The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Populiariausių dietų apžvalga: Dukano dieta

Iš daugybės siūlomų dietų gali būti sunku išsirinkti tokią, kuri tinka jums. Didžiosios Britanijos Dietologijos Asociacija apžvelgė populiariausias dietas, jų privalumus ir trūkumus bei paskelbė savo išvadas. Pristatome jų verdiktą Dukano dietai.

Dukano dieta

Laikantis Dukano dietos reikia riboti angliavandenių ir padidinti baltymų suvartojimą. Nėra ribojamas maisto kiekis, kurį galite suvalgyti skirtingų dietos etapų metu – svarbiausia laikytis plano taisyklių. Pirmojo etapo metu turite griežtai vartoti tik liesus baltymus. Galite rinktis iš 72 produktų, turinčių mažai riebalų ir daug baltymų, sąrašo, pvz., vištienos, kalakutienos, kiaušinių, žuvies, neriebių pieno produktų ir kt. Pirmojo etapo turite laikytis apie 5 dienas siekdami sulieknėti greitai. Išskyrus nedidelį kiekį avižų sėlenų – visų kitų angliavandenių reikia atsisakyti.

Dukano dietos pirmo etapo metu negalima vartoti daržovių ir reikia stipriai apriboti riebalų suvartojimą. Kitų trijų etapų metu į mitybą po truputį turite įtraukti vaisius, daržoves ir angliavandenius ir galiausiai visus maisto produktus. Dietos tikslas – reguliariai mažinti svorį 1 kg per savaitę ribose ir skatinti ilgalaikę, tinkamą svorio kontrolę. Paskutinio etapo trukmė nėra ribojama, o jo esmė – vieną dieną per savaitę valgyti tik baltyminį maistą ir reguliariai mankštintis.

Argumentai už

Galite pasiekti greitų lieknėjimo rezultatų, o tai veikia motyvuojančiai. Dieta labai griežta ir su aiškiomis taisyklėmis, kai kuriems žmonėms tai patinka. Ją lengva suprasti, nereikia sverti maisto ir skaičiuoti kalorijų. Neskaitant riebalų ir druskos ribojimo bei nurodymo valgyti daug baltymų – daugiau nėra jokių apribojimų kiek galima suvalgyti maisto per pirmąsias dvi savaites.

Argumentai prieš

Pradėję laikytis dietos galite jausti tokius šalutinius poveikius: burnos džiūvimą, blogą burnos kvapą, nuovargį, galvos svaigimą, pykinimą ir nemigą dėl angliavandenių ribojimo. Dėl pirmosiomis dienomis ribojamų skaidulų, vaisių ir daržovių vartojimo gali kilti tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas.

Verdiktas

Greitas lieknėjimas gali motyvuoti, tačiau toks lieknėjimo būdas yra kenksmingas sveikatai. Dukano dieta nėra subalansuota, todėl jos metu reikia vartoti įvairius maisto papildus pradedant vitaminais ir mineralais ir baigiant skaidulomis. Taip pat yra rizika, kad tokia dieta gali sukelti ilgalaikes sveikatos problemas, jei nesilaikysite griežtų taisyklių. Pradiniuose etapuose trūksta įvairovės, todėl rizikuojate, kad dieta greitai atsibos ir jūs pasiduosite.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais