The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Ginkmedžio nauda

Ginkmedžio nauda

Dviskiautis ginkmedis yra populiarus maisto papildas ir yra vienas iš geriausiai parduodamų augalinių vaistų Vakaruose. Dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas renkamas iš džiovintų žalių augalo lapų ir būna skystų ekstraktų, kapsulių ir tablečių pavidalo. Žmonės jį vartoja dėl įvairių priežasčių.

Teigiama, kad gydomosiomis ginkmedžio augalo savybėmis gydomi kraujo sutrikimai ir atminties problemos, stiprinama širdies ir kraujagyslių veikla, gerinama akių sveikata.

Ginkmedžio sudėtyje yra daug flavonoidų ir terpenoidų, antioksidantų, kurie užtikrina apsaugą nuo žalingų laisvųjų radikalų sukeliamos oksidacinės ląstelių žalos.

Ginkmedis yra vienas iš seniausių medžių rūšių pasaulyje. Medžiai gali užaugti daugiau kaip 40 metrų aukščio ir išgyventi ilgiau nei 1000 metų. Teigiama, kad kai kuriems Kinijoje augantiems medžiams yra daugiau kaip 2 500 metų.

Medis laikomas „gyva fosilija“, tai reiškia, kad jis išliko net po didžiųjų išnykimo atvejų.

Ginkmedžio ekstraktą galima vartoti kaip maisto papildą, o iš džiovintų augalo lapų galima pasigaminti arbatos.

GINKMEDŽIO NAUDA

Ginkmedis gali būti naudingas sveikatai, įskaitant pažinimo funkcijų gerinimą. Tradicinis vartojimas yra labai platus, tačiau nėra gerai ištirtas daugeliui būklių, kurioms gydyti jis vartojamas.

ATMINTIES GERINIMAS, DEMENCIJA IR ALZHEIMERIO LIGA

Yra tam tikrų įrodymų, kad ginkmedis gali padėti demencija sergantiems žmonėms, tačiau tam patvirtinti reikia atlikti daugiau tyrimų.

Nauda gali būti:

 • Geresnis mąstymas ir atmintis
 • Geresnis socialinis elgesys
 • Geresnis gebėjimas atlikti kasdienes užduotis

Vieno tyrimo metu nustatyta, kad dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas, žinomas kaip EGb 761, buvo kliniškai veiksmingas gydant Alzheimerio demenciją.

Kituose tyrimuose, paskelbtuose žurnale “JAMA”, taip pat buvo padaryta panaši išvada, kad EGb 761 yra saugus vartoti ir galbūt veiksmingas stabilizuojant ir galbūt gerinant kognityvines ir socialines funkcijas pacientams, sergantiems demencija, nuo 6 iki 12 mėnesių.

Mokslininkai mano, kad ginkmedis gerina pažintines funkcijas, nes skatina gerą kraujotaką smegenyse ir apsaugo smegenis bei kitas jų dalis nuo neuronų pažeidimų.

Tačiau kiti tyrimai rodo, kad ginkmedis gali nepagerinti sveikų žmonių atminties.

Ginkmedžio ekstraktas + B kompleksas, 90 kapsulių

 • Ginkmedžio ekstraktas
 • Su B grupės vitaminų kompleksu
 • Pakuotėje yra 90 kapsulių (1-3 mėnesiams)
 • Tinka vegetarams ir veganams

NERIMAS

Ginkmedis gali padėti palengvinti nerimo simptomus.

Žurnale „Journal of Psychiatric Research“ paskelbtame tyrime teigiama, kad žmonėms, sergantiems generalizuotu nerimo sutrikimu ir vartojantiems ginkmedį, nerimas palengvėjo geriau nei tiems, kurie vartojo placebą.

Tačiau žmonėms, kurie vartoja Xanax nuo nerimo, ginkmedžio vartoti nereikėtų, nes jis gali sumažinti vaisto veiksmingumą.

GLAUKOMA

Vieno nedidelio tyrimo metu pastebėta, kad pagerėjo glaukoma sergančių žmonių, kurie 8 savaites kasdien vartojo 120 miligramų ginkmedžio, regėjimas. Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad ginkmedis gali padėti žmonėms, sergantiems geltonosios dėmės degeneracija, ilgiau išsaugoti regėjimą.

DOZAVIMAS IR FORMA

Ginkmedžio galima įsigyti kapsulių, tablečių, skystų ekstraktų ir džiovintų lapų arbatoms.

Tyrimų metu suaugusieji vartojo nuo 120 iki 240 miligramų per dieną, padalytomis dozėmis. Panašu, kad pagerėjimas pastebimas po 4-6 savaičių.

Žmonės, kurie neturėtų vartoti ginkmedžio:

 • Vaikai
 • Nėščiosios ar krūtimi maitinančios moterys
 • Sergantieji epilepsija
 • Žmonės, vartojantys kraują skystinančius vaistus

Diabetu sergantys pacientai neturėtų vartoti ginkmedžio, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ginkmedį paprastai saugu saikingai vartoti sveikiems žmonėms iki šešių mėnesių. Sunkus šalutinis poveikis pasireiškia retai.

Kai kuriems žmonėms ginkmedis gali sukelti alerginę reakciją.

Ginkmedis gali padidinti kraujavimą. Nevartokite ginkmedžio, jei sergate kraujavimo sutrikimais arba vartojate vaistus ar kitas vaistažoles, kurios gali padidinti kraujavimo riziką. Kad sumažintumėte kraujavimo riziką, nutraukite ginkmedžio vartojimą likus bent dviem savaitėms iki chirurginės procedūros.

Nevartokite ginkmedžio, jei vartojate vaistų, kurie keičia kraujo krešėjimą.

Ginkmedis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartokite atsargiai, jei sergate diabetu ar hipoglikemija arba jei vartojate kitų vaistų ar vaistažolių, kurie taip pat mažina cukraus kiekį kraujyje.

Dėl galimos kraujavimo rizikos nevartokite ginkmedžio, jei esate nėščia. Ginkmedžio vartojimas nėščioms moterims, krūtimi maitinančioms moterims ar vaikams nebuvo tirtas.

Kiti galimi šalutiniai ginkmedžio poveikiai:

 • Galvos skausmas
 • Vėmimas
 • Viduriavimas
 • Pykinimas
 • Galvos svaigimas
 • Bėrimas
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais