The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Itin perdirbtas maistas

Itin perdirbtas maistas siejamas su sveikatos problemomis ir ankstyva mirtimi

Naujoje tyrimų, kuriuose dalyvavo milijonai žmonių, apžvalgoje teigiama, kad žmonės, kurie valgo itin perdirbtą maistą, dažniau susiduria su dešimtimis sveikatos problemų ar net per anksti miršta.

Ypač perdirbtam maistui priskiriami supakuoti užkandžiai, gazuoti gaivieji gėrimai, greitai paruošiami makaronai ir paruošti patiekalai. „Šie produktai apibūdinami kaip pramoniniu būdu pagaminti produktai, kuriuos daugiausia sudaro chemiškai modifikuotos medžiagos, išgautos iš maisto produktų, ir priedai, skirti skoniui, tekstūrai, išvaizdai ir tinkamumo vartoti terminui pagerinti, o sveikų maisto produktų yra minimaliai arba visai nėra“, – pažymėjo tyrimo autoriai.

Į apžvalgą įtraukti 45 tyrimai, kuriuose dalyvavo beveik 10 mln. žmonių. Tyrėjai nagrinėjo, kokį poveikį itin apdorotų maisto produktų valgymas ar gėrimas turėjo mirtingumui, vėžiui, psichikos, kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto ir medžiagų apykaitos sveikatai.

„Šioje bendroje apžvalgoje rasta nuoseklių įrodymų, kad didesnė neigiamų pasekmių sveikatai rizika yra susijusi su didesniu itin apdoroto maisto poveikiu“, – rašo autoriai žurnale „The BMJ“.

TIESIOGINĖS SĄSAJOS

Tyrimo duomenimis, buvo nustatyta tiesioginių sąsajų tarp didesnio itin apdorotų maisto produktų vartojimo ir didesnės ankstyvos mirties, mirties nuo širdies ligų, bendrų psichikos sutrikimų padarinių, antsvorio ar nutukimo ir 2 tipo diabeto rizikos.

Itin perdirbti maisto produktai taip pat buvo susiję su didesne astmos, virškinamojo trakto problemų, kai kurių vėžio rūšių ir kitų ligų rizika.

„Didesnis itin apdorotų maisto produktų vartojimas, vertinamas kaip didesnis, palyginti su mažesniu vartojimu, papildomomis porcijomis per dieną ar 10 % padidėjimu, buvo nuolat susijęs su didesne nepalankių sveikatai padarinių rizika (71 % padarinių)“, – teigiama apžvalgoje.

Tyrėjai CNN sakė, kad rado „nuoseklių įrodymų, siejančių didesnį tokių maisto produktų suvartojimą“ su daugiau nei 70 % iš 45 vertintų sveikatos sutrikimų.

Pavyzdžiui, „rimti įrodymai rodo, kad didesnis itin perdirbtų maisto produktų vartojimas buvo susijęs su maždaug 50 proc. didesne mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų ir bendrų psichikos sutrikimų rizika“, – sakė pagrindinė autorė Melissa Lane, Deakino universiteto (Deakin University, Geelong, Australija) Maisto ir nuotaikos centro (Food & Mood Centre) podoktorantūros stažuotoja.

Tyrime pateikta įrodymų, kad didelis itin apdoroto maisto vartojimas gali padidinti nerimą 53 %, o ankstyvos mirties dėl bet kokios priežasties riziką – 20 %.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais