Kai stengiatės sulieknėti – dažnai galite susidurti su įvairiomis pagundomis. Bet jei planuojate į priekį ir išlaikote lankstų požiūrį, dietų pavojaus zonos neturėtų jums sutrukdyti pasiekti savo tikslą.
Viena iš baimių žmogaus, kuris siekia sulieknėti: po linksmos nakties jūsų draugai eina nusipirkti greito maisto išsineštinai. Ką darote jūs? Jūs nenorite atrodyti kažkaip „keistai“, bet taip pat nenorite rizikuoti tuo rezultatu, kurį jau pasiekėte. Dietų pavojaus zonų yra visur: nuovargis, stresas, reklamos ir t.t. Taip pat yra alkoholis – gėrimas ar du ne tik turi papildomų kalorijų, bet taip pat skatina valgyti riebius, nesveikus užkandžius. Taigi, kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose?
Planuokite
Šiek tiek piktnaudžiavimo nėra blogai. Svarbu, kad piktnaudžiavimas maistu ar gėrimais netaptų norma. Jūs galite tai padaryti planuodami į priekį. Ir jei paslystate, atminkite, kad visada galite grįžti į vėžes – nereikia pasiduoti.
Žinokite kas skatina jus valgyti
Dažnai persivalgyti skatina emocinės priežastys. Todėl svarbu nustatyti, kurios specifinės emocijos jus skatina valgyti ir sugalvoti strategiją, kaip tai spręsti be maisto pagalbos. Jei jaučiate stresą – pabandykite jį sumažinti pasivaikščiojimu. Taip pat valgymą skatinti gali aplinkos priežastys. Pavyzdžiui, kinoteatras, į kurį eidami perkate spragėsius, šokoladą ar saldainius. Tačiau galite sumažinti tikimybę persivalgyti planuodami į priekį ir pasiimdami sveikesnių užkandžių su savimi. Taip pat svarbu atminti, kad visi esame skirtingi, kai kalbame apie pasipriešinimą tokioms pagundoms. Jei paslystate – atminkite, kad rytoj bus kita diena ir jūs galėsite pradėti iš naujo. Jūsų gyvenimo būdo pokyčiai turės ilgalaikę naudą sveikatai.
Būkite lankstūs
Planuojant į priekį nereiškia, jog turėtumėte būti labai griežti ir visiškai nelankstūs. Pasak psichologijos specialisto dr. Maiko Gryno (Mike Green) iš Aston universiteto, lankstus požiūris į kalorijų kontrolę yra daug protingesnis. Dr. Grynas sako, kad jei jūs nusistatote sau labai griežtus apribojimus dėl to ką valgote, jautriau reaguosite jei pasielgsite neapgalvotai, jausitės kalti ir labiau rizikuosite pasiduoti ir atsisakyti tikslo sulieknėti. Todėl, dr. Grynas rekomenduoja kitokį požiūrį: „jei atsiduriate tokioje situacijoje, kai jaučiate spaudimą dėl to ar suvalgyti tą nesveiką užkandį ar torto gabalą ar ne – jums nereikia atsisakyti kiekvieną kartą“. „Bet jei suvalgote tokį užkandį, stenkitės apriboti tai, ką valgote po to, kad dienos kalorijų kiekis vis tiek būtų mažesnis“.
Tai jūsų pasirinkimas
Kai kalbame apie valgymą ir gėrimą – jūs visada galite rinktis. Sustokite, pagalvokite ir atlikite sąmoningą pasirinkimą prieš pradėdami valgyti. Iš tiesų, rinkdamiesi ką ir, kiek valgysite, jūs sumažinsite tokio destruktyvaus mąstymo kaip „viskas arba nieko“ riziką, kai turite arba laikytis itin griežtos dietos, arba nesilaikyti jos visai. Nesėkmes vertinkite kaip pamokas, kurios padės jums elgtis kitaip kitą kartą.