The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Angliavandenių šaltiniai

Pirminis organizmo energijos šaltinis – angliavandeniai. Angliavandeniai skirstomi į dvi grupes – paprastuosius ir sudėtinius. Lyginant su paprastaisiais, sudėtiniai angliavandeniai yra maistingesni ir organizmui naudingesni. Nors kartais tai gali šiek tiek klaidinti (nes gali būti kitų svarbių veiksnių), įprastai suprantant skirtumus tarp šių dviejų grupių, galima suprasti kuris angliavandenių turintis maistas yra sveikas ir naudingas žmogaus organizmui, o kuris ne.

Paprastieji angliavandeniai

Daug paprastųjų angliavandenių yra cukruje, saldumynuose, ir daugumoje perdirbtų maisto produktų, pvz., baltoje duonoje (batone), baltuose ryžiuose ir kt. Šie angliavandeniai įprastai laikomi nesveikais, nes jie yra greitai įsisavinami. Kitaip tariant, organizmas iš tokių angliavandenių energiją gauna labai greitai, tačiau energijos kiekis taip pat staigiai sumažėja, nes organizmas kovoja siekdamas stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje. Todėl geriau tokių angliavandenių vengti.

Sudėtiniai (kompleksiniai) angliavandeniai

Priešingai paprastiesiems angliavandeniams, sudėtinių angliavandenių daugiausiai yra natūraliuose maisto produktuose – nesmulkintuose grūduose, daržovėse, vaisiuose. Tokie angliavandeniai įsisavinami lėčiau. Jie užtikrina ilgalaikę energiją, kuri atpalaiduojama palaipsniui, todėl padeda išlaikyti stabilų cukraus (ir energijos) kiekį kraujyje. Sudėtiniai angliavandeniai laikomi sveikesniais ir naudingesniais žmogaus organizmui.

Maistinės medžiagos angliavandenių turinčiame maiste

Angliavandenių turinčių produktų nauda taip pat gali būti vertinama pagal juose esančių kitų maistinių medžiagų kiekį. Pvz., cukraus ir kitų rafinuotų angliavandenių pagrindu pagamintuose produktuose dažniausiai beveik nebūna vitaminų, mineralų ir kitų esminių maistinių medžiagų. Sudėtinių angliavandenių kilmės produktuose (įprastai jie natūralūs) dažniausiai yra įvairių mineralų, vitaminų, fermentų, skaidulų, Omega riebiųjų rūgščių ir kitų naudingų maistinių medžiagų.

Rekomenduojama, kad sudėtiniai angliavandeniai (iš šviežių vaisių, daržovių, grūdų ir ankštinių) sudarytų apie du trečdalius viso paros raciono (apie 65 % suvartojamų kalorijų kiekio).

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais