The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Imuniteto stiprinimas

Imuniteto stiprinimas. Būdai

Imuninė sistema atlieką didelį darbą gindama jus nuo ligų, kurias sukelia mikroorganizmai. Tačiau ne visada viskas veikia nepriekaištingai – kartais bakterijos sėkmingai įsiskverbia ir jūs susergate. Ar įmanoma įsikišti į šį procesą ir sustiprinti imuninę sistemą? Tema – imuniteto stiprinimas.

KĄ GALITE PADARYTI, KAD SUSTIPRINTUMĖTE IMUNINĘ SISTEMĄ?

Imuniteto stiprinimas gali atrodyti viliojančiai, tačiau tai padaryti ne visada yra lengva. Imuninė sistema – tai yra sistema, o ne vientisas organizmas. Norint, kad ji gerai veiktų – reikalinga pusiausvyra ir harmonija daugelyje sričių. Mokslininkai vis dar neatsakė į daugybę klausimų susijusių su imunine sistema, todėl ji yra nuolatinis tyrimų objektas. Tiriama mitybos, fizinių pratimų, amžiaus, streso ir kitų veiksnių įtaka imuniniam atsakui tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams. Tuo tarpu, bendra sveikos gyvensenos strategija yra geras būdas padėti jūsų imuninei sistemai.

ĮSISAVINKITE SVEIKO GYVENIMO STRATEGIJAS

Jūsų pirmoji gynybos linija – sveikas gyvenimo būdas. Laikykitės bendrų geros sveikatos gairių, tai geriausias žingsnis kurio galite imtis, kad jūsų imuninė sistema būtų stipri ir sveika. Kiekviena jūsų kūno dalis, įskaitant imuninę sistemą, veiks geriau, jei laikysitės sveiko gyvenimo būdo.

  • Nerūkykite;
  • Valgykite daug vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir mažai sočiųjų riebalų bei greitųjų angliavandenių;
  • Reguliariai mankštinkitės;
  • Išlaikykite sveiką svorį;
  • Kontroliuokite kraujo spaudimą;
  • Jei vartojate alkoholį, vartokite saikingai;
  • Pakankamai išsimiegokite.

Imkitės  veiksmų, kad išvengtumėte infekcijų, pvz., dažnai plaukite rankas ir kruopščiai iškepkite mėsą. Reguliariai tikrinkitės sveikatos būklę ir atlikite visus tyrimus, kurie priklauso jūsų amžiaus grupei.

IMUNITETO STIPRINIMAS IR MANKŠTA

Reguliari mankšta yra vienas iš sveiko gyvenimo veiksnių. Ji pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, mažina kraujospūdį, padeda kontroliuoti kūno svorį ir apsaugo nuo įvairių ligų. Bet ar mankšta padeda sustiprinti imunitetą? Panašiai kaip ir sveika mityba, reguliari mankšta gali prisidėti prie stipraus imuniteto palaikymo. Mankšta gali sustiprinti imunitetą skatindama gerą apykaitą, leidžiančią ląstelėms ir imuninės sistemos medžiagoms laisvai judėti po kūną ir efektyviai dirbti.

IMUNITETAS IR AMŽIUS

Senėjimo procesas silpniną imuninę sistemą, todėl žmonės tampa labiau imlūs infekcijoms, uždegiminėms ligoms ir vėžiui. Kadangi išsivysčiusiose šalyse gyvenimo trukmė ilgėja, su amžiumi susijusių ligų skaičius taip pat auga.

Nors kai kurie žmonės sendami išlieka sveiki, daugelio tyrimų išvados nurodo, kad palyginti su jaunesniais žmonėmis, pagyvenę žmonės dažniau susiduria su užkrečiamosiomis ligomis ir dažniau nuo jų miršta. Kvėpavimo takų ligos, gripas ir pneumonija yra dažnos vyresnių nei 65 metų žmonių mirties priežastys.

Tyrimais nustatyta, kad yra ryšys tarp mitybos ir imuniteto. Nepakankama mityba stebėtinai dažnai sutinkama net ir turtingose šalyse. Pagyvenę žmonės dažnai valgo mažiau nei turėtų, dėl to jiems trūksta tam tikrų pagrindinių vitaminų ir mikroelementų, kurie gaunami su maistu arba maisto papildais. Vyresni  žmonės dažnai valgo ne tik mažiau, bet ir ne tokį įvairų maistą. Todėl maisto papildai gali būti viena iš priemonių, padedanti vyresnio amžiaus žmonėms išlaikyti sveikesnę imuninę sistemą ir papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis.

Ciberžolė du

IMUNITETO STIPRINIMAS IR MITYBA 

Tam tikrų produktų vartojimas gali padėti palaikyti imuninės sistemos sveikatą. Jei ieškote būdų išvengti peršalimo ligų šaltuoju metų laiku, pirmiausiai atkreipkite dėmesį į šiuos produktus:

Ciberžolė. Galbūt žinote ciberžolę kaip pagrindinę sudedamąją medžiagą daugelyje kario prieskonių mišinių. Tačiau šis prieskonis jau daugelį metų naudojamas kaip priešuždegiminis agentas osteoartrito ir reumatoidinio artrito gydymui. Be to, tyrimai rodo, kad ciberžolėje esantis kurkuminas gali sumažinti raumenų pažeidimus susijusius su intensyviomis treniruotėmis.

Česnakas. Naudojamas praktiškai viso pasaulio virtuvėse. Jis prideda šiek tiek pikantiškumo patiekalams ir tai yra produktas, kurį privalo vartoti visi besirūpinantys savo sveikata. Jau ankstyvuoju civilizacijos laikotarpiu žmonės pripažino jo vertę kovojant su infekcijomis. Manoma, kad česnakas taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį ir sulėtinti arterijų kietėjimą.

Imbieras. Dar vienas produktas į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį kai susergate. Imbieras gali padėti sumažinti uždegimus, sumažinti gerklės skausmą ir kitas uždegimines ligas. Remiantis naujausiais tyrimais, imbieras gali padėti sumažinti lėtinį skausmą, be to jis turi cholesterolio kiekį mažinančių savybių.

KITI NAUDINGI PRODUKTAI

Špinatai. Špinatai atsidūrė šiame sąraše ne tik todėl, kad juose gausu vitamino C. Juose taip pat yra antioksidantų ir beta karotino, o tai gali sustiprinti imuninės sistemos gebėjimą kovoti su infekcijomis. Prieš valgant, špinatus reikia apdoroti kaip įmanoma mažiau, kad jie išsaugotų visas naudingąsias medžiagas.

Brokoliai. Brokoliuose gausu vitaminų ir mineralų. Juose yra vitaminų A, C ir E, taip pat antioksidantų ir skaidulų, todėl tai viena iš sveikiausių daržovių. Kaip ir su špinatais, termiškai apdoroti brokolius reikėtų kuo mažiau, kad išsaugotumėte naudingąsias medžiagas.

Raudonosios paprikos. Jei manote, kad citrusiniuose vaisiuose yra daugiausiai vitamino C, pagalvokite dar kartą. Raudonojoje paprikoje yra du kartus daugiau vitamino C nei citrusiniuose vaisiuose. Jose taip pat yra beta karotino. Be to, kad stiprina imuninę sistemą, vitaminas C taip pat gali padėti išlaikyti sveiką odą. Beta karotinas padeda palaikyti akių ir odos sveikatą.

Saulėgrąžų sėklos. Jose yra daug maistinių medžiagų įskaitant fosforą, magnį ir vitaminą B6. Jose taip pat gausu vitamino E. Vitaminas E yra stiprus antioksidantas. Jis svarbus palaikant imuninės sistemos funkciją.

Papaja. Dar vienas vaisius, kuriame gausu vitamino C. Vienoje papajoje yra apie 224% rekomenduojamo vitamino C paros kiekio. Papajose yra virškinimo fermento vadinamo papainu, kuris turi priešuždegiminį poveikį. Jose taip pat yra kalio, vitaminų B ir folatų, kurie naudingi jūsų sveikatai.

Kiviai. Kaip ir papajose, kiviuose yra maistinių medžiagų įskaitant folatus, kalį, vitaminą K ir vitaminą C.

Jogurtas. Ieškokite jogurtų, kurių etiketėse nurodytos gyvos ir aktyvios kultūros, pavyzdžiui, graikiškas jogurtas. Šios kultūros gali būti naudingos imuninės sistemos palaikymui. Stenkitės valgyti kuo paprastesnius jogurtus ir venkite tokių, kuriuose yra daug cukraus ir kitų priedų.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais