The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Virusas

Kaip sustiprinti imuninę sistemą?

Imuninė sistema – tai sudėtingas ląstelių, organų ir audinių tinklas veikiantis kartu, kad apsaugotų organizmą nuo infekcijų. Nors genetika vaidina tam tikrą vaidmenį, iš mokslinių tyrimų su dvyniais žinome, kad imuninės sistemos stiprumą daugiausiai lemia nepaveldimi veiksniai. Bakterijos, su kuriomis susiduriame, taip pat tokie gyvenimo būdo veiksniai kaip miegas, stresas, mityba ir fizinis aktyvumas – visa tai turi didelę įtaką mūsų imuniniam atsakui.

Pagrindiniai veiksniai, padedantys palaikyti imuninę sistemą stiprią.

SUMAŽINKITE STRESĄ

Yra žinoma, kad stresas gali padaryti žmones imlesnius kvėpavimo takų ligoms.

Eilėje mokslinių tyrimų, kurie buvo atlikti per daugiau nei 20 metų Carnegie Mellon universitete, savanoriai buvo paveikti peršalimo viruso (naudojant nosies lašus), o vėliau stebimi karantine. Tyrėjai nustatė, kad žmonėms, kurie savo gyvenime susidurdavo su mažesniu stresu, rečiau pasireikšdavo peršalimo simptomai. Kita Ohio State universiteto tyrimų serija nustatė, kad vedybiniai konfliktai ypatingai apkrauna imuninę sistemą. Tyrimų serijoje tyrėjai padarė nedideles žaizdas ant savanorių rankų, o po to paprašė porų aptarti malonias ir stresines situacijas. Kai poros ginčydavosi, tiriamųjų žaizdos gydavo vidutiniškai diena ilgiau, nei po sesijų, kuriose poros aptardavo malonius dalykus. Tarp porų, kurios pasižymėjo itin dideliu priešiškumu – žaizdos gydavo vidutiniškai dvejomis dienomis ilgiau, nei pozityviais atvejais.

Tyrimai įrodo, kad kai nepatiriame streso – organizmui geriau sekasi kovoti su ligomis ir žaizdomis. Todėl tokie streso valdymo metodai kaip meditacija ar kontroliuojamas kvėpavimas ir pan. yra naudingi siekiantiems palaikyti stiprią imuninę sistemą.

PAGERINKITE MIEGO ĮPROČIUS

Vieno tyrimo metu mokslininkai surinko 164 vyrus ir moteris, kurie sutiko būti apkrėsti peršalimo virusu. Susirgo ne visi. Tačiau tyrėjai nustatė, kad žmonės, kurie reguliariai miegodavo mažiau nei šešias valandas per naktį – peršaldavo 4,2 karto dažniau lyginant su tais, kurie miegodavo daugiau kaip septynias valandas.  Rizika buvo dar didesnė žmonėms, kurie miegojo mažiau nei penkias valandas per naktį.

Daroma išvada, kad dėmesys geresniems miego įpročiams yra geras būdas sustiprinti imuninę sistemą. Specialistai rekomenduoja miegoti bent 6-7 valandas per naktį bei įprasti gultis ir keltis vienodu laiku. Taip pat rekomenduoja vengti ekranų, naktinio valgymo ir mankštos prieš pat miegą.

NEVARTOKITE PER DAUG ALKOHOLIO

Įvairūs tyrimai nustatė ryšį tarp per didelio alkoholio vartojimo ir imuninės sistemos funkcijos. Žmonės, kurie nesaikingai vartoja alkoholį yra imlesni kvėpavimo takų ligoms ir plaučių uždegimui, lėčiau atsigauna po infekcijų ir jiems lėčiau gija žaizdos. Per didelis alkoholio kiekis gali pakenkti plaučiams ir gleivinės imuninei sistemai, kuri yra atsakinga už organizmo gebėjimą atpažinti patogenus ir kovoti su infekcijomis. Ir ne tik chroniškas alkoholizmas daro žalą. Epizodinės išgertuvės taip pat gali turėti neigiamos įtakos imuninei sistemai.

Taurė vyno ar bokalas alaus didelės žalos nepadarys. Tačiau venkite gerti per daug.

KOKYBIŠKAI MAITINKITĖS IR REGULIARIAI MANKŠTINKITĖS

Sveika mityba ir reguliari mankšta yra labai svarbi siekiant palaikyti stiprią imuninę sistemą. Daugiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais