The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Džiovintų slyvų nauda

Džiovintos slyvos užkerta kelią kaulų nykimui klubo srityje ir mažina lūžių riziką

Slyvos užkerta kelią kaulų nykimui klubo srityje ir mažina lūžių riziką, teigiama naujame Pensilvanijos valstijos universiteto moksliniame tyrime.

Nerimaujate dėl savo kaulų tankio? Atsakymas gali būti toks: valgykite daugiau vieno konkretaus vaisiaus.

JAV Pensilvanijos valstijos universiteto mokslininkai naujame tyrime nustatė, kad kasdien vartojamos slyvos išsaugo kaulų mineralinį tankį (KMT) ties klubo sąnariu ir apsaugo nuo padidėjusios lūžių rizikos vyresnio amžiaus moterims.

Pasauliniame osteoporozės, osteoartrito ir raumenų bei kaulų ligų kongrese – klinikinėje konferencijoje apie kaulų, sąnarių ir raumenų sveikatą – pristatytame tyrime pirmą kartą įrodytas teigiamas džiovintų slyvų vartojimo poveikis klubo sąnarių KMT ir nurodyta, kad džiovintos slyvos yra maisto produktas, padedantis išsaugoti kaulų sveikatą.

Džiugu, kad mūsų atlikto didelio atsitiktinių imčių kontroliuojamo tyrimo, kuriame dalyvavo moterys po menopauzės, duomenys parodė, kad 5-6 džiovintų slyvų vartojimas per dieną padeda išvengti kaulų nykimo klubo srityje, – sakė pagrindinė tyrėja Mary Jane De Souza.

REKOMENDUOJAMA SUVALGYTI 5-6 DŽIOVINTAS SLYVAS PER DIENĄ

Šio tyrimo rezultatai parodė, kad moterys, kurios vienerius metus per dieną suvalgydavo po 50 g džiovintų slyvų (penkias-šešias džiovintas slyvas), išlaikė klubo kaulų KMT, o tos, kurios nevalgė džiovintų slyvų, prarado reikšmingą kiekį klubo kaulų mineralų tankio. Be to, kontrolinėje grupėje (grupėje, kuri nevartojo džiovintų slyvų) padidėjo klubo sąnario lūžių rizika, palyginti su valgiusiomis slyvas, kurios buvo apsaugotos nuo bet kokio lūžių rizikos padidėjimo, teigia tyrimo autoriai.

„Vos sauja džiovintų slyvų gali būti lengvai įtraukta į kiekvieno žmogaus mitybos racioną“, – sakė Kalifornijos Slyvų Tarybos Mitybos patarėja Andrea N. Giancoli. „Slyvos dera su daugybe skonių ir tekstūrų ir puikiai tinka individualiems mitybos planams. Įmaišykite jas į salotas, mišinius, kokteilius, pikantiškus patiekalus – ką tik norite. Dėl natūraliai saldaus džiovintų slyvų skonio jos yra universalus ingredientas ar patogus užkandis kiekvienam.“

Tyrime priduriama, kad džiovintos slyvos yra daug maistinių medžiagų turintys vaisiai, kuriuose yra vitaminų ir maistinių medžiagų, turinčių įtakos kaulų būklei, t. y. boro, kalio, vario ir vitamino K, taip pat gausu fenolinių junginių, kurie veikia kaip antioksidantai.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais