyta, kad Omega riebiosios rūgštys yra naudingos širdies ir kraujagyslių sistemai;
  • Žarnyno valymas. Kanapių baltymuose yra abiejų rūšių – tirpių ir netirpių skaidulų. Skaidulos valo žarnyną, mažina vidurių užkietėjimą ir toksinų kiekį organizme. Kai kurie tyrimai netgi rodo, kad skaidulos gali būti naudingos siekiant išvengti kolorektalinio vėžio vystymosi;
  • Potraukis cukrui. Didelis kokybiškų maistinių medžiagų kiekis kanapių baltymuose yra puikus sąjungininkas kovojant su potraukiu saldumynams. Baltymuose yra sveikų skaidulų, kurios padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Kai palaikoma reguliari gliukozės koncentracija kraujyje – mažiau tikėtina, kad susidursite su sunkiai valdomu potraukiu saldumynams;
  • Imuninė sistema. Kanapių baltymų vartojimas gali sustiprinti imuninę sistemą. Kanapių sėklose yra augalinių baltymų edestino ir albumino. Šie baltymai atsakingi už fermentines funkcijas kraujo plazmoje ir antikūnų formavimą, todėl jie yra svarbūs stipriai imuninei funkcijai palaikyti.
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais