The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Padėti žarnynui

Kaip „Livaux“ gali padėti jūsų žarnynui per F. Prau ir butiratą

Mūsų žarnyno mikrobiome yra pagrindinių bakterijų, kurios, kaip nustatyta, yra labai svarbios mūsų sveikatai. Viena iš jų – Faecalibacterium prausnitzii, vadinama F. prau.

F. prau yra viena iš gausiausių sveiko žmogaus žarnyno bakterijų, sudaranti iki 15 % visos fekalinės mikrobiotos.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mums itin svarbi F. prau, yra ta, kad ji yra pagrindinė butiratų gamintoja. Butiratas yra trumposios grandinės riebalų rūgštis (angl. short-chain fatty acid, SCFA), kuri atlieka svarbų vaidmenį žarnyno fiziologijoje ir mūsų sveikatai. Viena svarbiausių jos funkcijų – aprūpinti energija storosios žarnos ląsteles.

STOROSIOS ŽARNOS LĄSTELĖS NAUDOJA KITOKĮ ENERGIJOS ŠALTINĮ NEI KITOS ŽMOGAUS LĄSTELĖS

Ląstelės, dengiančios gaubtinės žarnos paviršių, t. y. gaubtinės žarnos epitelis, vadinamos kolonocitais. Storosios žarnos epitelis atlieka dvi pagrindines funkcijas: pasisavina maistines ir kitas naudingas medžiagas ir neleidžia patekti kenksmingoms medžiagoms.

Visoms mūsų kūno ląstelėms veikti ir augti reikia energijos. Dauguma mūsų ląstelių energiją gamina naudodamos gliukozę (cukrų) arba ketoninius kūnus. Tačiau kolonocitai kaip pagrindinį energijos šaltinį naudoja butiratą.

Butiratą gamina specializuotos žarnyno bakterijos, pavyzdžiui, F. prau, kurios fermentuoja (maitinasi) maistinėmis skaidulomis. Daugiausia butiratą gaminančių bakterijų yra storosios žarnos pradžioje (proksimalinėje dalyje), arčiausiai plonosios žarnos, todėl čia butirato koncentracija yra didelė. Šis butiratas keliauja per likusią storosios žarnos dalį distalinio galo link ir maitina kolonocitus.

Kolonocitai butiratą metabolizuoja savo mitochondrijose – specializuotose organelėse (mažyčiuose organuose), kurios yra mūsų ląstelių jėgainės. Kai yra pakankamai butiratų, kolonocitai juos naudoja proliferacijai (augimui) ir diferenciacijai (ląstelių tipo pasikeitimui) palaikyti.

Kai kurios ląstelės išauga į specializuotas epitelio ląsteles, vadinamąsias taurelės ląsteles, pavadintas dėl savo formos. Šios taurelių ląstelės gamina muciną – pagrindinę struktūrinę gleivių, kuriomis padengtos žarnos, sudedamąją dalį. Žarnyno gleivių sluoksnis yra pirmoji gynybos linija nuo patogenų, toksinų ir kitų svetimkūnių. Jei nėra gleivių, žarnynas, įskaitant trilijonus jame gyvenančių mikrobų, gali susidurti su kolonocitais ir potencialiai mums pakenkti.

Herbavel Probiotic 30

Probiotic 30 (22.5 mlrd.), 60 kapsulių

  • 30 moksliškai pagrįstų gerųjų bakterijų padermių
  • 22.5 milijardai gerųjų bakterijų vienoje kapsulėje
  • Su klinikiniais tyrimais patvirtintais LIVAUX® prebiotikais
  • Padidina itin svarbių Faecalibacterium prausnitzii (F. prau) bakterijų kiekį žarnyne

SVEIKAS STOROSIOS ŽARNOS LĄSTELIŲ ATSINAUJINIMAS MAŽINA POLIPŲ SUSIDARYMO RIZIKĄ

Kai butiratų yra daugiau nei reikia ląstelėms, jų perteklius susikaupia ląstelių branduoliuose ir lemia programuotą ląstelių mirtį, vadinamą apoptoze. Tuomet ląstelės atsiskiria į gleivių sluoksnį gaubtinėje žarnoje ir yra nunešamos toliau. Apskritai šis procesas visiškai atnaujina storosios žarnos epitelį, o jo apykaita trunka maždaug 4-6 dienas. Ši užprogramuota ląstelių mirtis ir atsinaujinimas padeda išvengti genetinių mutacijų kaupimosi, dėl kurių gali susidaryti polipai ir vėžiniai navikai, jei jie nekontroliuojami.

Kai nėra butiratų, storosios žarnos ląstelės patiria autofagiją, t. y. savo baltymų skaidymo procesą, kurio metu gaunama energija. Tyrimai parodė, kad pelės be mikrobų, t. y. pelės, gimusios sterilioje aplinkoje, kurioje nėra jokių bakterijų, net žarnyno bakterijų, turi prastai išsivysčiusią storosios žarnos ertmę, o kolonocitai maitinasi tik autofagija. Maitinant jas tributirinu – dietine butirato forma – jų kolonocitai atsistato. Pridėjus butiratą gaminančių bakterijų ir maistinių skaidulų, reikalingų šioms bakterijoms gaminti butiratą, taip pat atkuriami kolonocitai.

SUTEIKITE ENERGIJOS SAVO ŽARNYNUI SU „LIVAUX“

Kaip matote, labai svarbu užtikrinti, kad būtų gaminamas pakankamas kiekis butiratų, kad mūsų storoji žarna išliktų sveika, energinga ir apsaugota. Geriausias būdas tai padaryti – maitinti butiratą gaminančias bakterijas, pavyzdžiui, F. prau, maistinėmis skaidulomis. F. prau ypač mėgsta maitintis spec. pektinu (angl. high-methoxy pectins), pavyzdžiui, esančiu Livaux®, auksinių kivių milteliuose, kurie, kaip įrodyta klinikiniais tyrimais, padidina santykinį F. prau gausumą.

Kita Livaux sudėtyje esančio pektino savybė yra ta, kad dėl savo sudėtingos struktūros jis lėtai fermentuojasi per visą storosios žarnos ilgį. Storoji žarna yra ilga žarna, į kurios proksimalinį galą patenka nesuvirškintas maistas, sumaišytas su vandeniu, ir jį fermentuoja žarnyno mikrobiota, o jo likučiai pasišalina iš distalinio galo. Kadangi pektinas fermentuojasi ilgiau, jis gali išlaikyti daugiau vandens ir toliau turėti susijusių bakterijų, kol keliauja per gaubtinę žarną.

Ši papildoma masė skatina žarnyno motoriką, todėl proksimalinės storosios žarnos bakterijos, pavyzdžiui, F. prau, ir jų butiratai greičiau patenka į distalinę storosios žarnos dalį. Todėl fermentacija toliau vyksta visoje storosios žarnos dalyje, o gaminamas butiratas užkerta kelią autofagijai kolonocituose ir skatina normalią kolonocitų apykaitą per proliferaciją ir apoptozę.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais